برترین و جالب ترین گجت های سال ۲۰۱۵

تکنولوژی به کل در رابطه با پیشرفت است. گای اوقات این پیشرفت ناچیز و کم اهمیت تلقی میشود، اما برخی اوقات نیز تحول و عصری جدید پیش روی میگذارد. در سال ۲۰۱۵ بدون شک تحولات بزرگی را شاهد بودیم و برخی از جالب ترین گجت ها را در این سال از نظر گذراندیم.

به گزارش «یک پارس به نقل از آی تابناک» در این سال برخی از گجت های پیشین شاید برای همیشه به تاریخ پیوستند، برخی ایده های جدید و جالب متولد شدند و تعداد زیادی از دستگاه ها و گجت هایی که اکنون به شکل روزمره از آنها استفاده میکنیم معرفی و وارد بازار شدند. در اینجا نگاهی میکنیم به مهمترین و جالب ترین این گجت ها در سال ۲۰۱۵٫

دستگاه سرفیس بوک در واپسین ماه های سال ۲۰۱۵ برای همه یک شگفتی به بار آورد. این لپتاپ که از خط تولید سری سرفیس مایکروسافت معرفی و روانه بازار شد، با مکانیزم جدید خود به شکلی واقعی مرز میان لپتاپ و تبلت را – که پیش از این دستگاه سرفیس آن را تا حد زیادی مبهم کرده بود – پاک کرد و توانست مفهومی جدید از گجت در سال ۲۰۱۵ را خلق کند:

برترین و جالب ترین گجت های سال 2015

ساعت هوشمند Galaxy S2 یک نمونه خلاقانه در حوزه خود برای سال ۲۰۱۵ بود. ساعت هوشمندی مجهز به سیستم عامل Tizen که اپلیکیشن های آن دور صفحه مدور این ساعت چیده شده اند و با مکانیزم ساده و جالبی – چرخاندن صفحه برای انتخاب آنها – یک ساعت هوشمند متفاوت را خلق کرده است. این مکانیزم قابلیت جدید برای انتخاب از ایمان چندی آیکون کوچک بدون اشتباه و خطا در انتخاب را فراهم کرده است. هرچند Tizen هنوز از فقر اپلیکیشن نسبت به اندروید و iOS رنج میبرد اما به عقیده بسیاری این ساعت هوشمند یکی از بهترین نمونه های سال ۲۰۱۵ بوده است:

برترین و جالب ترین گجت های سال 2015

تلویزیون اپل یا Apple TV تقریبا به مدت سه سال مورد غفلت واقع شد اما آخرین و جدید ترین مفهوم بدست داده شده از این تلویزیون شامل خلاقیت ها و امکانات جدید و جالب است. واسط کاربری تر و تازه و متفاوت، کنترلر مجهز به Siri و سیستم عامل tvOS اپل از جمله این ایده های جدید هستند:

برترین و جالب ترین گجت های سال 2015

سری نکسوس در سال ۲۰۱۴ موفق نشد که در بین بهترین اندروید های سال جایی داشته باشد. نکسوس ۶ هوشمند خوبی بود اما به قدری بزرگ بود که نتوانست چندان توجهات را به خود جلب کند. اما در سال ۲۰۱۵ نکسوس ۶ پی – Nexus 6P – بار دیگر نشان داد که گوگل همچنان قادر به ساخت یک هوشمند فوق العاده است. این هوشمند همچنین موفقیت بزرگی برای هوآوی به عنوان اولین برند چینی که قدم در خط نکسوس گذاشت، بود:

برترین و جالب ترین گجت های سال 2015

پرنده های کوچک بدون خلبان یا همان Drone ها که امروز به شکلی هوشمند متحول شده اند، همانند دستگاه های واقعیت مجازی در سال ۲۰۱۵ روزهای جذبی داشته اند. شرکت هایی نظیر DJI و Yuneecدر تلاش برای تبدیل این دستگاه های کوچک هوانوردی به چیزی هستند که هر شخصی قادر به داشتن یکی از آنها باشد. با یک کنترلر بسیار ساده، دوربینی دقیق و فوق العاده و قابلیت هایی نظیر Follow me، پرنده Typhoon شرکت Yuneec یکی از بهترین پرنده های سال ۲۰۱۵ بوده است:

برترین و جالب ترین گجت های سال 2015

وقتی سامسونگ اقدام به انتشار Galaxy View همان تبلت ۱۸٫۴ اینچ خود کرد – آیا نام این دستگاه را میتوان تبلت گذاشت؟ – بسیار متعجب شده و پرسیدند که: چرا؟ اما بعد از آنکه بررسی هایی با تجربه نزدیک این دستگاه صورت گرفت بسیاری از این سوال خود پشیمان شدند. این دستگاه قرار نیست به عنوان یک تبلت معمول مورد استفاده قرار بگیرد. بلکه این یک تلویزیون همراه است:

برترین و جالب ترین گجت های سال 2015

هنوز بسیاری از لپتاپ های Chromebook چیز زیادی نمیدانند و بسیاری از خرید آنها طفره میروند. اما سال ۲۰۱۵ این طرز تفکر تا حد زیادی تغییر کرد و دستگاه Dell Chromebook 13 در این تحول نقشی اساسی داشت. تا قبل از این که شرکت دل اقدام به ساخت این دستگاه جذاب و صیقلی پیچیده شده در فیبر کربن کند، خرید یک کروم بوک به معنی دور ریختن پول برای یک نصفه رایانه یا یک رایانه لوکس با مصرف معمولی بود. دل با این دستگاه این شکاف را پر کرد و سیستم عامل Chrome OS را تبدیل به یک سیستم عامل کاملا کاربردی نمود:

برترین و جالب ترین گجت های سال 2015

گاهی اوقات باید مشخصات سخت افزاری غول پیکر ار فراموش کرد و درگیر یک دستگاه ساده اما جذاب شد. هوشمند Moto G موتورولا یک هوشمند فوق العاده با بهای ۱۸۰ دلار – بین ۶۵۰ تا ۷۰۰ هزار تومان در بازار ایران – است. این هوشمند یکی از بهترین هوشمندهای رده متوسط – اگر نه پایین – است که میتوانید بخرید که در سال ۲۰۱۵ موتورولا اقدام به ضد آب کردن تمام دستگاه کرده است و باتری و طراحی آن نیز شاهد پیشرفتی چشم گیر بوده است:

برترین و جالب ترین گجت های سال 2015

شاید یکی از پر سر و صدا ترین گجت های سال ۲۰۱۵ ساعت هوشمند اپل بود. هوشمندی که به شدت خود را متمایز از سایر ساعت های هوشمند اندروید کرد. اما اپل به هیچ وجه در فروش نسل اول این ساعت هوشمند موفق نبوده است و به همین جهت اگر سعی در خرید نسخه ای از آن را دارید، بهتر از است تا ماه مارس ۲۰۱۶ و ورود نسل دوم آن صبر کنید:

برترین و جالب ترین گجت های سال 2015

به عقیده حرفه ای ها، به جز موضوع باتری و عمر پایین آن، جای هیچ شکایت و شکوه ای از دوربین فوق العاده سونی A7r مارک دو نیست. این دوربین را قهرمان عکاسی در نور کم میدانند که البته قادر به ثبت تصاویر به شکلی فوق العاده تحت هر شرایط دیگری نیز هست. سونی برای مدت زمانی طولانی جزو بهترین سازندگان سنسور های دوربین عکاسی است و قلب و روح خود را رد این دوربین دیجیتال جای داده است:

برترین و جالب ترین گجت های سال 2015

همه گجت هایی که در این فهرست مشاهده کردید، اکنون قابل تهیه و خرید از بازار هستند، اما هولولنز مایکروسافت از این قاعده مستثنی است. اما به هیچ وجه نمیتوان این گجت را از فهرست بهترین گجت های ۲۰۱۵ حذف کرد. در مورد هولولنز چیزهای زیادی میتوان گفت اما در اینجا بهتر آن است که به احترام هولولنز مایکروسافت – تلفیقی از واقعیت و مجاز – سکوت کرد!

برترین و جالب ترین گجت های سال 2015

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *