طرز تهیه کتلت ماهی یک غذای دریایی متفاوت

مواد لازم براي ۴ نفر

۵۰۰ گرم ماهي بدون استخوان و تيغ
۲ عدد سيب‌زميني متوسط
۱ پيمانه آرد سوخاري
۴ /۱ پيمانه جعفري خرد شده
۱ عدد پياز متوسط
۲ حبه سير
به ميزان لازم نمك و فلفل و ادويه
۳ عدد تخم‌مرغ
به ميزان لازم روغن براي سرخ كردن
۱ پيمانه آرد سفيد

طرز تهیه کتلت ماهی یک غذای دریایی متفاوت

طرز تهیه:
۱  پياز را پوست بكنيد و ريز خرد كنيد. سيب‌زميني‌ها را بشوييد و آب‌پز كنيد.  ماهي را ريز خرد كنيد. سير را هم ريز رنده كنيد.
۲ پياز را در كمي روغن تفت دهيد، تا جايي كه شفاف شود. بعد ماهي و سير را اضافه كنيد و به همراه پياز تفت دهيد. ادويه دلخواه را هم بيفزاييد و كمي تفت دهيد، بعد مواد را از روي حرارت برداريد.
۳ سيب‌زميني آب‌پز شده را با پشت چنگال به صورت پوره درآوريد يا با رنده ريز، رنده كنيد، بعد در كاسه‌اي بريزيد. پياز و ماهي خنك شده را به كاسه اضافه و مخلوط كنيد.
۴ جعفري خرد شده و نمک و فلفل  را هم اضافه و با ديگر مواد مخلوط كنيد. يكی از تخم‌مرغ‌ها را در ظرف بشكنيد و  با ديگر مواد تركيب كنيد تا يكدست شوند.
۵ در كاسه‌اي ديگر دو عدد تخم‌مرغ باقي‌مانده را بشكنيد و با چنگال بزنيد. در يك بشقاب پودر سوخاري بريزيد و در بشقاب ديگر آرد.
۶ از مايه كتلت ماهي به اندازه يك نارنگي برداريد و در دست به شكل گرد و پهن فرم دهيد. ابتدا کتلت را  در آرد بزنيد تا خوب همه جاي آن آردي شود.
۷ حالا از آرد بيرون بياوريد و به مايه تخم‌مرغ آغشته كنيد، سپس به عنوان مرحله آخر در پودر سوخاري بزنيد. همه مايه را به همين صورت آماده كنيد.
۸ در تابه‌اي روغن بريزيد و روي حرارت بگذاريد. كتلت‌هاي آماده را در روغن سرخ كنيد. وقتي هر دو طرف كتلت‌ها سرخ شدند آنها را از روغن بيرون بياوريد و روي دستمال آشپزخانه بگذاريد تا روغن اضافي آن گرفته شود. بعد با سبزيجات دلخواه سرو كنيد.

آشپزی مثبت

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *