آموزش کاشت سبزه آبشاری

نحوه کاشت سبزه آبشاری,نکاتی برای کاشت سبزه آبشاری

آموزش کاشت سبزه آبشاری

تزیین سبزه عید نوروز به شکل آبشاری

تزیین سبزه عید به شکل های جدید و زیبا سفره ی هفت سین شما را متحول می سازد. این بخش ایده ای جالب برایتان دارد تا به زیبایی و سادگی یک سبزه تزیین کنید.

تزیین سبزه عید با خلاقیت زیبایی سفره ی هفت سین را چندین برابر می کند. مراحل تزیین سبزه ی عید سال نو به شکل درخت هایی زیبا را دنبال کنید و یک سبزه ی متفاوت داشته باشید.

برای کاشت سبزه آبشاری باید از بذرهای لعاب دار مثل شاهی، منداب، خرفه و خاکشیر استفاده کنید. ویژگی این بذرها این است که بعد از خیس شدن حالت ژله ای به خود می گیرند و به همین دلیل قابلیت چسبندگی روی سطوح مختلف (حتی سطوح عمودی) را دارا می باشند.

لوازم مورد نیاز :

تکه ای چوب

ورق فلزی به شکل نوار یه چهار سانتی

فویل

پنبه

باند

سبد حصیری

بذر لعاب دار

خیساندن بذر :

مقدار مناسب بذر را پس از یکبار شستن به مدت ۴ ساعت با آب لازم بخیسانید.

(میزان آب لازم برای بذر شاهی ۵ برابر و بذر منداب ۲/۵ برابر مقدار بذر است)

درست کردن سبزه آبشاری :

ابتدا یک ورق فلزی را به انتهای سبد وصل کنید

طرف دیگر را به سطح تکه چوب محکم کنید.

حتما برای اتصال دو سر فلز را خم کنید تا سطح اتکا داشته باشد.

دور میله را با فویل بپوشانید.

روی فویل را با پنبه کاملا بپوشانید.

روی پنبه یک لایه پارچه تنظیف بکشید و سطح کار را با آب فشان کاملا خیس کنید.

اکنون بذرهای خیس خورده را روی ماکت بمالید.

دقت کنید فقط یک لایه بذر روی تنطیف بمالید و پس از اتمام کار مجددا سطح ماکت را خیس کنید.

در این مرحله یک نایلون شفاف را که دو نقطه آن را سوراخ هایی ایجاد کردید روی کار و با فاصله قرار دهید.

دقت کنید نایلون به سطح ماکت نچسبد.

روز اول و دوم سبزه شما به روزی ۳ بار آبدهی با آب پاش نیاز دارد.

از روز سوم که بذرها جوانه زد و به رنگ سبز کم رنگ در آمد دیگر احتیاجی به روکش ندارد.

در این مرحله باید سبزه ها را روزی ۲ بار سیراب کنید.

دو سه روزی که سبزه پوشش نایلونی دارد سبزه را در محیط معمولی و به دور از نور آفتاب قرار دهید.

وقتی نایلون را برداشتید یک روز دیگر هم در همان محیط قرار دهید.

ولی در روزهای بعد سبزه را روزی چند ساعت در هوای آزاد بگذارید البته در معرض باد نباشد.

در این مرحله سبزه نیاز به روزی یکبار آب دهی دارد.

بذر شاهی در ۶ روز و بذر منداب در ۴ روز آماده می شود.

می توانید سایر سین های سفره هفت سین خودتان را به شکل آبشاری درست کنید.

نکاتی برای تهیه سبزه عید :

استفاده از ظروف سفالی و چینی نسبت به ظروف پلاستیکی نتیجه بهتری خواهد داشت.

هر قدر قطر بستر کمتر باشد عمر سبزه بیشتر می شود.

آبی که در طی مراحل کشت سبزه عید استفاده می کنید آب ولرم باشد.

اگر در محیط گرم و خشک زندگی می کنید تا مرحله ای که جوانه ها هنوز به یک سانت نرسیده اند از پارچه مرطوب استفاده کنید.

طرز کاشت سبزه آبشاری,آموزش کاشت سبزه آبشاری

مراحل کاشت سبزه آبشاری

ایده هایی برای کاشت سبزه,تزیین سبزه عید

ایده برای کاشت سبزه آبشاری

منبع : tasvirezendegi.com

</div

گردآوری:مجله یک پارس

عبدالله ناصری: برخورد با احمدی‌نژاد به سمت حبس و حصر نخواهد رفت

اخبار,اخبار سیاسی,عبدالله ناصری

عبدالله ناصری، عضو شورای مشورتی اصلاح طلبان می گوید: برخورد با احمدی نژاد به سمت حبس و حصر نخواهد رفت.

ناصری در گفت و گو با انتخاب، در پاسخ به سوالی در خصوص نظر برخی افراد که می‌گویند محمود احمدی نژاد به دنبال آن است که با او برخورد قضایی شود تا چهره یک اپوزیسیون کامل را به خود بگیرد، گفت: حتی اگر این تحلیل درست باشد و احمدی نژاد با همین تحلیل به میدان معرکه گیری آمده باشد، طبیعتا مسئولان نظام هم به این تحلیل رسیده‌اند و منطقی این است که به این سمت نروند و پیش بینی من هم این است که برخورد قضایی با احمدی نژاد به سمت حبس و حصر نخواهد رفت.

او اضافه کرد: برخورد با احمدی نژاد به دلیل ویژگی های مختلف و موقعیتی که در دوران ریاست جمهوری خود پیدا کرده بود و هزینه هایی که برای او پرداخت شد، به سمت حبس و حصر نخواهند رفت و ممکن است به طرق دیگری با او برخورد شود.

این عضو بنیاد باران افزود: معتقدم سوالات و نظرات احمدی نژاد به عنوان یک شهروند و یک رییس جمهور سابق  باید پاسخ داده شود؛ با یک نگاه خوشبینانه شاید به عنوان یک جمع بندی متفاوت از نظرات گذشته خود رسیده، اما در هر صورت نباید از کنار سوالات احمدی ساده عبور کرد و دست کم برای تنویر افکار عمومی به آنها پاسخ داد.

ناصری گفت: با شناختی که دارم فکر نمی‌کنم بازداشت و حبس و حصر رییس جمهور سابق آن هم احمدی نژاد صورت بگیرد و البته این کار در شرایط فعلی به هیچ وجه به صلاح هم نیست.

این فعال سیاسی اصلاح طلب در بخش دیگری از این گفت و گو اظهار داشت: با نگاهی دیگر، اتفاقا سوالات و نظرات احمدی نژاد در مورد انتخابات و نظارت شورای نگهبان می تواند باب گفتگو را باز کند. اگر سوالات او پاسخ داده شود می تواند سرآغاز یک گفتگوی خوب در درون جریان اصولگرایی باشد و مسائلی که تا کنون باز نشده بود هم مطرح و پاسخ داده شود.

گردآوری:مجله یک پارس

 فضیلت و خواص سوره مطففین

فضیلت سوره مطففین

سوره مطففین، هشتاد و سومین سوره قرآن کریم است

سوره مطففین، هشتاد و سومین سوره قرآن کریم است که مکی  و ۳۶ آیه دارد.

در سخنی از رسول خدا صلی الله علیه و آله وسلم آمده است: هر کس که سوره مطففین را قرائت نماید خداوند به او شرابی از باده سر به مهر، می نوشاند.(۱)

امام صادق علیه السلام نیز فرمودند: هر کس در نمازهای واجب خود سوره مطففین را قرائت نماید خداوند امنیت از اتش را به او عطا می کند به گونه ای که نه تو آتش را می بیند و نه آتش او را. در روز قیامت بر روی پل جهنم عبور نمی کند و از او محاسبه نمی شود.(۲)

آثار وبرکات سوره سوره مطففین
۱) برای حفظ موجودی انبارها
از رسول خدا صلی الله علیه واله و سلم نقل شده است: اگر این سوره را بر مخزن و انباری بخوانند از هر گونه خطر و افتی حفظ می شود. (۳)

امام صادق علیه السلام نیز فرمودند: سوره مطففین را بر هر چیزی بخوانند از شر و آفت حشرات روی زمین نگاه داشته می شود.(۴)

_________________
پی نوشت:
(۱) مجمع البیان، ج۱۰، ص۲۸۹
(۲) ثواب الاعمال ص۱۲۲
(۳) تفسیرالبرهان، ج۱۰، ص۲۸۹
(۴) همان
منبع: «قرآن درمانی روحی و جسمی، محسن آشتیانی، سید محسن موسوی»

گردآوری:مجله یک پارس

فوائد اجتماعی بودن برای سلامتی

ارتباط اجتماعي

بیشتر افراد در تعاملات اجتماعی احساس آرامش دارند

انسان‌ها در گروه‌های اجتماعی به دنیا می‌آیند و تمام زندگی‌شان را در بخشی از یک جامعه می‌گذرانند و به همین خاطر نمی‌توان عنصر اجتماع را از تکامل فرد حذف کرد. اما آیا تاکنون به این نکته فکر کرده‌اید که ارتباطات اجتماعی چگونه بر سلامت تاثیر می‌گذارند؟

انسان‌ها رویا دارند، یاد می‌گیرند، رشد کرده و کار می‌کنند. جامعه‌ای که در آن متولد شده‌ایم و جوامعی که در طول زندگی‌مان آنها را دنبال می‌کنیم هویت شخصی ما را شکل می‌دهند.

بیشتر افراد در تعاملات اجتماعی احساس آرامش دارند و از داشتن تجربیات مشترک لذت می‌برند. همچنین برخی از افراد داشتن دوست را انگیزه‌ای می‌دانند تا به فعالیت‌های سالم بپردازند.

بررسی‌ها نشان می‌دهد ارتباطات بین افراد بخش‌هایی از سیستم عصبی بدن را تحریک می‌کند تا انتقال دهنده‌های عصبی را ترشح کنند که وظیفه‌شان تنظیم واکنش‌ها به استرس و اضطراب است. به بیان دیگر زمانی که ما ارتباط چهره به چهره داریم راحت‌تر می‌توانیم در طولانی مدت به فاکتورهای استرس غلبه کنیم.

همچنین کارشناسان معتقدند در نتیجه تعاملات اجتماعی دوپامین تولید می‌شود که همچون مورفین طبیعی عمل می‌کند. بررسی‌هایی که در گذشته نیز انجام شده نشان دهنده فوائد حمایت‌ها و تعاملات اجتماعی است. به طور مثال سال گذشته نتایج یک مطالعه نشان داد افرادی که به دلیل سرطان تحت شیمی درمانی قرار می‌گیرند در صورت برخورداری از حمایت‌های اجتماعی و بودن در جمع دوستان و اعضای خانواده به لحاظ جسمی و روانی قوی‌تر هستند.

نتایج بررسی‌ها همچنین حاکیست تعامل داشتن با دیگران موجب پرورش یافتن مغز می‌شود. انگیزه‌ها و ارتباطات اجتماعی به ارتقاء حافظه کمک کرده و مغز را از بیماری‌های عصبی پیش رونده حفظ می‌کند.

همچنین سال گذشته مطالعه‌ای انجام گرفت که مشخص شد حفظ روابط دوستانه در دوران پایانی زندگی از زوال ذهنی پیشگیری می‌کند.

علاوه بر این، نتایج مطالعات اخیر حاکی از مرتبط بودن ارتباطات اجتماعی با سلامت جسمی و داشتن عاداتی بهتر با سبک زندگی سالم‌تر است. همچنین بررسی انجام شده در هلند نشان داد افرادی که به لحاظ اجتماعی فعال هستند کمتر در معرض ابتلا به دیابت نوع دو قرار دارند.

به گفته کارشناسان حاضر شدن در بین افرادی که مشوقی برای داشتن عادات سالم و دستیابی به اهداف سبک زندگی چالشی باشند باعث می‌شود فرد نسبت به نوع مواد غذایی مصرفی، انجام حرکات ورزشی و دیگر کارهای مرتبط هوشیارتر باشد.

به گزارش مدیکال نیوز تودی، مطالعه اخیر نشان می‌دهد افرادی که به طور دسته جمعی ورزش می‌کنند در مقایسه با افرادی که به تنهایی ورزش می‌کنند استرس کمتری داشته و سلامت روان و جسم آنان بهتر است.

منبع: سلامت نیوز

گردآوری:مجله یک پارس

حقایق عجیب زنانه!

نقش یک زن

زنها بهتر چهره‌ها را می‌خوانند‎

تمام این کتاب‌هایی که در مورد فهم و شناخت زنها نوشته شده فقط در مورد حقیقت‌های بیولوژیکی و اجتماعی ِ این جنس لطیف است! مثلا: چرا زنها ۲ تا ۱۰ سال بیشتر از مردها عمر می‌کنند. در این مطلب با ما همراه باشید تا باورهای جالبی را در مورد خانمها که معلوم شده حقیقت دارند برای‌تان بگوییم.

زنها رنگهای بیشتری را می‌بینند 

آقایان! آیا تا به حال شده که با همسرتان در مورد پرده‌های سفیدی که او اصرار دارد بگوید کرِم یا پوست تخم مرغی هستند بحث کنید؟ خوب است بدانید علتش این است که زنها نسبت به مردها رنگها و شکل‌ها را تقریبا ۲۰ درصد متفاوت‌ می‌بینند.

بدن زنها مقاومت کمتری نسبت به الکل دارد 

باور کنید یا نه، حتی باید بگوییم الکل برای زنها خطرناک است، زیرا آنها بیشتر در معرض بیماری‌های کبدی مانند هپاتیت هستند و احتمال اینکه در اثر سیروز کبدی بمیرند بیشتر است. ضمنا زنها نسبت به مردها بیشتر در معرض آسیب مغزی ناشی از الکل، مانند از دست دادن عملکرد مغز و کاهش سایز مغز هستند.

زنانی که قدرت باروری بیشتری دارند جذاب‌ترند 

مطالعات گوناگونی نشان داده‌اند که یک زن هر چه با قدرت باروری بیشتری به نظر برسد، جذاب‌تر است. برای همین زنانی که زایمان می‌کنند، اندامی زنانه‌تر پیدا می‌کنند یا زنانی که قرص پیشگیری از بارداری مصرف نمی‌کنند در نظر مردها بسیار جذاب‌ترند. مردها از بوی بدن یک زن و نحوه‌ی حرف زدن او و صدایش، قدرت باروری او را می‌فهمند!

زنها در طول عمر خود ۲ کیلو رژلب می‌خورند 

تخمین زده شده که زنها در طول عمر خود همراه غذا حدودا ۲ کیلو رژلب می‌خورند، که چیزی معادل ۵۳۳٫۷۶ عدد رژلب می‌شود! البته برای بعضی از خانمها این عدد خیلی زیاد است (یا خیلی زیاد نیست!)، پس چرا به طور متوسط ۲ کیلوگرم تخمین زده شده؟ چون فرهنگ‌ها و کشورها متفاوت هستند.

زنها از ریسک کردن متنفرند 

شاید متوجه شده باشید که زنها نسبت به مردها تمایلی به ریسک کردن ندارند یا در این کار چندان موفق نیستند؛ این یک واقعیت است که پشتوانه‌ی علمی دارد. قشر کمربندی قدامی مغز که مسئول سنجش گزینه‌ها هنگام تصمیم گیری است، در زنها نسبت به مردها بزرگتر است. عده‌ا‌ی عقیده دارند این شیوه‌ی تکاملی است که زنها را محافظه کارتر از مردها ساخته تا قبیله و خانواده‌ی خود را نجات دهند و به فکر جمع آوری غذا باشند و چارچوب زندگی را حفظ کنند.

می‌توانند همسرشان را چاق کنند 

عجیب است که خیلی از مردها وقتی ازدواج می‌کنند، چاق‌تر می‌شوند و این می‌تواند کار همسرشان باشد! زنها بعد از ازدواج در حالت «مراقبت کردن» قرار می‌گیرند و این باعث می‌شود همسرشان را بیش از حد تغذیه کنند (با توجه به تمایل‌شان به داشتن یک نیروی دفاعی قدرتمند برای خودشان!). ضمنا زنها به طور ناخودآگاه قصدشان این است که همسرشان را در نگاه سایر زنها کمتر جذاب جلوه دهند!

شیک پوشی را به راحت بودن ترجیح می‌دهند 

البته این تمایل و کنجکاوی نسبت به مُد، توضیح علمی ندارد، بلکه بیشتر توجیه اجتماعی و فرهنگی دارد. جامعه‌ و رسانه‌ها قرنهاست که زنها را تحت فشار قرار می‌دهند که خودشان را با استانداردهای خاصی جور کنند، حالا چه در مورد صورت و اندام و چه در مورد لباس و نحوه‌ی پوشش. این اتفاق‌ها باعث می‌شود بیشتر زنها مُد و استایل و … را به راحتی ترجیح بدهند.

زنها حس بویایی قوی‌تری دارند 

درست مثل توانایی بیشتر در تشخیص رنگها، زنها نسبت به مردها بویایی قوی‌تری دارند. انسان اولیه به حس قوی بویایی زن نیاز داشت تا به مردش کمک کند غذاهای درست‌تری را برای خانواده انتخاب کند.

جسارت زنان

زنها قهرمانان ناشناخته‌ی اختراعاتند‎

سلول‌های مغز زنها فشرده‌ترند 

به طور میانگین، مغز یک زن ۹ درصد کوچک‌تر از مغز یک مرد است. اما این تفاوت سایز، تاثیری بر توانایی‌های ادراکی او ندارد زیرا شمارش سلول‌های مغزی در هر دو جنس برابرند، فقط در مغز زنها این سلول‌ها فشرده‌تر قرار گرفته‌اند.

زنها قهرمانان ناشناخته‌ی اختراعاتند 

مری اندرسون در سال ۱۹۰۳، برف پاک کُن اتومبیل را اختراع کرد. پوشک بچه یکبار مصرف، دستمال کاغذی، شیشه‌های ضد انعکاس، سطل آشغال پدال دار، ماشین ظرفشویی و بسیاری از اختراعات دیگر توسط زنها انجام شده است.

زنها بخاطر مردها کفش پاشنه بلند می‌پوشند 

در قرن شانزدهم، کفش پاشنه بلند وارد مُد زنانه شد تا از مردهایی تقلید کنند که به علامت مردانگی و اعتبارشان کفش‌های پاشنه‌دار می‌پوشیدند!

زنها بهتر چهره‌ها را می‌خوانند 

زنها از همان شروع زندگی خود به خوبی می‌توانند چهره‌ها، ژست‌ها و تُن صداها را بخوانند، که همین توانایی باعث می‌شود خوش صحبت‌تر و مدیران بهتری باشند. حتی در میان گروهی از افراد، تمام تعاملات اجتماعی معمولا توسط یک زن آلفا مدیریت می‌شود تا توسط یک مرد آلفا.

زنها بیشتر از مردها عمر می‌کنند 

گاهی تافوت طول عمر بین مردها و زنها می‌تواند به یک دهه هم برسد، اما به طور میانگین در تمام دنیا این تفاوت دست کم ۲ تا ۳ سال است. البته این تنها شامل حال انسان نمی‌شود. اورانگوتان‌ها و شامپانزه‌های ماده نیز بیشتر از نرها عمر می‌کنند.

حالا با وجود تمام چیزهایی که در مورد این جنس لطیف می‌دانیم، باز هم رازهای برملا نشده‌ی بسیار زیادی وجود دارد!

منبع: برترین ها

گردآوری:مجله یک پارس

شفاف شدن پوست صورت تا عید نوروز با این ماسک ها

روشن شدن پوست

ماسک آووکادو برای پوست خشک و پوست چرب‎

شفاف شدن پوست صورت و زیبایی پوست یکی از مهم ترین مسائلی است که خانم ها تا قبل از شروع سال جدید به دنبال آن هستند. در این مقاله چند ماسک موثر برای بهبود شفافیت پوست معرفی می شوند.

ماسک آووکادو برای پوست خشک و پوست چرب

چه میوه آووکادو را بخورید، چه اسموتی آن را بنوشید و یا ماسک آن را روی صورت خود استفاده کنید، همیشه از این میوه سالم و مغذی مزیت هایی دریافت می کنید.

آووکادو میوه ای است که بیشتر در امریکای جنوبی و مرکزی یافت می شود، اما به دلیل افزایش تقاضای این میوه در کشورهای دیگر، آووکادو در بسیاری از سوپرمارکت ها یافت می شود. قبل از اینکه ماسک های آووکادو را معرفی کنیم، اجازه بدهید به مهم ترین مزیت های این میوه اشاره کنیم.

خواص آووکادو برای پوست

مواد طبیعی هرگز به پوست شما آسیب نمی رسانند، اما با این حال آگاهی از ارزش های تغذیه ای مواد به شما کمک می کند ترکیبات موثرتر را برای تقویت سلامت بدن خود انتخاب کنید. آوکادوو دارای بیش از ۲۰ ویتامین و ماده معدنی است. در ادامه به ویتامین های موجود در این میوه اشاره می کنیم که برای داشتن پوستی سالم و درخشان ضروری هستند:

–    ویتامین A که رتینول Retinol نیز نامیده می شود، برای درمان شرایطی مانند آکنه، اگزما، جوش های پوستی، زخم ها و آفتاب سوختگی استفاده می شود. این ویتامین به جوانسازی پوست کمک می کند.

–    ویتامین B6 برای سلامت پوست ضروری است.این ویتامین پوست خشک و ترک خورده را سریع درمان می کند. ویتامین B6 به حفظ پوست کمک کرده و خارش پوستی را برطرف می کند.

–    ویتامین B12 که کبالامین  Cobalamin نیز نامیده می شود، از پوست در مقابل سرطان محافظت می کند. این ویتامین به پوست انرژی داده و باعث بهبود سلول های پوستی می شود و همچنین گردش خون را بهبود می بخشد.

–    ویتامین C فعالیت سلول های پوست را تحریک می کند و باعث افزایش تولید کلاژن می شود. به علاوه این ویتامین از پوست در مقابل آنتی اکسیدان ها و رادیکال های آزاد محافظت می کند. این ویتامین فوق العاده باعث می شود پوست شما جوان تر و درخشان تر به نظر برسد.

حال که مزیت های آووکادو را می دانید، مطمئنا تمایل بیشتری به استفاده از ماسک آن برای صورت خود دارید. در ادامه انواع ماسک آووکادو را متناسب با پوستتان معرفی می کنیم.

ماسک آووکادو و عسل برای پوست خشک 

با خواص آووکادو آشنا شدید، حالا قبل از معرفی ماسک بهتر است خواص عسل را نیز بشناسید. عسل دارای ۴ مزیت مهم برای پوست است. عسل یک آنتی باکریال طبیعی است، بنابراین برای درمان و پیشگیری از آکنه فوق العاده است. همچنین عسل سرشار از آنتی اکسیدان است که فرایند افزایش سن را آهسته می کند. عسل مرطوب کننده و آرام بخش است و به درخشش بیشتر پوست کمک می کند.

ترکیبات ماسک آوکادو و عسل عبارتند از: 

آووکادو

عسل (پاک کننده طبیعی)

طرز تهیه ماسک آووکادو و عسل

یک آووکادوی رسیده را انتخاب کرده و آن را به دو قسمت تقسیم کنید. اکنون یک خمیر نرم از میوه درست کنید. سعی کنید از پوست آووکادو هم استفاده کنید چرا که پوست و دانه آووکادو نیز حاوی مواد مغذی هستند.یک قاشق چایخوری عسل به آووکادوی خورد شده اضافه کنید تا یک خمیر غلیظ داشته باشید.

این خمیر را روی همه قسمت های پوست صورت خود استفاده کنید و به آرامی برای چند دقیقه ماساژ دهید. ماساژ دادن پوست باعث افزایش گردش خون می شودو به جذب مواد مغذی نیز کمک می کند. پس از آن در حالیکه ماسک روی صورتتان است به مدت ۲۰ دقیقه صبر کنید و بعد صورت را با آب بشویید.

نتیجه : عسل بدون اینکه چربی پوست را از بین ببرد، پوست را پاکسازی می کند و آووکادو نیز پوست را به خوبی تغذیه می کند. بعد از استفاده از این ماسک پوست شما تمیز، لطیف، روشن و درخشان خواهد بود.

ماسک آووکادو و ماست برای پوست های خشک 

قبل از معرفی کامل ماسک ابتدا مزیت های ماست را برای پوست بیان می کنیم. ماست به خوبی می تواند با روند پیری پوست مبارزه کند. اسید لاکتیک lactic acid موجود در ماست به رفع سلول های مرده پوست کمک کرده و روزنه های پوست را باز می کند. ماست یک مرطوب کننده طبیعی است که با جوش پوستی نیز مبارزه می کند.

ترکیبات ماسک آووکادو و ماست عبارتند از:

آووکادو

ماست ساده (مرطوب کننده طبیعی)

طرز تهیه ماسک آووکادو و ماست

یک آووکادو را به دو نیم تقسمی کرده و دانه آن را جدا کنید و آن را به شکل یک خمیر نرم درآورید. اگر پوست آووکادو به نظرتان سفت است، پوست آن را نیز جدا کنید و از قسمت نرم میوه استفاده کنید. یک قاشق چایخوری ماست به آن اضافه کنید و یک خمیر نرم آماده کنید.

سپس ماسک آماده شده را روی صورت خود استفاده کنید و با نوک انگشت ها ماسک را روی پوست ماساژ دهید و به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بگذارید روی پوست بماند. ماست به خوبی به لایه های پوست نفوذ می کند و باعث نرمی و لطافت پوست می شود. پس از آن پوست صورت خود را با آب بشویید.

نتیجه : ماست حاوی مقدار زیادی اسید لاکتیک است که با نرم کردن و لطیف کردن پوست خارش و خشکی پوست را برطرف می کند. پس از استفاده از این ماسک پوست شما روشن تر (این ماسک روشن کننده پوست هم هست)، نرم و لطیف تر خواهد بود.

ماسک آووکادو و سفیده تخم مرغ و آبلیمو برای پوست های چرب 

سفیده تخم مرغ دارای خواص رطوبتی است که با سفت کردن پوست به کوچک شدن منافذ پوست کمک می کند.لیمو نیز یک آنتی باکتریال است که برای پاکسازی پوست مفید است.

ترکیبات ماسک آووکادو، سفیده تخم مرغ و لیمو عبارتند از: 

آووکادو

سفیده تخم مرغ (سفت کننده طبیعی پوست)

لیمو (یک عامل روشن کننده طبیعی)

طرز تهیه ماسک آووکادو، سفیده تخم مرغ و لیمو

آووکادو را پوست بگیرید و یک خمیر نرم آماده کنید. حالا کمی سفیده تخم مرغ و آب لیمو به آن اضافه کنید تا ماسک صورتتان آماده شود. این ترکیب را روی صورت خود استفاده کرده و به مدت ۱۵ دقیقه صبر کنید. پس از آن صورت خود را با آب بشویید.

نتیجه : لیمو پوست را روشن کرده و چربی اضافه پوست را برطرف می کند.سفیده تخم مرغ منافذ پوست را جمع کرده و باعث می شود منافذ کوچکتر به نظر برسند. آووکادو پوست را تغذیه می کند و باعث طراوت پوست می شود. این ماسک آکنه را نیز کاهش داده و آکنه و ضایعات پوستی را نیز کاهش می دهد.

ماسک آووکادو، عسل و دارچین برای رفع جوش صورت 

دارچین به رفع آکنه و جوش صورت و بدن کمک می کند. دارچین این کار را با خشک کردن پوست و آوردن خون و اکسیژن به لایه بیرونی پوست انجام می دهد.

ترکیبات ماسک آووکادو، عسل و دارچین عبارتند از: 

آووکادو

عسل (پاک کننده و بهبود دهنده طبیعی پوست )

دارچین (یک آنتی باکتریال طبیعی)

طرز تهیه ماسک آووکادو، عسل و دارچین برای پوست های خشک

یک آووکادوی کامل و رسیده را پوست کنده و یک قاشق چایخوری عسل به آن اضافه کنید. پس از آن یک قاشق چایخوری دارچین به این ترکیب اضافه کنید و خمیری درست کنید که روی پوست صورت بماند. این خمیر را روی پوست صورت خود استفاده کرده و به مدت ۱۰ دقیقه منتظر بمانید. سپس صورت خود را با آب بشویید.

نکته : اگر اولین باری است که از دارچین روی پوست خود استفاده می کنید، نباید بیشتر از ۱۰ دقیقه دارچین روی پوست بماند. به مرور زمان می توانید مدت ماندگاری دارچین را روی پوست افزایش دهید.

نتیجه : این ماسک باعث بروز قرمزی خفیف روی پوست می شود، اما نگران نباشید این قرمزی موقتی است و علت آن وجود دارچین در ماسک است. دارچین یک رقیق کننده خون است و گردش خون را افزایش داده که باعث قرمزی موقت پوست می شود.

روشن شدن پوست

آلوئه ورا یک ماده آرام بخش و زیبا کننده برای پوست است‎

ماسک آلوئه ورا برای پوست خشک، پوست چرب، پوست حساس و پوست معمولی

آلوئه ورا یک ماده آرام بخش و زیبا کننده برای پوست است که سلامت پوست را حفظ کرده و قدرت بازسازی آسیب های وارد شده به پوست را دارد. نکته مهم در مورد آلوئه ورا این است که برای تمام افراد با انواع پوست ها قابل استفاده است. به علاوه آلوئه ورا به شکل های مختلف، از جمله ژل و آل آلوئه ورا، تمام گیاه در کرم های مختلف و صابون ها و قرص ها استفاده می شود. در ادامه به خواص آلوئه ورا برای پوست اشاره می کنیم .

خواص آلوئه ورا برای پوست

–  خواص ضد التهابی آلوئه ورا به درمان ضایعات پوستی، آکنه و دیگر مشکلات پوستی کمک می کند.

– یک بریدگی یا زخم خفیف یا یک سوختگی به طور موثر به وسیله آلوئه ورا درمان می شود.

– ژل آلوئه ورا از گیاه آن استخراج شده و وقتی روی پوست استفاده می شود، باعث از بین رفتن سلول های مرده پوست شده و لطافت و نرمی پوست را در پی دارد.

– آلوئه ورا روند پیر شدن پوست را آهسته می کند و جلوی بروز خطوط ریز و چین و چروک ها را می گیرد.

– آلوئه ورا و محصولات حاوی آن در تابستان و زمستان در دسترس افراد مورد نیاز قرار می گیرند. آلوئه ورا به رفع خشکی پوست و حفظ رطوبت پوست کمک می کند.

آلوئه ورا و پودر پوست پرتقال برای پوست معمولی

افرادی که دارای پوست معمولی هستند، می توانند بدون نگرانی نسبت به عوارض آلوئه ورا از آن برای پوست خود استفاده کنند. روزانه از آلوئه ورا استفاده کنید تا سلامت پوست حفظ شود.

یک قاشق چای خوری ژل آلوئه ورا با آرد نخودچی و یک قاشق چایخوری پودر پوست پرتقال و مواد مغذی دیگر ترکیب کنید. این ترکیب را روی صورت و گردن خود استفاده کنید ولی از آن در اطراف چشم های خود استفاده نکنید.۳۰ دقیقه بگذارید ماسک روی صورتتان بماند و سپس آن را با آب بشویید.

ماسک آلوئه ورا و عسل برای پوست چرب

پوست چرب مستعد جوش زدن است و استفاده از این ماسک برای پوست چرب بسیار موثر است. از این ماسک هفته ای یک بار استفاده کنید تا پوستی شفاف داشته باشید.

برگ آلوئه ورا را در آب بجوشانید و سپس آن را به شکل خمیر در آورید. به خمیر به دست آمده چند قطره عسل اضافه کنید و آن روی صورت خود استفاده کنید و پس از ۱۵ دقیقه صورت خود را با آب سرد بشویید.

ماسک آلوئه ورا و روغن زیتون برای پوست خشک 

پوست خشک اغلب رطوبت کافی ندارد و هر گونه تاثیری روی پوست به راحتی قابل مشاهده است. برای مقابله با خشکی پوست از این ماسک هرشب استفاده کنید.

ژل آلوئه ورا را با روغن زیتون ترکیب کنید. این ترکیب را به خوبی مخلوط کنید تا خمیر به دست آورید و سپس خمیر به دست آمده را روی صورت و گردن خود استفاده کنید. بگذارید ماسک به مدت ۲۰ دقیقه روی پوست شما بماند و سپس صورت خود را با آب سرد بشویید تا رطوبت روی پوست بماند.

ماسک آلوئه ورا و خیار برای پوست حساس

این ماسک بسیار ملایم است و باعث هیچ تحریک و آسیبی به پوست نمی شود، اما کثیفی ها و آلودگی های پوست را برطرف می کند. متخصصین پوست استفاده از آلوئه ورا را برای پوست های حساس توصیه می کنند.

مقداری ژل آلوئه ورا و آب خیار را با هم ترکیب کنید. این ترکیب را به خوبی با هم مخلوط کنید تا به شکل خمیر درآید. سپس چند قطره گلاب و در صورت نیاز روغن های مفید (مانند روغن زیتون) به این مخلوط اضافه کنید. ترکیب به دست آمده به مدت ۱۵ دقیقه روی صورت بماند و سپس آن را با آب بشویید.

قبل از استفاده از ماسک چه کارهایی انجام دهیم؟

–  همیشه قبل از استفاده از ماسک برای صورت، پوست صورت خود را با یک پاک کننده خوب بشویید و تمیز کنید.

–  قبل از استفاده از ماسک صورت به هیچ عنوان پوست صورت خود را لایه برداری نکنید زیرا ممکن است باعث تحریک و قرمزی پوست شود.

–  قبل از اینکه ماسک مورد نظر خود را استفاده کنید، حداقل یک ساعت آن را در یخچال بگذارید تا سرد شود. به این ترتیب علاوه بر مزیت های مربوط به ماسک خنکی آن باعث آرامش پوست می شود.

منبع: سیمرغ

گردآوری:مجله یک پارس

محبوبترین رنگ موهای ۲۰۱۸ را بشناسید!

پرطرفدارترین رنگ موی ۲۰۱۸ را می شناسید؟ فرقی نمی کند چه لباسی پوشیده اید یا در چه موقعیتی هستید؛ اولین ویژگی که در ظاهر شما جلب نظر میکند رنگ مو و مدلی است که برای موهایتان انتخاب کردهاید.

شما برای انتخاب رنگ موهایتان چه معیارهایی دارید؟ از آخرین باری که رنگ موهای خود را تغییر دادید چند وقت میگذرد؟
در این مطلب نگاهی داریم به رنگ موهایی که امسال مورد توجه بیشتری قرار خواهند گرفت و رنگ موی سال ۲۰۱۸ از میان آنها شناخته خواهد شد و این رنگها در سال جاری میلادی به نماد جذابیت تبدیل میشوند. رنگ موهایی که میتوانند گزینههای خوبی برای رنگ تازه موها در آستانه نوروز باشند:

خانواده قرمز همچنان در فهرست محبوبترین رنگ مو ۲۰۱۸، همراه با یک سورپرایز
در چند سال اخیر خانواده رنگ موهای قرمز مورد توجه ویژه استایلیستها، فعالان مد و فشن، هنرمندان و سلبریتیها قرار گرفتهاست و فعالیتهای برندهای مطرح آرایشی نشان میدهد رنگهای این خانواده همچنان درمیان محبوبترین فهرست رنگ موهای ۲۰۱۸ خواهد بود.

اما نکته جالب، ابراز علاقهمندی افراد با سنین مختلف به رنگ مسی و به ویژه مسی تیره در این خانواده از رنگ موهاست. رنگی گرم و باشکوه که گزینه خوبی برای نشان دادن وقار و در عین حال جسارت و جذابیت دخترانه است.

همچنین استفاده از آمبره مسی تیره به این صورت که ریشهها تیره و ساقه و نوک موها روشن باشند نیز از ترندهای جذاب امسال خواهد بود.

رنگ مو 2018،بهترین رنگ مو 2018،رنگ مو

از ویژگیهای خاص رنگ مسی، سازگاری و تناسب آن با پوستهای روشن و تیره است. این رنگ مو حتی کوچکترین تغییرات در مدل و اندازه موها را نیز کاملا چشمگیر و جذاب نشان خواهد داد و قطعا یکی از دلایل اصلی انتخاب این رنگ به عنوان رنگ مو در سال ۲۰۱۸ است.

بلوند همچنان میدرخشد!
رنگهای بلوند را میتوان همچنان در ردیف رنگ موهای محبوب در سال ۲۰۱۸ شناخت. داشتن موهایی درخشان و روشن، انتخابهای گستردهای برای لباس پوشیدن و استفاده از اکسسوری و جواهرات متنوع به وجود میآورد؛ اما فعالیتهای اشخاص و چهرههای تاثیرگذار در شبکههای اجتماعی نشان میدهد که رنگهای “بلوند طبیعی” و “بلوند فوق العاده روشن” در کانون توجهات قرار خواهند گرفت و این بازگشتی به دوران مد کلاسیک و نمادهای فشن در دهه ۷۰ میلادی محسوب میشود.

این رنگهای بلوند علاوه بر نمود طبیعی روی موها، درخشش و جذابیت چشمگیر و ظریفی را رقم میزنند.

ترکیب رنگ موی بلوند طبیعی با پوستهای سبزه و تیره، کنتراستی فانتزی و زیبا میسازد و با پوستهای روشن، بسته به استایل صورت و طرز پوشش، میتواند باعث بوجود آمدن ترکیبهای آرایشی گرم تا مات شود.

رنگ موی “بلوند فوق العاده روشن” که یادآور آرایش موی ستارههای قدیمی هالیوود است؛ نیز، گزینه مناسبی برای افرادی که دوست دارند همواره شیک و رازآلود به نظر برسند، محسوب میشود.

همچنین انتخاب انعکاسهای مختلف این خانواده از رنگ مو و استفاده از آنها با تاکتیکهای هایلایت، آمبره و بیبی لایت (Babylight) که نوعی هایلایت (Highlight) ظریف روی تکههای بسیار نازک موها است؛ انجام میشود نیز، گزینههای قابل توجهی به نظر میرسند.

رنگ مو 2018،بهترین رنگ مو 2018،رنگ مو

ساده مثل قهوه ای روشن
اگر تمایلی به رنگ موهای بلوند ندارید؛ رنگ قهوهای میتواند انتخاب مناسبی در سال ۲۰۱۸ برای شما باشد.
قهوه ای روشن نمودی جذاب برای خانمهای فعال در اجتماع به حساب میآید؛ رنگ مویی که به راحتی با استایلهای مختلف سازگار میشود و روی انواع پوست صورت به زیبایی مینشیند.

رنگ مو 2018،بهترین رنگ مو 2018،رنگ مو

بلوند بژ براق؛ انتخابی درخشان برای رنگ موی ۲۰۱۸
درخشش و گرمای رنگ بژ در ساقه و نوک تارهای مو، باعث میشود موها پرپشتتر به نظر برسد و به نوعی به موها بُعد خواهدداد.

ترکیب این رنگ با پوستهای روشن موجب جلوهای گرم و صمیمی از چهره خواهدشد و بر روی پوستهای سبزه، ظاهری جذاب و جسور رقم خواهدزد و احتمالا به همین دلیل برای انتخاب به عنوان رنگ موی سال ۲۰۱۸ شانس بالایی دارد.

رنگ مو 2018،بهترین رنگ مو 2018،رنگ مو

علاوه بر رنگ موهایی که درباره آنها صحبت کردیم؛ رنگهای ماهاگونی، شکلاتی و نسکافهای نیز در سال ۲۰۱۸ مورد توجه قرار خواهند گرفت. نکته جالب درباره رنگ موهای محبوب امسال سادگی و جلوه طبیعی آنهاست؛ موضوعی که باعث میشود بتوانیم این رنگها را حتی در خانه نیز برای موهای خود بسازیم.

کمپانیهای معتبر رنگ مو مانند گارنیه، کیتهای رنگ مویی را وارد بازار کردهاند و با عرضه یکجای “رنگ مو” ، “نرمکننده مخصوص” ، “اکسیدان مناسب” و حتی دستکش، رنگ کردن موها در خانه را به تجربهای آسان و البته لذتبخش تبدیل کرده اند.

از فهرست محبوبترین رنگ موهای ۲۰۱۸ شما کدام رنگ را انتخاب میکنید؟

گردآوری:مجله یک پارس

آموزش کاردستی پروانه به کودکان

کاردستی با مقو،کاردستی برای کودکان

آموزش ساخت کاردستی پروانه برای کودکان

درست کردن کاردستی کودک راهی برای سرگرم کردن بچه ها و همچنین افزایش خلاقیت و نبوغ آنها است. همه بچه ها دوست دارند با اشیاء اطراف خودشان بازی کنند ما تلاش می کنیم این علاقه بچه ها را با ایده هایی ترکیب کنیم که با استفاده از آنها بتوانید کاردستی های زیبا خلق کنید. بدون شک بچه از اینکه در کنار والدین یا مربیان خود ساعتی را صرف درست کردن کارهای دستی کنند لذت می برند.

وسایل مورد نیاز برای ساخت کاردستی پروانه
رول دستمال توالت
کاغذ رنگی
چشم های عروسکی
گواش یا آبرنگ
چسب و قیچی
ماژیک
وسایل تزیین

تمام وسایلی که برای درست کردن این کاردستی احتیاج است از ساده ترین و دردسترس ترین وسایل می باشد.

برای ساخت این پروانه های دوست داشتنی ابتدا رول های دستمال توالت را با گواش یا آبرنگ رنگ کنید . می توانید به جای رنگ آمیزی از کاغذ رنگی ها کمک بگیرید و روی رول دستمال بچسبانید.

بال های پروانه و شاخک های آن را روی کاغذ رنگی برش بزنید و با چسب بچسبانید.

اجزای صورت این پروانه ها را بچسبانید و یا با ماژیک بکشید.

این اولین کاردستی کودک با دستمال رولی است. با همین روش می توانید کاردستی های بسیار زیبای دیگری هم درست کنید. نمونه های زیر را ببینید.

کاردستی با مقو،کاردستی برای کودکانکاردستی  پروانه با مواد دور ریختی

کاردستی با مقو،کاردستی برای کودکانآموزش کاردستی پروانه به کودکان

کاردستی با مقو،کاردستی برای کودکانکاردستی  برای کودکان

کاردستی با مقو،کاردستی برای کودکانساخت کاردستی  با مواد دور ریختنی

کاردستی با مقو،کاردستی برای کودکانآموزش کاردستی به کودکان

کاردستی با مقو،کاردستی برای کودکان 

گردآوری:مجله یک پارس

بازگرداندن VIEW IMAGE به گوگل

 جست‌وجوی تصویر روی گوگل, جست‌وجوی تصویر مربوطه

 جست‌وجوی تصویر روی گوگل

شاید باورتان نشود، ولی گوگل چند روز قبل در اقدامی غافلگیرکننده گزینه View Image را از بخش نمایش نتایج جست‌وجوی تصاویر خود حذف کرد و به‌ این‌ ترتیب کاربران مجبور بودند برای مشاهده هر تصویر در ابعاد واقعی، به سایت در بردارنده تصویر مراجعه کرده و پس از جست‌وجوی تصویر مربوطه، آن را به‌طور مجزا باز کنند.

حذف این گزینه برای بسیاری از کاربران شرایط سختی را به‌وجود آورد، چراکه مراحل دستیابی به یک تصویر بسیار بیشتر شد و در مواردی نیز تصویر از قبل روی سایت وجود داشته، اما ممکن بود از روی آن سایت حذف شده باشد و همین حذف شدن موجب عدم دسترسی کاربر به تصویر نهایی بود.

اگر شما نیز جزو کاربرانی هستید که هنوز نتوانسته‌اید این اقدام گوگل را درک کنید و با مشکلات فراوانی در جست‌وجوی تصویر روی گوگل مواجه هستید، پیشنهاد می‌کنیم از ترفند این هفته کمک بگیرید تا همچون گذشته این گزینه را سر جای خود در اختیار بگیرید:

مرورگر کروم را اجرا کرده و پس از مراجعه به لینک زیر، افزونه View Image را دریافت و روی مرورگر نصب کنید.

 https://goo.gl/ByQ6p4

 جست‌وجوی تصویر روی گوگل, جست‌وجوی تصویر مربوطه

بازگرداندن View Image به گوگل

مراحل کار به اتمام رسیده و حالا می‌توانید همچون گذشته به گوگل مراجعه کنید، تصویر موردنظرتان را جست‌وجو کنید و پس از انتخاب هریک از تصاویر دلخواه، با کلیک روی گزینه View Image نسبت به مشاهده تصویر در ابعاد واقعی اقدام کنید.

منبع:jamejamonline.ir

گردآوری:مجله یک پارس

روش های نگهداری گل ارکیده در ایام نوروز

پرورش گل ارکیده,کاربرد گل ارکیده

نگهداری از گل ارکیده

گل ارکیده به دلیل ظریف بودنش روش خاصی برای نگهداریش وجود دارد. نام دیگر خانواده ارکیده «ثعلب» است. شاید باور نکنید که ثعلب بستنی های سنتی که خیلی هم محبوبند، از نوعی ارکیده گرفته می شوند.

راهنمای نگهداری و پرورش گل ارکیده

گل های ارکیده بسیار زیبا و ظریف هستند. ارکیده ها با توجه به رنگ ها، اندازه و تنوع فراوانی که دارند، در بین مردم از محبوبیت خاصی برخوردار هستند. بد نیست بدانید که تا به امروز بیش از ۲۲۰۰۰ گونه ارکیده در سراسر جهان شناسایی شده اند. نکته بسیار جالب درباره ارکیده ها این است که شما می توانید آن ها را در محیط خانه نیز پرورش دهید. البته نباید از یاد برد که برخی از انواع گوناگون ارکیده ها با توجه به ساختاری که دارند، نیاز به مراقبت های گوناگون نیز دارند. در این مطلب ما شما را با یکسری نکات کلی درباره مراقبت از ارکیده ها آشنا می کنیم که تقریبا برای تمام گونه ها کاربرد دارد؛ از این رو شما با پیروی از این قوانین می توانید در محیط خانه ارکیده های سالم و شادابی را پرورش دهید.

چند راز نگهداری ارکیده های زیبا در خانه

بهترین مکان برای نگهداری ارکیده در نزدیکی پنجره های شرقی و جنوبی ساختمان است که نسبت به سایر پنجره ها دارای نورگیری بهتر و قوی تری دارد. به طور معمول هر وقت احساس کردید که خاک گلدان ارکیده خشک شده، باید آن را آبیاری کنید. بهتر است؛ ماهی یک بار مقداری کود به گلدان ارکیده اضافه کنید. البته برای استفاده از کود به هیچ عنوان زیاده روی نکنید؛ چرا که کود زیاد باعث خشک شدن ارکیده ها می شود. دقت داشته باشید وقتی ارکیده ها را درون اتاق قرار می دهید، حتما در آنجا جریان هوا وجود داشته باشد. بنا به هر دلیلی اگر در اتاقی که ارکیده ها در آن قرار دارند، جریان هوا وجود نداشته باشد، یک فن و یا یک پنکه کوچک را بالای سر گلدانی که ارکیده در آن قرار دارد، در نظر بگیرید تا گل شما همواره با هوای تازه در تماس باشد.

از گلدان ها با حفره های زهکشی استفاده کنید

برای پرورش دادن ارکیده ها لازم است از گلدانی استفاده کنید که دارای سوراخ های زهکشی باشد؛ چرا که این گونه گلدان ها از پوسیده شدن ریشه درون گلدان جلوگیری می کند. معمولا گلدان هایی که دارای سوراخ های زهکشی نیستند، عمدتا باعث پوسیده شدن ریشه گل ها می شوند. برای اینکه زیر گلدان شما خیس نشود و محیط پیرامون خود را خیس نکند، بهتر است از سینی های ته گلدانی در چنین مواردی استفاده کنید.

گل ارکیده,نگهداری از گل ارکیده

برای پرورش دادن ارکیده ها از گلدانی استفاده کنید که دارای سوراخ های زهکشی باشد

استفاده از خاک مخصوص برای پرورش ارکیده ها

ارکیده ها در خاک معمولی رشد خوبی نخواهند داشت. از این رو سعی کنید؛ خاک ارکیده ها را دو نوع دانه ریز و دانه درشت انتخاب کنید و در ضمن این خاک را با مقداری از پوست خشک شده درخت و یا و برگ و حتی شاخه های خیلی ریز مخلوط کنید تا همواره خاکی سبک را در اختیار ارکیده خود قرار داده باشید.

داشتن مقداری خزه درون خاک ارکیده باعث می شود تا این گیاه همواره به رطوبت کافی دسترسی داشته باشد. ارکیده از آن دست از گل هایی است که همواره به نور خورشید و رطوبت کافی برای رشد نیاز دارد. همانطور که گفته شد ارکیده ها دارای تنوع زیادی هستند؛ از این رو قبل از خرید درباره نگهداری صحیح آن حتما اطلاعات کافی از فروشنده دریافت کنید.

البته برخی از گونه های خاص ارکیده نیاز به نوع خاصی از مواد معدنی نیز دارند. از این رو شما قبل از کاشتن این گل در گلدان باید به فکر این گونه مواد معدنی برای رشد هر چه بهتر گل خود باشید.

در صورت امکان بهترین مکان برای رشد ارکیده ها پنجر های جنوبی و شرقی ساختمان شما هستند. البته این گل لزوما نباید زیر نور مستقیم خورشید قرار بگیرد. از یاد نبرید قرار دادن گلدان ارکیده روی پنجره های شمالی باعث دیر رشد کردن آن ها می شود؛ چرا که پنجره شمالی قادر نیست، نور کافی را در اختیار این گیاه قرار دهد.

از این رو از قرار دادن گلدان ارکیده روی پنجره های شمالی خودداری کنید. دمای مناسب برای پرورش ارکیده ها بین ۶۰-۷۵ درجه فارنهایت (۱۶-۲۴ درجه سانتیگراد) است. در این رنج دما، ارکیده ها توانایی بهترین رشد را دارند. ارکیده ها در دمایی پایین از بین می روند، اگر چه گونه های متفاوت ارکیده های به دما های متغییری برای رشد نیاز دارند.

در هر صورت اجازه ندهید که محیطی که گل ارکیده در آن قرار دارد به کمتر از ۶۰ درجه فارنهایت (۱۶ درجه سانتیگراد) برسد، چرا که پایین تر از این دما باعث نابودی گل های ارکیده خواهد شد.

گردش هوای ملایم برای ارکیده ها فراهم کنید

برای اینکه ریشه های ارکیده به هوای کافی دست یابند، باید همواره پنجره اتاق را کمی باز بگذارید تا با گردش هوایی که ایجاد می شود، ارکیده شما به هوای تازه بیشتری دسترسی داشته باشد. هر چقدر هوای بیشتر به ریشه گل های ارکیده برسد، این گیاه سالم تر و شاداب تر خواهد بود و همچنین رشد بهتری خواهد داشت.

اگر بنا به هر دلیلی نتوانید پنجره اتاقی که ارکیده در آن قرار دارد را باز کنید، بهتر است؛ از یک پنکه کوچک برای جریان دادن هوا در محیطی که ارکیده در آن قرار دارد استفاده کنید تا همواره هوای تازه در اختیار گل شما قرار بگیرد.

راه و روش نگهداری از گل ارکیده,رازهای نگهداری از گل

پنجره اتاق را برای گل ارکیده باز بگذارید

زمان مناسب برای آبیاری گل های ارکیده

این نکته بسیار مهم است که شما مقدار و زمان آبیاری گل ارکیده را با توجه به بررسی خاک آن انجام دهید نه با توجه به روز های هفته؛ چرا که دمای هوا در روز های سال متغیر است از این رو گل شما ممکن است در فاصله زمانی نامرتب نیاز به آب داشته باشد.

بهترین تشخیص برای زمان آبیاری گل های ارکیده این است که شما انگشت دست خود را به میزان ۱ الی ۲ سانتی متر درون خاک گلدان فرو کنید. اگر بلافاصله پس از بیرون آوردن دستتان از درون خاک، خاک درون گلدان به دست تان چسبید، این امر می تواند ناشی از کافی بودن رطوبت درون گلدان باشد، اما اگر خاک های چسبیده به دست تان به راحتی از سطح انگشتانتان جدا شده و بر روی زمین بریزند، این امر نشان می دهد که گل شما نیاز به آبیاری دارد.

در هنگام آبیاری گل های ارکیده دقت کنید تا تمام نواحی خاک گلدان از وجود آب سیراب شوند. در چنین شرایطی اگر سینی زیر گلدان نیز پر شود، مشکلی به وجود نمی آید. معمولا بسته به شرایط آب و هوایی و میزان رطوبت خاک گلدان، گل های ارکیده ممکن است به چندین بار در هفته یا یک بار در هفته نیاز به آبیاری داشته باشید.

بررسی میزان رطوبت داخل خانه

اگر میزان رطوبت داخلی منزل تان کمتر از ۴۰ درصد باشد، حتما نیاز است که به صورت روزانه ارکیده ها آبیاری شوند. بهترین مکان برای رشد ارکیده ها در رطوبت بین ۴۰ الی ۶۰ درصد است.

برای اینکه بهتر بتوانید میزان رطوبت داخلی منزل خود را تشخیص دهید، سعی کنید یک رطوبت سنج تهیه کنید تا همواره از رطوبت مکانی که ارکیده در آنجا رشد می کند، بهتر باخبر باشید. یکی از روش های بالا بردن رطوبت محیط رشد ارکیده ها این است که شما با استفاده از یک اسپری آب پاش رطوبت کافی را به گلدان ارکیده ها برسانید.

اگر اطمینان دارید که رطوبت اتاقی که ارکیده در آن قرار دارد؛ کمتر از ۴۰ درصد است، اسپری کردن را روزی یک مرتبه انجام دهید. از یاد نبرید رطوبت بالای ۶۰ درصد می تواند باعث نابودی ارکیده ها شود. از این رو اگر محیطی که ارکیده در آنجا رشد می کند، رطوبتی بالای ۶۰ درصد داشت، سعی کنید با استفاده از موادی که جاذب رطوبت هستند، این روطوبت را به میزان قابل قبول برای رشد ارکیده ها برسانید.

رطوبت بالا معمولا بهترین مکان را برای رشد انواع باکتری ها و قارچ ها فراهم می کند و این عوامل به تنهایی می توانند باعث نابودی ارکیده ها شوند.

از بین بردن برگ های مرده و حشرات مضر

در پاره ای از مواقع برخی از برگ های ارکیده ممکن است، زرد و پژمرده شوند. از این رو سعی کنید با یک قیچی باغبانی تیز و یا یک چاقوی تیز برگ های مرده را از گل جدا کرده و معدوم سازید. چرا که این برگ های زرد و پژمرده می توانند بستر مناسبی را برای رشد انواع قارچ ها و باکتری ها ایجاد کنند.

از این رو سعی کنید با جدا سازی آن ها گل های خود را از آسیب های احتمالی دور دارید. دقت داشته باشید که زیر و روی برگ های تان را به خوبی نگاه کنید. اگر حشره و یا کرمی را روی آن مشاهده کردید، آن ها را از روی برگ جدا کنید؛ چرا که برخی از کرم ها و حشرات باعث نابودی گیاه شما می شوند.

اگر احساس می کنید با جمع آوری حشرات روی گیاه باز هم این گونه حشرات روی آن مشاهده می شوند، سعی کنید با اسپری کردن مواد ضد حشرات و آفات گیاه خود را از شر چنین موجوداتی خلاص کنید. توجه داشته باشید؛ وقتی برگ های پژمرده و مرده را از گیاه جدا می کنید به هیچ عنوان آن ها را روی گلدان نریزید.

برخی بر این باورند که این برگ های می توانند به عنوان کود برای گیاه مفید باشند، اما نباید از یاد برد که این برگ های مرده می توانند موثر ترین عامل برای آلوده شدن سایر قسمت های گل شما باشند.

نگهداری ارکیده در منزل,نگهداری از گل ارکیده در منزل

وقتی برگ های گل ارکیده خشک شدند به هیچ عنوان آن ها را روی گلدان نریزید.

کاربردهای گل ارکیده

برخی گونه های ارکیده مصارف دارویی دارند. مثلا بومی های استرالیا از میوه نوعی ارکیده به عنوان داروی ضدبارداری استفاده می کنند. وانیل طبیعی که البته در ایران فرهنگ استفاده از آن هنوز جا نیفتاده هم جزیی از یک گل ارکیده است. در چین پیاز یک گونه ارکیده به عنوان یک دمکرده آرامبخش استفاده می شود.

در کره گونه ای دیگر حاوی عامل ضدسرطان است. در سراسر آسیا این گل نقش کلیدی در زندگی مردم دارد. در جزایر آنتیل برای درمان مسمومیت استفاده می شود. در ژاپن از شیره نوعی از آن چسبی تهیه می شود که در صنایع دستی کاربرد دارد. در گواتمالا نیز درجشن های مذهبی جای دارد و در کاستاریکا گلی ملی است.

منبع : irannaz.com – fardanews.com

گردآوری:مجله یک پارس

طرز تهیه پیتزا بادمجان

پخت پیتزا بادمجان, طرز پخت پیتزا بادمجان

طرز تهیه پیتزا بادمجان

مواد لازم برای پیتزا بادمجان برای ۴ نفر :

 بادمجان دلمه ای بزرگ ۱ عدد 
پیاز کوچک   ۱ عدد
 فلفل دلمه کوچک  ۱ عدد
 قارچ  ۴ عدد
گوشت چرخ کرده ۱۵۰ گرم
نمک ، زردچوبه و ادویه به میزان دلخواه
رب گوجه ۱ قاشق غذاخوری
پنیر پیتزا به مقدار لازم

 

روش پخت پیتزا بادمجان :

بادمجان باید حتما بزرگ و دلمه ای باشد به صورت حلقه های بزرگ و گرد برش می زنیم. برش ها نه زیاد نازک و نه زیاد ضخیم باشد که خوب پخته شود.

کمی نمک روی آن می پاشیم. پیاز نگینی و فلفل دلمه ای را سرخ می کنیم. بعد گوشت چرخ کرده را اضافه کرده و سرخ می کنیم.

نمک، ادویه، زردچوبه و رب گوجه فرنگی را اضافه کرده، تفت می دهیم. وقتی گاز را خاموش کردیم، یک قاشق غذاخوری پنیر پیتزا اضافه کرده هم می زنیم تا مواد کمی به هم بچسبد.

ظرفی که قرار است داخل فر برود را چرب می کنیم. بادمجان ها را داخل آن بچینید، کمی رب گوجه روی بادمجان ها می مالیم.

بعد مواد گوشتی را روی سطح بادمجان ها ریخته قارچ را می چینیم. و بعد هم پنیر پیتزا را ریخته و سینی را داخل فر ۲۱۰ درجه طبقه وسط تقریبا یک ساعت قرار می دهیم تا کاملا پخته شود اگر روی آن طلایی نشد گریل را یک دقیقه روشن می کنیم.

بعد هم سرو می کنیم خیلی خوشمزه است حتما امتحان کنید، این غذا را داخل تابه با حرارت کم هم می شود درست کرد.

منبع : tasvirezendegi.com

گردآوری:مجله یک پارس

خاصیت شیر کاکائو قبل از ورزش

فواید شیر کاکائو,خاصیت شیر کاکائو

نوشیدن شیر کاکائو بعد از ورزش از تحلیل رفتن بدن جلوگیری می کند

حتما شما هم هنگام رفتن به باشگاه همراه خود آب می‌برید یا یکی از انواع نوشیدنی‌های ورزشی را تهیه می‌کنید. احتمال این که چند پاکت شیر کاکائو با خود به باشگاه ببرید و در فاصله بین هر ست بنوشید بسیار کم است. شاید باور نکنید، اما نوشیدن شیرکاکائو بعد از انجام تمرین‌های ورزشی به شیوه‌های مختلف و به طرزی باور نکردنی برای سلامت فیزیکی شما مفید است. شاید شما هم مثل ما برای خوردن شیر کاکائو دنبال دلیلی قانع کننده و بهانه‌ بگردید. بعد از خواندن این مطلب اگر کسی در باشگاه به شما با تعجب نگاه کرد، با دلایل زیر او را قانع کنید چرا که برای نوشیدن شیرکاکائو نیازی به بهانه نیست و مصرف آن بعد از ورزش فواید زیادی به همراه دارد.

۱. ذخایر الکترولیت بدنتان را پر می کند

شاید با شنیدن اسم «الکترولیت» یاد موز و نوشیدنی های انرژی زا بیفتید. این نوشیدنی‌ها آب مورد نیاز بدن را هنگام ورزش تامین و از دهیدراته شدن بدن جلوگیری می کنند و از سوی دیگر می دانید که موز هم یک منبع سرشار از پتاسیم است. پتاسیم از درد عضلات و ضعف و بی حالی کم می‌کند. آنچه لازم است بدانید این است که شیر کاکائو حاوی پتاسیم بیشتری نسبت به موز است و مقدار کلی الکترولیت آن از یک نوشیدنی انرژی زا بیشتر است. این بار به جای نوشیدن آن نوشیدنی های سبز با طعم لیموترش، یک مخلوط شیر کاکائو و موز درست کنید و بعد از یک ورزش حسابی میل کنید. نه تنها بدنتان بلکه غدد چشایی‌تان هم از شما متشکر خواهند بود.

۲. پروتئین مورد نیاز شما را تامین می کند

کارشناسان ورزش و تغذیه مصرف ۱۳ تا ۲۵ گرم پروتئین را بعد از ورزش توصیه می کنند، این در حالی است که یک فنجان شیر کاکائو حاوی ۸ تا ۱۱ گرم پروتئین است. لذت چشیدن طعم نوستالژیک شیر کاکائو در کودکی را با یک لیوان شیر کاکائو دوباره تجربه کنید. خواهید دید که بعد از انجام ورزش و در طول روز پروتئین عضلاتی را که در طی ورزش آسیب دیده اند ترمیم می کند. شیر کاکائو حاوی دو نوع پروتئین است؛ یک نوع پروتئین که سریع عمل می کند و نوعی دیگر که تا روز بعد کم کم آزاد می شود. نوشیدن شیر کاکائو بعد از ورزش، زمان لازم برای ترمیم عضلات را کوتاهتر کرده و کمک به تقویت قوای بدنی و استقامت می کند.

۳. شیر کاکائو انرژی شما را افزایش می دهد

هر وعده شیر کاکائو شامل ۲۰ تا ۳۰ گرم کربوهیدرات می شود که در مقایسه با مقدار کربوهیدرات در نوشیدنی های انرژی زا قابل مقایسه است. مصرف کربوهیدرات بعد از هر تمرین ورزشی ذخیره انرژی را از نو می سازد، بنابراین نوشیدن شیر کاکائو بعد از ورزش از تحلیل رفتن بدن جلوگیری می کند. علاوه بر این کربوهیدرات موجود در شکلات، ماهیچه ها را نیز از نو ساخته و از فواید پروتئین محلول در شیر نیز بهره مند می شوید.

۴. ذخیره ویتامین D بدنتان را احیا می کند

شاید باورتان نشود، اما یک فنجان شیر کاکائو حاوی یک سوم نیاز روزانه بدن شما به ویتامین D است. ویتامین D استخوان ها و دندان های شما را تقویت می کند و شما را از ابتلا به بسیاری از بیماری ها مصون می دارد. افزایش طبیعی و سالم ویتامین D در افراد می تواند منجر به کاهش خطر ابتلا به بیماری های تنفسی و قلبی و عروقی، به ویژه در کودکان شود. مصرف روزانه ویتامین D خطر بروز دیابت نوع یک، سفت شدن بافت ها و برخی از انواع سرطان جلوگیری می کند. چنانچه ویتامین D به طور منظم مصرف شود فواید طولانی مدت خواهد داشت و بدون شک یکی از بهترین و مطمئن‌ترین منابع دریافت ویتامین D همان چند لیوان شیر کاکائو است.

۵٫ کلیسم مورد نیاز شما را تامین می کند

علاوه بر ویتامین D، شیر کاکائو حاوی یک سوم کلسیم مورد نیاز روزانه شما است. مصرف کلسیم برای رشد استخوان‌ها در کودکان و نوجوانان و همین طور ورزشکارانی که بدنشان به طور مداوم در معرض تمرینات سخت قرار دارد از اهیمت بالایی برخوردار است. مصرف زیاد کلسیم ممکن است روی فشار خون تاثیر مثبت و فواید بلند مدت و کوتاه مدت داشته باشد. وجود کلسیم به ماهیچه ها اجازه می‌دهد که بیشترین بازدهی را داشته باشند.

منبع : kalleh.com

گردآوری:مجله یک پارس

روش های عامیانه تشخیص جنسیت نوزاد

جدول چینی تعیین جنسیت

از دیرباز، انسان کنجکاو علاقه بسیاری به دانستن جنسیت بچه قبل از تولد داشته است

 چشم می تواند عاملی جهت تشخیص باشد. پلک پایین چشم را کشیده و به سفیدی چشمان نگاه کنید. آیا با این کار رگ خونی شکسته به شکل حرف (V) دیده می شود؟

از دیرباز، انسان کنجکاو علاقه بسیاری به دانستن جنسیت بچه قبل از تولد داشته است و در این راستا ملل مختلف عقاید گوناگونی در تشخیص این مسئله ارائه داده اند.

چرا که روش های ثابت شده تعیین جنسیت فرزند در اکثر کشورهای جهان تولد بچه، پدیده ای است بسیار پیچیده و خارج از تصورات ما و همانطور که ما معتقد هستیم، هستی و نیستی ما در دست خداوند بزرگ می باشد. تولد بچه، راه رفتن، بزرگ شدن، همه و همه به مشیت الهی بستگی دارد. اما این روش های سنتی را که از سراسر جهان جمع آوری شده است، دنبال کنید… می گویند در دنیا خیلی ها جواب گرفته اند…

روش های عامیانه تشخیص جنسیت نوزاد
۱- چشم می تواند عاملی جهت تشخیص باشد. پلک پایین چشم را کشیده و به سفیدی چشمان نگاه کنید، آیا با این کار رگ خونی شکسته به شکل حرف (V) دیده می شود؟ اگر شکل حرف (V) در قسمت پایینی چشم راست تان باشد، بدون تردید جنین پسر خواهدبود، حال اگر رگ خونی شکسته به شکل حرف (V) در چشم چپ باشد بچه دختر خواهدبود.

۲- موی پا به عنوان یک عامل تشخیص جنسیت است، اگر رشد موی پاهاسریع باشد جنسیت جنین پسر خواهدبود، ولی اگر رشد آن مثل زمان پیش از بارداری بوده و تغییری نکرده باشد، نشانه داشتن دختر است.

۳ تشخیص جنسیت براساس چگونگی حالت کمر، این بار جهت تشخیص جنسیت باید به چگونگی افزایش حجم کمر توجه کرد، آیا مادر آبستن حس می کند که در ناحیه کمر اضافه وزن یافته است؟ اگر جواب مثبت باشد کودک حتما دختر خواهدبود و اگر اضافه وزنی در این ناحیه حس نشود جنین پسر می شود.

۴- رویارویی با واقعیت؛ این بار به وضع صورت توجه کنید، آیا مادر در این دوران چاق تر و تپل تر شده است؟ اگر جواب مثبت باشد بر طبق باور ایتالیایی ها مادر، دختر در شکم دارد. ولی اگر چهره زن باردار ضعیف بوده و با وضعیت قبل از بارداری تغییر نکرده علامت پسر بودن جنین است.

۵- نفس را در سینه حبس کنید! آیا بعد از آبستن شدن دریافته اید که نفس کشیدن برای تان دشوار شده است؟ اگر مادر باردار مواجه با تنگی نفس شده باشد، نشانه این است که پسری در شکم دارد، اما اگر هیچ مشکلی در این رابطه نداشته باشید بدون تردید کودکتان دخترا ست.

۶- از آشپزخانه چه خبر؟ اگر فعالیت مادر باردار در آشپزخانه بیشتر از گذشته باشد، نشانه این است که پسری در شکم دارد که او را شکمو و پرخور کرده است. حال اگر وقت زیادی صرف پختن غذا نشود و فعالیت آشپزخانه ای مادر کم باشد جنین دختر است.

۷- موقعیت جنین در داخل شکم، اگر بچه در قسمت فوقانی شکم حس شود، نشانه دختر بودن است و اگر حرکت در ناحیه تحتانی شکم باشد، خودتان حدس بزنید!

۸- آیا لگد زدن بچه حس می شود؟ براساس باورهای عامه، کودک پسر لگدش را متوجه دنده مادر می کند، حرکات دختر کوچولوها متوجه قسمت تحتانی شکم مادر است.

۹- حرکات پاها، آیا حرکات و پرتاب پاهای جنین بیشتر متوجه ناحیه چپ شکم است یا قسمت راست آن؟ براساس باورهای عامه انگلیسی ها، پسرها بیشتر به سمت راست تمایل دارند و دخترها معمولا به سمت چپ لگد می پرانند! اما در موقع خواب، پسر بیشتر در سمت چپ می خوابد، در حالی که دختر سمت راست را ترجیح می دهد.

جدول چینی تعیین جنسیت

چشم می تواند عاملی جهت تشخیص جنسیت جنین باشد

 پسر است اگر:
• اولیل حاملگی، اول صبح حالت تهوع نداشته اید. ضربان قلب نوزاد کمتر از ۱۴۰ در دقیقه است. در قسمت شکم چاق می شوید. شکم تان مثل یک توپ بسکتبال می شود.

• به غذاهای ترش و شور علاقه مند می شوید. به پروتئین، گوشت و پنیر، علاقه مند می شوید.

• پاهای تان سردتر از دوران قبل از حاملگی خواهدشد. موی روی پاهای تان سریع تر رشد می کند. دست های تان خیلی خشک می شود. پدر بچه هم همراه با شما شروع به چاق شدن می کند. حاملگی برای تان بسیار خوشایند است.

• حلقه ازدواج تان را با نخ روی شکم تان آویزان نگاه دارید تا دایره دایره بچرخد سردرد خواهید داشت. سن تان را موقع حاملگی با عدد ماهی که در آن حامله شدید را جمع کنید، عدد زوج به دست می آید.

دختر است اگر:
• اوایل حاملگی اول صبح حالت تهوع خواهید داشت. ضربان قلب نوزاد حداقل ۱۴۰ در دقیقه است.

• در قسمت های ران و باسن چاق می شوید. شکم تان شکل هندوانه می شود. به غذاهای شیرین علاقه پیدا می کنید. به میوه ها به ویژه آب پرتقال علاقه مند می شوید.

• در دوران حاملگی نسبتا حال خوبی ندارید. در دوران حاملگی بداخلاق و ترشرو می شوید. صورت تان بیش از همیشه جوش می زند. ته مانده نان را نمی خورید.

• اگر حلقه ازدواجه تان را با نخ روی شکم تان آویزان نگاه دارید، به اطراف خواهد چرخید. سن تان را موقع حاملگی با عدد ماهی که در آن حامله شدید را جمع کنید، عدد فرد به دست می آید.

منبع: مجله خانواده سبز/ برترین ها

گردآوری:مجله یک پارس

تماشای بیش ازحد تلویزیون در سالمندی قلبتان را به چالش می‌کِشد

تماشای بیش از حد تلویزیون

تماشای بیش از حد تلویزیون می‌تواند منجر به ایجاد لخته خونی در بدن افراد شود‎

تماشای فیلم و سریال‌های تلویزیونی تفریحی لذت بخش است، اما صرف مدت زمان زیاد برای تماشا افزون بر کمبود وقت برای کار‌های دیگر می‌تواند در آینده سبب تشکیل لخته خونی در بدن شود.

کارشناسان در جدیدترین پژوهش‌های خود دریافتند تماشای بیش از حد تلویزیون می‌تواند منجر به ایجاد لخته خونی در بدن افراد و در نهایت بروز سکته مغزی یا حمله قلبی شود.

کارشناسان دانشگاه مینه سوتای آمریکا، این نتیجه‌ها را با آزمایش برروی بیش از ۱۵ هزار فرد داوطلب بزرگسال و تقسیم بندی آن‌ها به گروه‌های مختلف در زمان تماشای تلویزیون در بازه‌های زمانی مختلف به دست آورده اند.

نشستن طولانی مدت می‌تواند منجر به لخته شدن خون شود، زیرا در این حالت گردش خون طبیعی دچار اختلال می‌شود.

کارشناسان بروز ترمبوز (VTE) را در افرادی که ساعت‌های طولانی را صرف تماشای تلویزیون می‌کنند یک و هفت برابر بیشتر از سایرافراد برآورد کرده اند، ترمبوز به تشکیل لخته در رگ های خونی یا ایجاد آمبولی ریوی (در این حالت ورود لخته به ریه) گفته می‌شود.

کارشناسان تنها راه مقابله با این مشکل را راه رفتن و انجام ورزش یا حتی تماشای تلویزیون به شکل ایستاده می‌دانند.

تنها تماشای دوساعت تلویزیون در روز به شکل نشسته می‌تواند تا ۵۴ درصد خطر مرگ ناشی از التهاب را در افراد به ویژه سالمندان افزایش دهد.

افزون بر احتمال بروز لخته خونی، بی تحرکی و فعالیت فیزیکی کم می‌تواند سبب تجمع مواد سمی در مغز و ابتلای فرد در دوران سالمندی به آلزایمر، پارکینسون و بیماری هایی همچون دیابت، چاقی، چربی و فشارخون بالا شود.

یکی دیگر از زمان‌هایی که نشستن بیش از حد می‌تواند سبب ترمبوز وریدی و افزایش خطر سکته مغزی و حمله قلبی در افراد شود، زمان پرواز با هواپیما یا حتی سوارشدن بر قطار و خودرو به مدت طولانی است.

کارشناسان به افراد به ویژه سالمندان توصیه می‌کنند پس از هر دو ساعت یک بار از جای خود برخواسته اندکی در هواپیما قدم بزنند (بدون ایجاد مزاحمت برای سایر مسافران و کادر پرواز) تا خون رسانی به بافت‌های مختلف در بدن آن‌ها منظم شود.

کارشناسان به افرادی که بیش از دوساعت در قطار، خودرو یا هواپیما به سفر می‌پردازند توصیه می‌کنند از جوراب‌های تنگ و ساق بلند استفاده کنند؛ این جوراب‌ها جریان خون را کنترل می‌کنند و مانع از خواب رفتن پا و ایجاد ترمبوز وریدی می‌شوند.

نوشیدن آب هم زمانی که مدت زمان طولانی را به شکل نشسته به سر می‌برید سبب می‌شود تا خطر ایجاد لخته خونی کاهش یابد.

آمار‌ها نشان می‌دهند بیش از ۳۰۰ هزارنفر هرسال در آمریکا دچار لخته خونی می‌شوند که از این تعداد عده زیادی دچار سکته قلبی و مغزی می‌شوند.

کارشناسان کوتاه کردن بازه زمانی تماشای تلویزیون، کنترل وزن و انجام فعالیت‌های فیزیکی را برای حفظ سلامت توصیه می‌کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

گردآوری:مجله یک پارس

دست های شرجی تو (مریم اسدی)

 بیوگرافی مریم اسدی, ترانه های مریم اسدی

اشعار زیبا و خواندنی مریم اسدی

مریم اسدی متولد ۲۰ اسفند ماه در تهران از معروف ترین ترانه سرایان حال حاضر ایران است.مریم اسدی از سال ۱۳۸۲ ترانه سرایی را آغاز کرده و با خوانندگانی همچون احسان خواجه امیری ، حمید طالب زاده ، فرزاد فرزین ، رضا صادقی ، بابک جهانبخش و  … همکاری نموده است.

دست های شرجی تو

شمالی ترین دقیقه ی دیروز

روی شانه ی من قد می کشید

و به دریا می رسید

هیچ فکر میکردی ته فنجان لب طلایی ام دریایی باشد

و هر روز کبوتری بال بسته

در ساحلش بنشیند و قهوه بنوشد

و تمام چهارشنبه سوری های دنیا

مثل همین شب نارس

آتشی در دل دریا روشن کند

و کنار آن بنشیند

و با کسی به لهجه ی انار تخته نرد بازی کند ؟

نگو که هیچ وجه مشترکی بین ایینه و کبوتر و دریا نیست

تمام ایینه های دنیا به دریا می ریزند

و تمام کبوترهای دنیا ته دریا آشیانه می کنند

اگر باور نمی کنی

پنجره ی باران خورده ات را باز کن

چند سطر پس از باران

ببین خورشید در چه سکوت سبزی فرو رفته

گمان می کنم دلی آخرین جمعه ی سال بارانی ام را جا گذاشتم

پنجره ام را جا گذاشتم

و شانه ام را که دست های شرجی تو روی آن قد می کشید

آه ، مهربان شرجی من

کنار همین شمعدانی های شعر من بنشین

هیچ کس اندازه ی آسمان دروغ نمی گوید

هیچ بارانی پنج شنبه ی مرا

از عطر ارغوانی آیینه تر نکرده

تا چه رسد به خاطرات شرجی کنج دی ماه پارسال

حالا هرکس برای من مریم بیاورد

گهواره هم می آورد

هر کس انار بیاورد

لیوان پر از عطر پونه هم می آورد

هر کس دریا بیاورد

فنجان لب پریده هم می آورد

گمان می کنی چرا حوالی قنوت دست هایم را به آسمان سپردم ؟

هیچ کس به من نگفته بود

خدا میان گهواره ی قمری هاست

بالای عقربه های اردی بهشت

بی باور شنیدم ، شمالی ترین دقیقه ی دیروز

خدا با لهجه ی یاس

مرا به نام کوچکم صدا می کرد

من رأس غروب هر اتفاق

پیاله ی آب پشت سر خورشید می ریزم

و خورشید تشنه

رأس طلوع هر واژه زلال از آیینه ام می چکد

به خود خدا خراب تر از آنم

که کسی شمعدانی های شعرم را بچیند

و در ایوان بن بست ماه بکارد

دلم حالا برای بوسه های شرجی ات تنگ شده

دوستت دارم

قدر رایحه ی خدا که در چادر گل دار آسمان پیچیده

دوستت دارم

قد تمام لحظه های شمالی سالی که پشت ایینه جا گذاشتم

سال و علاقه و اقاقی و کبوتر و آیینه

تحویل شدند

سیب و سبز و سکوت برایم بیاور

گردآوری:مجله یک پارس

اگردر نوروز امسال به چین سفر کردید از این مکان ها دیدن کنید

چین،جاذبه های گردشگری چینجاذبه‌های گردشگری چین

 زمانی که اغلب مردم به چین سفر می کنند، فقط می خواهند دیوار بزرگ چین و شهر ممنوعه در پکن را ببینند، در تفرجگاه باند در شانگهای قدم بزنند یا از لشکر سفالین در شی‌آن دیدن کنند. شاید بازدیدی هم از گوانگژو داشته باشند یا سوار کشتی های تفریحی رود یانگ تسه شوند. ولی نقاط دیدنی بسیار بیشتری در چین علاوه بر این مکان های معروف وجود دارد.

جاذبه های گردشگری زیبای فراوانی در چین وجود دارد، از مکان های باستانی گرفته تا جنگل ها و معبدها و شالیزارهای برنجی که به نظر می رسد توسط هنرمندان طراحی شده اند، و کوه های مقدس و آبشارهای شگفت انگیز.

اشتیاق برای اکتشاف مکان های کمتر شناخته شده که در آن تعداد گردشگران چینی بیشتر از توریست های خارجی است، فقط محدود به کوله پشت گردها نیست. هر مسافری با دیکشنری مسافرتی و مقداری شکیبایی نیز می تواند از تمام این مکان ها دیدن کند.

در ادامه، ۳۰ تا از برترین جاذبه های گردشگری چین را معرفی می کنیم.

دیوارهای شهر شی‌آن (Xi’an City Walls)
صدها سال قبل، چینی ها دیوارهایی بزرگ در اطراف شهرهای خود می ساختند تا از هجوم متجاوزان دفاع کنند. شی‌آن نیز از این قضیه مستثنی نبود. دیوار این شهر هنوز هم باقی مانده، و به عنوان یکی از سالم ترین دیوارهای قدیمی در چین به شمار می رود. این دیوار ۱۲ متر ارتفاع و حدود ۱۵ متر عرض در پایین دارد، که در بالا به ۱۲ متر باریک می شود. راه رفتن روی این دیوار یکی از کارهایی است که بازدیدکنندگان این شهر باستانی چین حتماً باید انجام دهند.

گردشگری چین

«دیوارهای شهر شی‌آن» یکی از جاذبه های دیدنی چین می باشد که راه رفتن روی آن لذت بخش است

 غار رید فلوت (Reed Flute Cave)
غار رید فلوت که به عنوان «قصر هنرهای طبیعی» شناخته می شود در شمال غربی شهر گویلین در جنوب چین قرار دارد. بر اساس افسانه ای، غار رید فلوت (به معنای فلوت نی) اسم خود را از آنجا گرفت که مردم باور داشتند که از نی های در دهانه غار می توان ساز فلوت ساخت. این غار آهکی استالاکتیت ها، استالاگمیت ها، ستون های سنگی، پرندگان، گیاهان و حیواناتی در شکل ها و رنگ های شگفت انگیز ارائه می دهد.   گردشگری چین

«غار رید فلوت» در شمال غربی شهر گویلین در جنوب چین قرار دارد

سه پاگودا (Three Pagodas)
سه پاگودا در حدود ۱٫۵ کیلومتری شمال غربی شهر باستانی دالی در جنوب چین قرار دارند، و یکی از بهترین سازه های بودایی در چین هستند که در طول زمان در مقابل چندین فاجعه انسانی و طبیعی سالم باقی مانده اند. پاگوندای میانی که بین سال های ۸۲۴ تا ۸۴۰ میلادی به وسیله پادشاه کوان فنگیو ساخته شد، ۶۹٫۶ متر ارتفاع دارد و یکی از بلندترین برج های پاگودا در چین است. دو پاگودای دیگر حدود یک قرن بعد ساخته شدند.

  گردشگری چین

سه پاگودا در حدود ۱٫۵ کیلومتری شمال غربی شهر باستانی دالی در جنوب چین قرار دارند

غارهای یونگانگ (Yungang Grottoes)
غارهای یونگانگ در داتونگ یکی از نمونه های عالی هنر غاری بودایی اولیه است. در اینجا، راهبان بیش از ۵۱ هزار مجسمه را حجاری کردند که اندازه های کوچک و بزرگ مختلفی دارند. کنده کاری روی ۲۵۲ غار در قرن های پنجم و ششم انجام گرفت. توصیه می شود که بازدیدکنندگان در فصل های نه چندان پرطرفدار به اینجا بیایند تا محیط خلوت تری را تجربه کنند.

  گردشگری چین

یکی دیگر از جاذبه های دیدنی چین «غارهای یونگانگ» می باشد

 پارک جنگلی ملی ژانگجیاجی (Zhangjiajie National Forest Park)
پارک جنگلی ملی ژانگجیاجی که در سال ۱۹۸۲ تأسیس شد، اولین پارک جنگلی ملی در چین و بخشی از مناطق خوش منظره ولینگ یانگ است. این پارک با نهرهای زلال، قله های دارای شکل عجیب، حیات وحش خاص و گیاهان فراوان زیر استوایی خود، منطقه گردشگری فوق العاده ای برای بازدیدکنندگان در تمام طول سال است. از جمله جاذبه های اصلی آن می توان به نهر شلاق طلایی اشاره کرد که بازدیدکنندگان می توانند ماهی ها را در آب زلال آن تماشا کنند.

   گردشگری چین

پارک جنگلی ملی ژانگجیاجی که در سال ۱۹۸۲ تأسیس شد، اولین پارک جنگلی ملی در چین می باشد

دریاچه وست (West Lake)
یکی از اصلی ترین دلایل برای بازدید از هانگژو، مرکز استان چجیانگ، دیدن دریاچه وست است؛ دریاچه آب شیرین بزرگی که نماد این شهر در شرق چین است. جزایر مصنوعی جنگلی با معبدها و پاگوداها دریاچه را پر کرده اند. عمق این دریاچه کمی بیشتر از ۱٫۵ متر است. دریاچه وست یکی از زیباترین دریاچه ها در کشور چین به شمار می رود که به چندین دریاچه کوچکتر تقسیم شده است. این منطقه زمانی استراحتگاهی شاهنشاهی بود.    گردشگری چین

یکی از اصلی ترین دلایل برای بازدید از هانگژو، مرکز استان چجیانگ، دیدن دریاچه وست است

جنگل سنگی شیلین (Shilin Stone Forest)
جنگل سنگی، یا شیلین در زبان چینی، مجموعه ای از پدیده های سنگی کارست در جنوب غربی چین است. بیرون آمدن این سنگ ها از زمین شبیه به استالاگمیت ها در غارها است. تخمین زده می شود که این سنگ ها ۲۷۰ میلیون سال عمر دارند. این منطقه زمانی بستر دریا بود و جریان آب این سنگ های شگفت انگیز را ایجاد کرد. سالانه ۲ میلیون نفر از جنگل سنگی بازدید می کنند.

   چین،جاذبه های گردشگری چین

 جنگل سنگی، یا شیلین در زبان چینی، مجموعه ای از پدیده های سنگی کارست در جنوب غربی چین است

جیوژایگو (Jiuzhaigou)
جیوژایگو در جنوب غربی چین، حفاظتگاهی طبیعی است که به طور رسمی به عنوان دره جیوژایگو شناخته می شود. این پارک ملی به خاطر آبشارها، کوه های کارست پوشیده از برف، و ۱۰۸ دریاچه رنگی آبی، فیروزه ای و سبز که به قدری زلال هستند که می توان اعماق آن ها را نیز مشاهده کرد، به نوعی به عنوان سرزمین پریان شناخته می شود. این منطقه همچنین زیستگاه پانداها است، هر چند به خاطر اندازه بزرگ پارک و تعداد زیاد گردشگران، احتمال دیدن آن ها بسیار کم است.

    چین،جاذبه های گردشگری چین

جیوژایگو در جنوب غربی چین، حفاظتگاهی طبیعی است که به عنوان دره جیوژایگو شناخته می شود

شهر قدیمی لیجیانگ (Lijiang Old Town)
شهر قدیمی لیجیانگ یکی از جاذبه های توریستی برتر استان یون‌نان است و بازدیدکنندگانی که می خواهند با نحوه زندگی در یک منطقه اقلیت آشنا شوند را به خود جذب می کند. قوبلای خان اولین امپراتوری بود که در این شهر ۸۰۰ ساله که با فرهنگ اقلیت مردم ناخی در ارتباط است، زندگی کرد. نقریباً ۳۵۰ پل در کانال های آبی که از میان شهر عبور می کنند، وجود دارد، که جایی خوب برای دیدن معماری رنگارنگ ناخی و ساکنین این منطقه با لباس های بومی است.

چین،جاذبه های گردشگری چین

شهر قدیمی لیجیانگ یکی از جاذبه های توریستی برتر استان یون‌نان است

 غارهای لانگمن (Longmen Grottoes)
غارهای لانگمن در کناره های کوه های شیانگشان و لانگمنشان در قسمت مرکزی شرقی چین قرار دارند. ساخت این غارها د سال ۴۹۳ میلادی آغاز شد. بیش از ۲۱۰۰ تورفتگی، بیش از ۱۰۰ هزار مجسمه بودایی، حدود ۴۰ پاگودا و ۳۶۰۰ کتیبه و سنگ یادبود در این غارها وجود دارد. مجسمه بلند ۱۷ متری وایروکانا در معبد فنگشیان بیش از همه در این منطقه مورد توجه قرار دارد.

   چین،جاذبه های گردشگری چین

غارهای لانگمن در کناره های کوه های شیانگشان و لانگمنشان قرار دارد و از جاذبه های گردشگری چین می باشند

کوهستان وودانگ (Wudang Mountains)
مسافرانی که «ببر خیزان، اژدهای پنهان» را دیده باشند از قبل می دانند که کوه های وودانگ که در شمال غربی استان هوبئی قرار دارند، از چه منظره شگفت انگیزی برخوردار هستند. علاوه بر زیبا بودن، کوهستان وودانگ مقدس ترین رشته کوه تائوئیسم در چین نیز است. مسافران در آنجا مجموعه معابدی از جمله معبد مجلل نانیان را خواهند یافت که تماشایی ترین معبد بین ۳۶ معبد وودانگشان به شمار می رود چرا که از سنگ های صخره ای ساخته شده که در پشت آن قرار دارد.

چین،جاذبه های گردشگری چین

از دیگر جاذبه های کشور چین, کوهستان وودانگ می باشند

دورنمای شهری پودانگ (Pudong Skyline)
پودانگ محله ای در شانگهای در قسمت شرقی رود هوانگپو است که تبدیل به مرکز مالی و تجاری چین شده است. دورنمای شهری آسمانخراش های پر زرق و برق در جایی دیده می شود که تنها ۲۰ سال قبل، زمین هایی کشاورزی بود. این آسمان خراش ها شامل برج نمادین مروارید خاور، مرکز مالی جهانی شانگهای، ساختمان جین مائو و برج شانگهای است که در سال ۲۰۱۴ تکمیل شد.

چین،جاذبه های گردشگری چین

 پودانگ محله ای در شانگهای در قسمت شرقی رود هوانگپو است

منبع: bartarinha.ir

گردآوری:مجله یک پارس

راهنمای خرید کاغذ دیواری

کاغذ دیواری یکی از موثرترین وسایل تغییر دکوراسیون است؛ از دیوار نما در اتاق پذیرایی گرفته تا تمامی اتاق ها. در واقع هیچ راهی بهتر از انتخاب کاغذ دیواری برای تغییر دکوراسیون وجود ندارد. اما با وجود این همه تنوع و مدل های خوب، کدام طرح و مدل را باید انتخاب کرد؟ ساده یا طرح دار؟ تک رنگ یا رنگی؟ متالیک یا بافت دار؟ طرح های دستی یا طرح های عکاسی شده؟ تقریباً کسی نمی داند که از کجا باید شروع به انتخاب کرد. در مطلب زیر نکاتی برای انتخاب کاغذ دیواری مناسب ارائه می کنیم.

نکاتی برای خرید کاغذ دیواری,راهنمای خرید کاغذ دیواری

کاغذ دیواری یکی از موثرترین وسایل تغییر دکوراسیون است

طرحی را انتخاب کنید که آن را واقعاً دوست داشته باشید و هرگز از آن خسته نخواهید شد.

کاغذ دیواری,خرید کاغذ دیواری

برای کاغذ دیواری طرحی را انتخاب کنید که آن را دوست داشته باشید

برای هر طرح یا رنگی که می خواهید انتخاب کنید، کاغذی را انتخاب کنید که بهترین کیفیت را بعد از نصب داشته و غلظتی ملایم از رنگ و جوهر و نقش های چاپ شده داشته باشد. بدین ترتیب با سایرین یک دنیا اختلاف خواهید داشت و از آلودگی بعد از نصب و پیچیدگی در نصب آن نیز رهایی خواهید یافت. از چاپ های بی کیفیت روی کاغذ های براق پرهیز کنید.

انتخاب کاغذ دیواری طرح دار, نکاتی برای انتخاب کاغذ دیواری طرح دار

از چاپ های بی کیفیت روی کاغذ های براق پرهیز کنید

انتخاب کاغذ دیواری برای خانه، انتخابی بسیار منحصر به فرد و شخصی است. برای انتخاب کاغذ دیواری باید به حس و غریزه زیبایی شناختی خود اعتماد کنید.

راهنمای انتخاب کاغذ دیواری طرح دار,اصول انتخاب کاغذدیواری طرح دار

برای انتخاب کاغذ دیواری باید به حس و غریزه زیبایی شناختی خود اعتماد کنید

برای طراحی یک اتاق دل باز، عناصر سنتی و بدون عمر یک کاغذ دیواری که از چاپی فوق العاده قوی و تکنیک چاپی مثل نشانه گذاری استفاده شده را انتخاب کنید. عمق رنگ، طرح و جزئیات کاغذهای دیواری هر کدام به نوبه خود عناصر مهم انتخاب یک کاغذ دیواری مناسب هستند.

راهنمای خرید کاغذ دیواری, انتخاب کاغذ دیواری

عمق رنگ، طرح و جزئیات کاغذ دیواری هر کدام عناصر مهم انتخاب یک کاغذ دیواری مناسب هستند

انتخاب کاغذ دیواری کاملاً به این بستگی دارد که می خواهید اتاقتان چگونه باشد؟ تحقیقات نشان داده اند که این روش، احساسی خاص و جریانی که شما از یک اتاق انتظار دارید را به ارمغان می آورد. وقتی انتخاب خود را می کنید، از چندین کتاب راهنمای کاغذ دیواری استفاده کنید. سپس غریزه خود را دنبال کرده و وقتی که انتخابتان را قطعی کردید، آن را عملی کنید.

خرید کاغذ دیواری,نکاتی برای خرید کاغذ دیواری

وقتی که انتخابتان را قطعی کردید، آن را عملی کنید

به فضایی که می خواهید در آن کار انجام دهید، متمرکز شوید. چراغ ها همیشه عنصری مهم در جلو دادن به دیوار اتاقتان هستند. نمونه هایی را انتخاب کرده و برای یک هفته آن را آزمایش کنید. این بسیار مهم است که یک کاغذ دیواری در نور چراغ ها و اندازه و ابعاد اتاق در صبح و ظهر و شب چگونه به نظر رسیده و چطور خواهد بود.

کاغذ دیواری طرح دار, انتخاب کاغذ دیواری طرح دار

به فضایی که می خواهید در آن کاغذدیواری نصب کنید، متمرکز شوید

اگر شما متمایل به استفاده از طرح های کاغذ دیواری با رنگ هایی برجسته نیستید، سادگی نیز می تواند به همان اندازه خیره کننده باشد. از طرحی طبیعی که بافت های آن با جزئیات بوده یا طرح های تکرار شونده دارد، استفاده کنید که با تأثیر نور بر بافت و طرح آن باعث بازی آن ها شده. سایه روشن یا طرح هایی شبیه هولوگرام، تعادلی از طراحی شامل قدرت رنگ سفید مثل بوم رنگ شده را به شما می دهد.

نکاتی برای انتخاب کاغذ دیواری طرح دار,راهنمای انتخاب کاغذ دیواری طرح دار

از طرحی طبیعی که بافت های آن با جزئیات بوده یا طرح های تکرار شونده دارد، استفاده کنید

نمونه ای از کاغذ دیواری انتخابی خود را به جایی از خانه آویزان کنید، طوری که انگار آن را آنجا نصب کرده اید. تکه ای از نمونه را به دیوار چسبانده و چند قدم به عقب بروید و به آن نگاه کنید. این کلید انتخاب است. شرایط نور و سایر جزئیاتی را که در اتاق تأثیری در دکوراسیون دارند را در نظر بگیرید و برای یک تا دو روز با آن زندگی کنید. پیش از آنکه تصمیم نهایی خود را بگیرید آن را امتحان کنید.

اولین قدم برای انتخاب کاغذ دیواری آن است که بدانید می خواهید سایه روشنی از طراحی روی دیوارهای خود داشته باشید یا می خواهید آثار هنری، مبلمان و یا به طور کلی دکوراسیون خود را با عنصری زیباتر کرده و از زیبایی آن حمایت کنید. همیشه تلفیق تعارض هاست که فضاهای جدید و قدیمی، مات و براق یا گرم و سرد را جذاب می کند.

اگر اتاق کوچکی دارید، از کاغذ دیواری با جزئیاتی بسیار زیاد استفاده کنید. آرمان گرا باشید و بدون ترس وارد این طراحی شوید؛ شما فقط یک بار زندگی می کنید.

منبع: amara – blog.bamilo.com

گردآوری:مجله یک پارس

فال روزانه – چهارشنبه ۰۹ اسفند ۱۳۹۶

فال روزانه – چهارشنبه ۰۹ اسفند ۱۳۹۶

فال روزانه،فال روز

ماه تولد فال روزانه – چهارشنبه ۰۹ اسفند ۱۳۹۶
فال روزانه فروردین فال روز متولدین فروردین: شما امروز چاشنی یک بمب هستید چرا که ماه در نشان مستبد شما قرار گرفته و ممکن است به طور غیرعمد یک موقعیت ناخوشایند را به یک موقعیت کاملا بدتر تبدیل سازد. خوشبختانه كمی خودآگاهی داشتن اکنون تاثیر زیادی خواهد داشت و شما را قادر خواهد ساخت که به خاطر چیزی که زیاد مهم نیست عصبی نشوید و از این موقعیت ها اجتناب کنید. اگر در موقعیتی قرار گرفتید که باید آنچه را که احساس می کنید بیان کنید حداقل دیگران را به خاطر مشكلات اخیرتان مقصر ندانید و آنها را سرزنش نکنید.
فال روزانه اردیبهشت فال روز متولدین اردیبهشت: با وجود اینکه شما با شخصی سرو کار دارید که برنامه های بلندمدت اش در تضاد با عقاید شماست امروز قادر هستید مسائل را از منظری نسبتا روشن تر ببینید. به جای اینکه اجازه دهید تا ناامیدی و یاس تبدیل به یک معامله ناخوشایند شود می فهمید که این گرفتاری های اخیر سرانجام خوبه خود حل خواهد شد. طبیعتا شما باید با خودتان رو راست بمانید اما متکی بودن به توانایی های درونی باعث می شود در مقابل ناملایمات زندگی صبور بمانید.
فال روزانه خرداد فال روز متولدین خرداد: درگیری و ستیز سختی که قبلا برای تان بوجود آمده بود اکنون عواقب خود را نشان خواهد داد. ممکن است احساس کنید که شخصی درست در مقابل شما کارهای مخفیانه ای انجام می دهد با این حال هیچ کس متوجه آن نمی شود و آشکارا چیزی نمی گوید. بهترین کاری که می توانید بکنید این است که تا می توانید خوش بین باشید حتی اگر احساسات تان مدام در نوسان باشند. شما توانایی ذاتی دارید که از گفتگویی که هیچ نفعی برای تان ندارد و فقط باعث آزار شما می شود فرار کنید.
فال روزانه تیر فال روز متولدین تیر: بعضی اوقات تمایل ذاتی شما برای اینکه خودتان را کنترل کنید و احساسات ناخوشایند خود را بیان نکنید خیلی سخت است و نشان ندادن افکار منفی همیشه کار مناسبی است. اما بعضی اوقات شما براحتی آن را پس می گیرید و منجر به رفتار انفعالی- پرخاشگرانه می شود. امروز سرکوب کردن احساسات تان باعث قوت گرفتن آنها شده و اگر احساسات خود را نشان ندهید تبدیل به یک انفجار عاطفی خواهد شد.تمرین کنید تا تبدیل به یک مشاهده كننده شوید. تغییرات درونی خود را انکار نکنید. در عوض؛ زمانیکه به چیزی پی بردید آن را با دیگران در میان بگذارید.
فال روزانه مرداد فال روز متولدین مرداد: از دید شما وضعیت دشوار اخیر ربطی به شما ندارد. به هر حال از دید عوالم کیهانی هر کسی می تواند نقش شما را در این دنیا بازی کند. با وجود اینکه شما خالق این نمایشنامه هستید بازیگران در کار با شما احساس نارضایتی می کنند.اما حتی اگر آنها امروز بدخلق و ناراحت باشند باز هم باعث می شوند تا شما در مرکز توجه قرار بگیرید. برعهده گرفتن مسئولیت باعث می شود تا احساسات ناآرام و دمدمی مزاج خود را تا حدی آرام کنید.
فال روزانه شهریور فال روز متولدین شهریور: ممکن است امروز در محل کارتان شخصی زیاد با شما خوب رفتار نکند اما با این حال روز خوبی است و شما انرژی زیادی دارید که کارهایتان را به خوبی انجام دهید. نیازی نیست که یک جاسوس باشید. حقیقت سرانجام آشکارخواهد شد خواه شما در پی آن باشید یا نه! اما اگر تصمیم داشته باشید که بوسیله آشکار کردن رفتار نامناسب شخصی به پیشرفت این جریان کمک کنید این جریان را بهانه ای برای توجیه اشتباهات تان در کارها قرار ندهید. به هر حال کلمات درست موثر و التیام بخش هستند.
فال روزانه مهر فال روز متولدین مهر:هر چقدر امروز کسی با شما بهتر رفتار کند احساس ناامیدی و ناامنی شما هم بیشتر خواهد شد. اگر فکر می کنید دیگران در پیشرفت شما دخالت می کنند به غریزه تان اعتماد کنید. اما اكنون با یك با یک دشمن فرضی جنگ نکنید؛ به حریف خیالی مشت زدن سیاست موثری نخواهد بود. قبل از اینکه حرکت بعدی را آغاز کنید صبر کنید تا اطلاعات تان کامل شود.
فال روزانه آبان فال روز متولدین آبان: کار کردن امروز کاری بس پیچیده است چرا که شما آرزو می کنید کاش از شر کارهای تکراری روزمره خلاص می شدید و به کار دیگری می پرداختید. احساسات قدرتمندی در زیر سطوح ظاهری وجودتان  کمین کرده اند و شما از این می ترسید که آنها روزی حالت انفجار پیدا کنند و به ضمیر هوشیار شما بیایندو دیگران بتوانند آسیب پذیری و بی تجربگی شما را ببینند. دو سیاره حاکم شما یعنی مریخ و پلوتون آماده اند که با آن بجنگند مگر اینکه شما به قدر کافی قوی باشید تا به جای تمرکز روی تاریکی ها به روشنایی ها فکر کنید. در این روزها شما بهتر است که تونلی در این تاریکی ها ایجاد کرده و بعد از آن سختی ها تمام خواهند شد.
فال روزانه آذر فال روز متولدین آذر: اگر به خاطر شرایط دشوار امروز نبود شما به خوبی از عهده کارهایتان برمی آمدید. کسانی که در دور و بر شما هستند منصفانه رفتار نمی کنند و به نظر می رسد مانند ابرهای تیره در اطراف شما شناورند تا فقط روز تفریح شما را خراب کنند. شما می توانید اجازه دهید ترس بر اعمال تان حکومت کند . از منفی بافی دوری کنید تا تاثیری بر زندگی تان نگذارد. شاید بتوانید مستقیما با مشکل خود روبرو شوید. هر گفتگویی را که می خواهید شروع کنید ابتدا از درستی آن مطمئن شوید چرا که شاید این گفتگو تاثیر بسیار مهمی بر زندگی شما بگذارد.
فال روزانه دی فال روز متولدین دی: امروز پلوتون ظالم و بی رحم در نشان شما با مریخ حساس در جنگ است و روی زندگی شخصی شما تاثیر بسیار عمیقی خواهد گذاشت. ممکن است شما تصمیم استواری داشته باشید که باعث شود حتی به شرایط و دور و بر خودتان هم توجه زیادی نکنید. اما کمبود آگاهی از خودتان اکنون می تواند تاثیر منفی شدیدی روی زندگی تان داشته باشد. به ارزش های خود پایبند باشید تا از نظر روحی سلامت بمانید اما تنها اگر به تفاوتی با دیگران دارید آگاه باشید می توانید موفق باشید. مقابله شاید در این مرحله بدرد بخورد اما توافق کلید کار شماست.
فال روزانه بهمن فال روز متولدین بهمن: اكنون نیازی نیست كه به سمت كارهای خود هجوم ببرید و بخواهید با عجله كارها را انجام دهید، به خاطراینكه زمان كافی برای انجام آنها خواهید داشت. واگرچه شما چیزهای مفیدی برای یادگیری دارید، وسوسه كننده است كه  آسان ترین راه را انتخاب كنید. درباره تصمیماتی كه باید بگیرید به مقدار كافی فكر كنید. به خاطر اینكه نتیجه كارهای شما بیشتر از آنچه كه شما فكر می كنید روی شما تاثیر خواهد داشت.
فال روزانه اسفند فال روز متولدین اسفند: ممكن است این روزها از آشفتگی كه به آن دچار شده اید احساس ناراحتی كنید، و به نظرتان هم می رسد كه هیچ چیز نمی تواند آشفتگی و تلاطم درونی شما را حل كند. شاید بهتر است كه افكار خود را آزاد كنید و به جای اینكه بخواهید مدام شرایط را كنترل كنید اجازه دهید امواج منفی خود به خود بگذرند و شما آرام شوید. وقتی كه شما مراقب تعادل شخصیتی خود باشید پریشانی و آشفتگی های روحی تان ناپدید خواهد شد. سعی نكنید همه شرایط را تحت كنترل خود درآورید آنها را رها كنید. رفتار معقول شما به قدر كافی دوام خواهد آورد و دیگران از رهبری شایسته شما نهایت استفاده می كنند.

گردآوری:مجله یک پارس

ﺿﺮﺏﺍﻟﻤﺜﻞهای ﺟﺎلب ﺩﺭﺑﺎﺭﻩ ﺣﯿﻮﺍﻧﺎﺕ

ﺿﺮﺏﺍﻟﻤﺜﻞهای ﺟﺎﻟﺒﯽ ﺩﺭﺑﺎﺭﻩ ﺣﯿﻮﺍﻧﺎﺕ, ﺿﺮﺏﺍﻟﻤﺜﻞﻫﺎﯼ ﺣﯿﻮﺍﻧﺎﺕ

ﺿﺮﺏﺍﻟﻤﺜﻞ درباره ﺣﯿﻮﺍﻧﺎﺕ با معنی

غمزﻩ ﺷﺘﺮﯼ ﺁﻣﺪﻥ

ﻧﺎﺯﮐﺮﺩﻥ ﻟﻮﺱ ﻭ ﺑﯽﻣﺰﻩ،

ﻓﯿﻞ ﺯﻧﺪﻩ ﻭ ﻣﺮﺩﻩﺍﺵ ﺻﺪﺗﻮﻣﺎﻥ ﺍﺳﺖ

ﺍﺭﺯﺵ ﺷﺨﺺ ﻧﮑﻮﮐﺎﺭ ﭼﻪ ﺩﺭ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﻭ ﭼﻪ ﭘﺲ ﺍﺯ ﻣﺮﮒ ﺑﻪﯾﮏ ﻣﯿﺰﺍﻥ ﺍﺳﺖ.

ﻓﯿﻠﺶ ﯾﺎﺩﻫﻨﺪﻭﺳﺘﺎﻥ ﮐﺮﺩﻩ

ﺑﻪﯾﺎﺩ ﻋﻮﺍﻟﻢ ﺧﻮﺵ ﮔﺬﺷﺘﻪﻫﺎ ﺍﻓﺘﺎﺩﻩ

ﻓﯿﻞ ﻭ ﻓﻨﺠﺎﻥ ﺑﻮﺩﻥ

ﻧﻈﯿﺮ ﺩﻭﺷﮑﻞ ﻧﺎﺑﺮﺍﺑﺮ ﻭ ﭼﯿﺰ ﻏﯿﺮﻗﺎﺑﻞ ﻗﯿﺎﺱ

ﻗﺴَﻤَﺖ ﺭﺍ ﺑﺎﻭﺭﮐﻨﻢ ﯾﺎ ﺩﻡ ﺧﺮﻭﺱﺭﺍ

ﺍﺯظوﺍﻫﺮ ﺣﺎﻟﺖﭘﯿﺪﺍﺳﺖﮐﻪ ﺣﺮﻑﺭﺍﺳﺖﻧﻤﯽﺯﻧﯽ

ﻗﻤﺮ ﺩﺭﻋﻘﺮﺏ ﺷﺪﻥ

ﺑﻬﻢﺭﯾﺨﺘﻦ ﺍﻭﺿﺎﻉﻭﺍﺣﻮﺍﻝ، ﺷﻠﻮﻍ ﺑﻠﻮﻍ ﺷﺪﻥ

ﮐﺎﺭ ﺑﻮﺯینه ﻧﯿﺴﺖ ﻧﺠﺎﺭﯼ

ﻫﻤﺎﻧﻨﺪ: هرﮐﺴﯽ ﺭﺍ ﺑﻬﺮﮐﺎﺭﯼ ﺳﺎﺧﺘﻨﺪ، ﺧﺮﺱ ﻭ ﻧﺠﺎﺭﯼ

ﮐﺎﺭ ﺣﻀﺮﺕ ﻓﯿﻞ ﺍﺳﺖ

ﮐﺎﺭﯼ ﺳﺨﺖ ﻭ ﻣﺸﮑﻞ ﻭ ﭘﺮﺩﺭﺩﺳﺮ ﺍﺳﺖ، ﮐﺎﺭ ﻫﺮﮐﺲ ﻧﯿﺴﺖ .

کاهﭘﯿﺶﺳﮓ ﻭﺍﺳﺘﺨﻮﺍﻥ پیشﺧﺮ ﻧﻬﺎﺩﻥ

ﮐﺎﺭﯼ بیﺭﻭﯾﻪ ﻭ ﻭﺍﺭﻭﻧﻪ ﺍﻧﺠﺎﻡﺩﺍﺩﻥ، ﮐﺎﺭ ﺭﺍ ﺑﻪ ﮐﺎﺭﺩﺍﻥ ﺑﺴﭙﺮﺩﻥ

مثل ﮐﺒﮏ ﺳﺮﺵﺭﺍ ﺯﯾﺮ ﺑﺮﻑ ﻣﯽﮐﻨﺪ

ﮐﺴﯽ ﺭﺍ ﻧﻤﯽﺑﯿﻨﺪ ﻭ ﺍﺯﺟﺎﯾﯽ ﺧﺒﺮ ﻧﺪﺍﺭﺩ ﻭ ﺧﯿﺎﻝ ﻣﯽﮐﻨﺪ ﮐﺴﯽ ﻫﻢ ﺍﻭ ﺭﺍ ﻧﻤﯽﺑﯿﻨﺪ

ﮐﺒﮑﺶ ﺧﺮﻭﺱ ﻣﯽﺧﻮﺍﻧﺪ

ﺷﻨﮕﻮﻝ ﻭ ﺷﺎﺩ ﻭ ﺳﺮﺣﺎﻝ ﺍﺳﺖ .

ﮐﺴﯽﮐﻪ ﺧﺮ ﺭﺍ ﺑﺎﻻﺑﺒﺮﺩ ﭘﺎﯾﯿﻦﻫﻢ ﻣﯽﺗﻮﺍﻧﺪ ﺑﯿﺎﻭﺭﺩ

ﺳﺮﺭﺷﺘﻪ ﻭ ﺭﻣﺰ ﻫﺮﮐﺎﺭﯼ ﺩﺭ ﺩﺳﺖ درست ﮐﻨﻨﺪﻩ ﺁﻥ ﺍﺳﺖ

ﮐﻼﻍ ﺍﺯ ﻭﻗﺘﯽﺑﭽﻪﺩﺍﺭﺷﺪ ﺷﮑﻢﺳﯿﺮﺑﻪﺧﻮﺩﻧﺪﯾﺪ

ﻭﻗﺘﯽ ﻣﻌﺎﺵ ﺗﻨﮓ ﺑﻮﺩ ﻣﺤﺮﻭﻣﯿﺖ ﺣﺘﻤﯽ ﺍﺳﺖ، ﺑﭽﻪﺩﺍﺭ ﺷﺪﻥ فقیر ﻭ ﻣﺮﺩﻡ ﮐﻢﺑﻀﺎﻋﺖ ﺑﺪﻭﻥﺯﺣﻤﺖ ﻭ ﺩﺭدﺳﺮ ﻧﯿﺴﺖ.

ﮐﻼﻍ ﺳﺮﻻﻧﻪﺧﻮﺩﺵ ﻗﺎﺭﻗﺎﺭ ﻧﻤﯽﮐﻨﺪ

ﺑﻪ ﺧﻮﯾﺸﺎﻥ ﻭ ﻧﺰﺩﯾﮑﺎﻥ ﻧﺎﺳﺰﺍﮔﻮﯾﯽ ﺷﺎﯾﺴﺘﻪ ﻧﯿﺴﺖ

ﮐﺴﯽ ﻣﯽﺩﺍﻧﻪ ﮐﻪ ﮔﺮﺑﻪ ﮐﺠﺎﺗﺨﻢ ﻣﯽﮔﺬﺍﺭﺩ

ﮐﺴﯽ ﺳﺮ ﺍﺯﮐﺎﺭﺵ ﺩﺭ ﻧﻤﯽﺁﻭﺭﺩ. ﺑﺴﯿﺎﺭ ﺯﺭﻧﮓ ﻭ ﺣﻘﻪﺑﺎﺯ ﺍﺳﺖ

ﮐﯿﻨﻪ شتری ﺩﺍﺷﺘﻦ

ﻋﺪﺍﻭﺕ ﺭﺍ ﺩﺭﺩﻝﮔﺬﺍﺷﺘﻦ، ﺑﺴﯿﺎﺭ ﺑﺪﺩﻝ ﺑﻮﺩﻥ

ﮔﺎﻭﺍﻥ ﻭ ﺧﺮﺍﻥ ﺑﺎﺭ ﺑﺮﺩﺍﺭ       ﺑﻪ ﺯ ﺁﺩﻣﯿﺎﻥ ﻣﺮﺩﻡ ﺁﺯﺍﺭ

ﻣﺮﺩﻡﺩﺍﺭﯼ ﻭ ﻣﺤﺒﺖ ﺑﻪهمنوﻉ ﺷﺮﻁﺍﻧﺴﺎﻧﯿﺖ ﺍﺳﺖ

ﮔﺎﻭﺑﻨﺪﯼ ﺩﺍﺷﺘﻦ

ﺑﯿﻦ ﺩﻭ ﯾﺎ ﭼﻨﺪﻧﻔﺮ ﺯﺩ ﻭ ﺑﻨﺪﯼ ﺩﺭﮐﺎﺭ ﺑﻮﺩﻥ، ﺑﺎ ﮐﺴﯽ بدوبستنﮐﺮﺩﻥ .

ﮔﺎﻭﯼ ﺷﺎﺥ ﻭ ﺩﻡ

ﺁﺩﻡ ﺗﻨﻮﻣﻨﺪ ﺷﻮرﯾﺪﻩ ﻭﺍﻗﻌﯽ، ﻫﻤﺎﻧﻨﺪ ﻏﻞ ﺑﯽﺷﺎﺥ ﻭ ﺩﻡ

ﮔﺎﻭ ﭘﯿﺸﺎﻧﯽ ﺳﻔﯿﺪ

ﻣﻌﺮﻭﻑوﻣﺸﻬﻮﺭ ﻧﺰﺩﻫﻤﻪ، ﻫﻤﻪﮐﺲ ﺍﻭﺭﺍ ﻣﯽﺷﻨﺎﺳﺪ

ﮔﺎﻭ ﺧﻮﺵ ﺁﺏ ﻭ ﻋﻠﻒ

ﮐﺴﯽ ﮐﻪ ﺍﺯ ﻫﯿﭻ ﻧﻮﻉ ﺧﻮﺭﺩﻧﯽ ﺭﻭﮔﺮﺩﺍﻥ ﻧﯿﺴﺖ، ﻫﺮ ﭼﻪ ﺑﯿﺶ ﺑﯿﺎﯾﺪ ﺑﺪﻭﻥ ﺍﮐﺮﺍﻩ ﻭ

ﺑﺎ ﺍﺷﺘﻬﺎﯼ ﺗﻤﺎﻡ ﻣﯽﺧﻮﺭﺩ

ﮔﺎﻭﺵ دوقلو ﺯﺍﯾﯿﺪﻩ ﺍﺳﺖ ‏(ﮔﺎﻭﻣﺎﻥ ﺩﻭقلو ﺯﺍﺋﯿﺪﻩ ﺍﺳﺖ‏)

ﻣﺸﮑﻠﯽ ﺑﺮﺍﯾﺶ ﭘﯿﺶﺁﻣﺪﻩ، ﺯﯾﺎﻥ ﻭ ﺿﺮﺭﯼ ﻣﺘﻮﺟﻪ ﺍﻭ ﺷﺪﻩ

ﮔﺎﻭ ﻧﻪ ﻣﻦ ﺷﯿﺮ ﺍﺳﺖ

ﮐﺴﯽﮐﻪ ﺑﺎﯾﮏ ﺣﺮﻑ ﯾﺎﺣﺮﮐﺖ ﻧﺎﺷﺎﯾﺴﺘﯽ ﻫﻤﻪ ﻧﯿﮑﯿﻬﺎ ﻭ ﺯﺣﻤﺎﺕﺧﻮﺩﺭﺍ ﺿﺎﯾﻊ ﻭ ﺑﯽﺍﺛﺮ ﺳﺎﺯﺩ

ﮔﺮﺑﻪ ﺑﻪﺩنبهﺍﻓﺘﺎﺩ ﺳﮓﺑﻪ ﺷﮑﻤﺒﻪﺍﻓﺘﺎﺩ

ﺩﺭﺑﺎﺭﻩ ﮐﺴﯽﮐﻪ ﺑﻪﺧﻮﺭﺩﻥ ﺣﺮﺹ ﻭ وﻟﻊ ﺩﺍﺭﺩ ﮔﻔﺘﻪﺍﻧﺪ، ﭘﺮﺧﻮر ﻭ ﺷﮑﻤﻮ

ﮔﺮﺑﻪ ﺑﺮﺍﯼﺭﺿﺎﯼﺧﺪﺍ ﻣﻮﺵ ﻧﻤﯽﮔﯿﺮﺩ

ﻫﯿﭻﮐﺲ بدوﻥ ﺩﺭﯾﺎﻓﺖﺍﺟﺮﺕ ﮐﺎﺭﯼ ﻧﻤﯽﮐﻨﺪ، ﺗﻼﺵ ﻭ ﺯﺣﻤﺖ ﻫﺮﮐﺲ ﺑﺮﺍﯼﮐﺴﺐ ﺳﻮﺩ ﺍﺳﺖ

ﮔﺮﺑﻪ ﺩﺭﺧﺎﻧﻪ پﺻﺎﺣﺒﺶ ﺷﯿﺮ ﺍﺳﺖ ‏(ﻫﻤﺎﻧﻨﺪ سگﺩﺭ ﺧﺎﻧﻪﺻﺎﺣﺒﺶ ﺷﯿﺮ ﺍﺳﺖ)

ﮔﺮﺑﻪﺩﺳﺘﺶﺑﻪﮔﻮﺷﺖﻧﺮﺳﯿﺪﮔﻔﺖﺑﻮﻣﯽﺩﻫﺪ

ﺁﺩﻡ ﺗﻨﺒﻞ ﺍﮔﺮ ﻣﻮﻓﻘﯿﺘﯽ ﻧﺪﺍﺭﺩ ﺁﻥﺭﺍ ﺍﺯ ﺑﯽﺍﻋﺘﺒﺎﺭﯼ ﺩﻧﯿﺎ ﻓﺮﺽ ﮐﺮﺩﻩ ﻭ ﺩﻝ خود ﺭﺍﺧﻮﺵ ﻣﯽﮐﻨﺪ

ﮔﺮﺑﻪ ﺭﺍ ﺍﺯﻫﺮﻃﺮﻑ ﺑﺎﻻ ﺑﯿﺎﻧﺪاﺯﯼ ﭼﻬﺎﺭ ﺩﺳﺖ ﻭ ﭘﺎ ﭘﺎﯾﯿﻦ ﻣﯽﺁﯾﺪ

ﺍﺯ ﻫﺮﺟﻬﺖ ﻣﺮﺍﻗﺐ ﺍﺳﺖ ﺗﺎ ﻟﻄﻤﻪﺍﯼﺑﻪﻣﻨﺎﻓﻌﺶ ﻧﺤﻮﺭﺩ.

ﮔﺮﺑﻪ ﺭﺍ ﺩﻡحجله ﺑﺎﯾﺪ ﮐﺸﺖ

ﺍﺯ ﺁﻏﺎﺯ ﻫﺮﮐﺎﺭﯼ ﺑﺎﯾﺪ ﻣﺤﮑﻢﮐﺎﺭﯼ ﮐﺮﺩ.

ﮔﺮﺑﻪﺭﻗﺼﺎﻧﯽ ﮐﺮﺩﻥ ‏(ﮔﺮﺑﻪ ﺭﻗﺼﺎﻧﺪﻥ‏)

ﺍﺷﮑﺎﻝ ﺗﺮﺍﺷﯽ ﮐﺮﺩﻥ، ﺍﻣﺮﻭﺯ ﻭ ﻓﺮﺩﺍ ﮐﺮﺩﻥ، ﺑﺎﺯﯼ ﺩﺭ ﺁﻭﺭﺩﻥ

ﮔﺮﺑﻪ ﻫﻔﺖﺗﺎ ﺟﺎﻥ ﺩﺍﺭﺩ

ﺩﻏﻞﮐﺎﺭﯼ ﺍﺳﺖ ﺟﺎنﺳﺨﺖ ﻭﻣﻘﺎﻭﻡ ، ﻃﺎﻗﺖ ﺳﺨﺘﯽ ﺭﺍ ﻧﺪﺍﺭﺩ .

ﮔﺮﮒ ﺁﺷﺘﯽ

ﺻﻠﺤﯽ ﺍﺯ ﺭﻭﯼ ﻣﺼﻠﺤﺖ ، ﺁﺷﺘﯽ ﻣﻮﻗﺘﯽ ﻭ ﻇﺎﻫﺮﯼ ﻭ ﻧﻪ ﺣﻘﯿﻘﯽ

ﮔﺮﮒ ﺑﺎﺭﺍﻥﺩﯾﺪﻩ

ﻫﻤﺎﻧﻨﺪ ﺷﺨﺺ ﺳﺮﺩ ﻭ ﮔﺮﻡ ﭼﺸﯿﺪﻩ ، ﺁﺩﻡ ﺑﺎ ﺗﺠﺮﺑﻪ ﭘﺨﺘﻪ ﺑﻮﺩﻥ .

ﮔﺮﮒ ﺩﺭ ﻟﺒﺎﺱ ﻣﯿﺶ

ﺑﻪﻇﺎﻫﺮ ﻧﯿﮑﻮﮐﺎﺭ ﻭ ﻣﺼﻠﺢ ﻭﻟﯽ ﺩﺭ ﺑﺎﻃﻦ ﻓﺎﺳﺪ ﻭ ﺭﯾﺎﮐﺎﺭ

ﮔﺮﮒ ﺩﻫﻦﺁﻟﻮﺩﻩ ﻭ ﯾﻮﺳﻒ ﻧﺪﺭﯾﺪﻩ

ﺑﺪﻭﻥ ﮔﻨﺎﻩ ﮔﺮﻓﺘﺎﺭ عقوبت ﺷﺪﻥ

ﮔﺮﮒ ﻭ ﻣﯿﺶ ﺍﺯ ﯾﮏﺟﺎ ﻣﯽﺧﻮﺭﻧﺪ ‏(ﺑﺎﻫﻢ ﺁﺏ ﻣﯽﺧﻮﺭﻧﺪ)

ﺟﺎﯾﺴﺖ ﮐﻪ ﻋﺪﺍﻟﺖ ﻭ ﺍﻣﻨﯿﺖ ﺑﺮﻗﺮﺍﺭ ﺍﺳﺖ ، ﻫﻤﺎﻧﻨﺪ ﮐﺴﯽ ﮐﻪ ﺑﺎ ﮐﺴﯽ ﮐﺎﺭﯼ ﻧﺒﺎﺷﺪ .

ﮔﺮﮒ ﻫﻤﯿﺸﻪ ﮔﺮﺳﻨﻪ ﺍﺳﺖ

ﺍﺷﺨﺎﺻﯽ ﺣﺮﯾﺺ ﺩﺭ ﺗﻤﺎﻡ ﻋﻤﺮ ﻣﺤﺘﺎﺝ ﻭ ﻧﯿﺎﺯﻣﻨﺪﻧﺪ، ﻫﻤﭽﻮﻥ ﭼﺸﻢ ﺗﻨﮓ ﺩﻧﯿﺎﺩﺍﺭ… .

ﮔﻔﺘﻨﺪ ﺧﺮﺱ ﺗﺨﻢ ﻣﯽﮔﺬﺍﺭﺩ ﻭ ﯾﺎ ﺑﭽﻪ ﻣﯽﮐﻨﺪ ﮔﻔﺖ ﺍﺯﺍﯾﻦ ﺩﻡﺑﺮﯾﺪﻩ ﻫﺮﭼﻪﺑﮕﻮﯾﯽ ﺑﺮ ﻣﯽﺁﯾﺪ

ﺍﺯ ﺩﺳﺖ ﺁﺩﻡ ﺭﻧﺪ ﻭ ﻫﻤﻪ ﻓﻦ ﺣﺮﯾﻒ ﻫﺮﮐﺎﺭﯼ ﺑﺮ ﻣﯽﺁﯾﺪ

ﮔﻨﺠﺸﮏ ﺍﻣﺴﺎﻟﯽ ﮔﻨﺠﺸﮏ ﭘﺎﺭﺳﺎﻟﯽ ﺭﺍ ﻗﺒﻮﻝ ﻧﺪﺍﺭﺩ

ﭼﯿﺰﯼ ﻧﯿﺎﻣﻮﺧﺘﻪ ﻣﯽﺧﻮﺍﻫﺪ،ﺷﺨﺺﺑﺎتجرﺑﻪﺍﯼ ﺭﺍ ﺁﻣﻮﺯﺵ ﺩﻫﺪ، ﺁﺩﻡ ﮐﻮﺗﻪﺑﯿﻦﻭﺧﻮﺩﺧﻮﺍﻫﯿﺴﺖ

ﮔﻨﺠﺸﮏ ﭼﯿﺴﺖﮐﻪ ﺁﺏ ﮔﻮﺷﺶﺑﺎﺷﺪ

ﭼﻨﺪﺍﻥ ﻗﺎﺑﻞ ﻧﯿﺴﺖﮐﻪ ﺑﻪ ﺩﺭ ﻭ ﮐﺎﺭﯼ ﺑﺨﻮﺭﺩ، ﻫﻤﺎﻧﻨﺪ: ﺳﮓﭼﯿﺴﺖ ﮐﻪ ﭘﺸﻤﺶ ﺑﺎﺷﺪ .

ﮔﻨﺠﺸﮏ ﺭﻭﺯﯼ ﺑﻮﺩﻥ

ﮐﺴﯽ ﮐﻪ ﺩﺳﺖ ﺑﺪﻫﻦ ﺍﺳﺖ، ﺑﻪﺍﻧﺪﺍﺯﻩﯼ ﮔﺬﺭﺍﻥ ﺧﻮﺩ ﺩﺭﺁﻣﺪ ﺩﺍﺭﺩ.

ﻣﺎﺭ ﺍﺯ ﭘﻮﻧﻪ ﺑﺪﺵ ﻣﯽﺁﯾﺪ ﺩﺭ ﻻﻧﻪﺍﺵ ﺳﺒﺰ ﻣﯽﺷﻮﺩ. ‏(ﺩﺭ ﺁﻏﻮﺵ )

ﻣﺠﺒﻮﺭ ﺑﻪ ﻫﻤﻨﺸﯿﻨﯽ ﻭ ﻫﻢﺻﺤﺒﺘﯽ ﮐﺴﯽﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺍﺯ ﺍﻭ متنفرﺍﺳﺖ

ﻣﺎﺭ ﺍﻓﺴﻮﻥ ﺑﺮﺍﺩﺭ ﻧﯿﺴﺖ.

ﺳﺨﻦ ﻭ ﺍﻧﺪﺭﺯ ﺩﺭ ﻣﺮﺩﻣﺎﻥ ﺧﯿﺎﻧﺖﭘﯿﺸﻪ ﺍﺛﺮﯼ ﻧﺪﺍﺭﺩ.

ﻣﺎﺭ ﺑﺪ ﺑﻬﺘﺮ ﺑﻮﺩ ﺍﺯ ﯾﺎﺭ ﺑﺪ.

ﭼﺮﺍ ﮐﻪ ﺍﺯ ﻣﻌﺎﺷﺮ ﺑﺪ ﺟﺰﺀ ﺁﺯﺍﺭ ﻭ ﺭﻧﺞ ﻓﺮﺍﻭﺍﻥ ﻧﺨﻮﺍﻫﯽ ﯾﺎﻓﺖ

ﻣﺎﺭ ﭘﻮﺳﺖ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﻣﯽﮔﺬﺍﺭﺩ ﺍﻣﺎ ﺧﻮﯼ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﻧﻤﯽﮔﺬﺍﺭﺩ

همانند:ذات بدنیکو

ﻣﺎﺭ ﺗﺎ ﺭﺍﺳﺖﻧﺸﻮﺩ ﺑﻪﺳﻮﺭﺍﺥ ﻧﻤﯽﺭﻭﺩ

ﺭﺍﺳﺘﯽﺭﺳﺘﮕﺎﺭﯾﺴﺖ، ﺭﺍﺳﺘﯽﺭﺳﺘﯽ، ﮐﺴﯽ ﻧﺪﯾﺪﻡ ﮐﻪ ﮔﻢ ﺷﺪﻩ ﺍﺯ ﺭﻩ ﺭﺍﺳﺖ

مار ﺧﻔﺘﻪ ﺭﺍ ﻧﻤﯽﺯﻧﺪ

ﺳﻮﺀﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﺍﺯﻏﻔﻠﺖ ﻭ ﯾﺎ ﺣﺴﻦنیت ﮐﺴﯽ ﮐﺎﺭ ﭘﺴﻨﺪﯾﺪﻩﺍﯼ ﻧﯿﺴﺖ.

ﻣﺎﺭ ﺧﻮﺵﺧﻂ ﻭ ﺧﺎﻝ

ﺧﻮﺵﻇﺎﻫﺮ ﻭ ﺑﺪﺑﺎﻃﻦ، ﮔﺮﮒ ﺩﺭﻟﺒﺎﺱﻣﯿﺶ

ﻣﺎﺭ ﺩﺭﺁﺳﺘﯿﻦ ﭘﺮﻭﺭﺩﻥ

ﺁﺩﻡ شروری ﺭﺍ ﺣﻤﺎﯾﺖﮐﺮﺩﻥ، ﺑﺪﮔﻬﺮﯼ ﺭﺍ ﯾﺎﺭﯼ ﺩﺍﺩﻥ

ﻣﺎﺭ ﮐﻪ ﭘﯿﺮﺷﺪ ﻗﻮﺭﺑﺎﻏﻪ ﺳﻮﺍﺭﺵ ﻣﯽﺷﻮﺩ

ﭘﯿﺮﯼ ﺍﺳﺖ ﻭ ﻫﺰﺍﺭﻋﯿﺐ ﻭ ﻋﻠﺖ،

ماﺭﮔﺰﯾﺪﻩ ﺍﺯ ﺭﯾﺴﻤﺎﻥ ﺳﯿﺎﻩ ﻭ ﺳﻔﯿﺪ ﻣﯽﺗﺮﺳﺪ ‏(ﺭﯾﺴﻤﺎﻥﺩﻭﺭﻧﮓ،ﺭﯾﺴﻤﺎﻥﺍﻟﯿﺤﯿﻪ )

ﺍﻧﺴﺎﻥ ﺍﺯ ﻫﺮﮐﺲ ﻭ ﻫﺮﭼﯿﺰ ﺁﺳﯿﺐ و یا چشم ﺯﺧﻤﯽ ﺑﺒﯿﻨﺪ ﺁﻥ ﺭﺍ ﻓﺮﺍﻣﻮﺵ ﻧﻤﯽﮐﻨﺪ

ﻣﺎﻫﯽ ﺍﺯ سر ﮔﻨﺪﻩ ﮔﺮﺩﺩ ﻧﯽ ﺯﺩﻡ

ﻣﻔﺎﺳﺪ ﻭ ﮔﻤﺮﺍﻫﯿﻬﺎ ﻫﻤﯿﺸﻪ ﺍﺯ پیشوﺍﯾﺎﻥ ﻭ ﺳﺮ ﺭﺷﺘﻪداراﻥ ﺍﻣﻮﺭ ﺳﺮﻣﯽﺯﻧﺪ ﻭﻣﻮﺟﺐ ﻓﺴﺎﺩ ﺩﺭ ﺟﺎﻣﻌﻪ ﻣﯽﺷﻮﺩ

ﻣﺎﻫﯽﺑﺰﺭﮒ ﻣﺎﻫﯽﮐﻮﭼﮏ ﺭﺍ ﻣﯽﺧﻮﺭﺩ

ﺿﻌﯿﻒﺗﺮ ﺍﺳﺒﺎﺏ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩﺍﯼ ﺍﺳﺖ ﺑﺮﺍﯼ ﺑﻘﺎﯼ ﻗﻮﯾﺘﺮ

ﻣﺎﻫﯽ ﺭﺍ ﻫﺮﻭﻗﺖ ﺍﺯﺁﺏ ﺑﮕﯿﺮﯼ ﺗﺎﺯﻩﺍﺳﺖ

ﻫﺮﻟﺤﻈﻪ ﺳﻮﺩﯼ ﺑﻪﭼﻨﮓ ﺁﻭﺭﺩﯼ ﻏﻨﯿﻤﺖﺍﺳﺖ

ﻣﺜﻞ ﺑﺮﻩ

ﺭﺍﻡ ﻭ ﺭﺍم

ﻣﺜﻞ ﺑﺮﻩ ﺑﺰﻏﺎﻟﻪ

ﺩﺳﺘﻪﭘﺮﺍﮐﻨﺪﻩ ﻭ ﺑﺮﺯﻣﯿﻦﺧﻔﺘﻪ

ﻣﺜﻞ ﺑﺰ

ﭼﺎﺑﮏ ﻭ ﺩﺭﺟﺴﺖ ﻭ ﺧﯿﺰ

ﻣﺜﻞ ﺑﺰﺍﺧﻔﺶ

ﮐﺴﯽﮐﻪ ﺑﺪﻭﻥﺩﺭﮎﻣﻄﻠﺒﯽﺁﻥﺭﺍ ﻣﯽﭘﺬﯾﺮﺩ ﻭ ﺗﺼﺪﯾﻖ ﻣﯽﮐﻨﺪ

ﻣﺜﻞ ﺑﻠﺒﻞ

ﺧﻮﺵﺳﺨﻦ ﻭ ﻓﺼﯿﺢ، ﺧﻮﺵﺁﻭﺍﺯ

ﻣﺜﻞ ﺑﻮﻗﻠﻤﻮﻥ

ﮐﺴﯽﮐﻪ ﺩﺍﺋﻤﺎ ﺭﻧﮓ ﻋﻮﺽﻣﯽﮐﻨﺪ

ﻣﺜﻞ ﭘﺎﻻﻥ ﺧﺮﺩﺟﺎﻝ

ﮐﺎﺭﯼ ﮐﻪ ﺑﻪﺍﺗﻤﺎﻡ ﻧﺮﺳﯿﺪﻩ ﻭ ﺑﻪﺗﺎﺧﯿﺮﺍﻓﺘﺎﺩﻩ

ﻣﺜﻞ ﭘﻠﻨﮓ

ﻣﺘﮑﺒﺮ ﻭ ﺧﻮﺩﺧﻮﺍﻩ

ﻣﺜﻞ ﺟﻐﺪ

ﺷﻮﻡ ﻭ ﺑﺪﺷﮕﻮﻥ، ﺑﺎﭼﺸﻤﯽﮔﺮﺩ ﻭ ﺑﺮﺟﺴﺘﻪ

ﻣﺜﻞ ﺧﺮﺱ

دارایﺿﺮﺑﻪقدرتمند، ﭘﺮﺧﻮﺍﺭ، ﻗﻮﯼﻫﯿﮑﻞ

ﻣﺜﻞ ﺧﺮﺱ ﺗﯿﺮﺧﻮﺭﺩﻩ (زخمی)

ﺑﺴﯿﺎﺭ ﺧﺸﻤﮕﯿﻦ ﻭ ﺩﯾﻮﺍﻧﻪواﺭ

ﻣﺜﻞ ﺧﺮﮔﻮﺵ

ﮔﺎﻫﯽ ﻣﺎﺩﻩ، ﮔﺎﻫﯽ ﻧﺮ

ﻣﺜﻞ ﺧﺮﻭﺱ ﺑﯽﻣﺤﻞ

ﺣﺮﻓﯽ ﺑﯽﻣﻮﻗﻊ ﻭ ﺑﯽﺟﺎ ﺯﺩﻥ، ﺑﯽﺩﻗﺖ ﺟﺎﯾﯽ ﺭﻓﺘﻦ

ﻣﺜﻞ ﺧﺮﻭﺱﺟﻨﮕﯽ

ﻏﻮﻏﺎﮔﺮ، ﻫﻨﮕﺎﻣﻪ ﻃﻠﺐ

ﻣﺜﻞ ﺧﺮ

ﻧﺎﺩﺍﻥ ﻭ ﺑﺮﺩﺑﺎﺭ

ﻣﺜﻞ ﺧﺮﭼﻨﮓ

ﯾﮑﻮﺭﯼ ﺭﻓﺘﻦ، ﮐﺠﺮﻭ ، ﻭﺍﭘﺲ ﺭﻭ

ﻣﺜﻞ ﭼﺸﻢ ﺧﺮﻭﺱ

ﺭﯾﺰ ﻭ ﺳﺮﺥﺭﻧﮓ، ﻟﻌﻞﮔﻮﻥ

ﻣﺜﻞ ﺟﻮﺟﻪ

ﻟﺮﺯﺍﻥ، ﺿﻌﯿﻒ ﺍﺯﺑﯿﻤﺎﺭﯼ ﯾﺎ ﭘﯿﺮﯼ

ﻣﺜﻞ ﭼﺸﻢﺁﻫﻮ

ﭼﺸﻢ ﺩﺭﺷﺖ، ﺷﻬﻼ

ﻣﺜﻞ ﺧﺮﭼﻨﮓﻗﻮﺭﺑﺎﻏﻪ

ﻧﻮﺷﺘﻪ ﻭ ﺧﻄﯽ ﺑﺪ

ﻣﺜﻞ ﺧﺮﯼ ﮐﻪ ﺑﻪﻧﻌﻠﺒﻨﺪﺧﻮﺩ ﻧﮕﺎﻩﮐﻨﺪ

ﺑﺎ ﻧﻈﺮﯼ ﺧﺸﻤﮕﯿﻦ، ﮐﯿﻨﻪﺗﻮﺯﺍﻧﻪ

ﻣﺜﻞ ﺭﻭﺑﺎﻩ

ﺣﯿﻠﻪﮔﺮ ﻭ مکار

ﻣﺜﻞ ﺯﻫﺮﻣﺎﺭ

ﺑﺴﯿﺎﺭ ﺗﻠﺦ، ﺗﺮﺳﯿﺪﻩ ﻭ ﻧﺎﭘﺎﮎ

ﻣﺜﻞ ﺳﮓ ﺧﺸﻤﮕﯿﻦ

عصبانی وپرخاشگر

ﻣﺜﻞ ﺧﺎﻟﻪ ﺧﺮﺳﻪ

ﺯﻧﯽ فرﺑﻪ ﮐه ﻟﺒﺎﺳﻬﺎﯼ ﺯﯾﺎﺩﯼ ﺑﺮﺗﻦﮐﺮﺩﻩ

ﻣﺜﻞ ﺧﺎﻟﻪ ﺳﻮﺳﮑﻪ

ﺩﺧﺘﺮ ﺧﺮﺩﺳﺎﻝ ﭼﺎﺩﺭ ﺑﻪﺳﺮ، ﺩﺧﺘﺮﺑﭽﻪﻫﺎﯼ ﺳﺒﺰﻩ ﺭﻭ

ﻣﺜﻞ ﺧﺎﻧﻪ ﺯﻧﺒﻮﺭ

ﺳﻮﺭﺍﺥ ﺳﻮﺭﺍﺥ

ﻣﺜﻞ ﺳﮓ ﺍﺻﺤﺎﺏﮐﻬﻒ

ﻫﻤﭽﻮﻥ ﻣﺮﺩﻣﺎﻥ ﻃﻔﯿﻠﯽ

مثل ﺳﮓ ﭘﺎچه ﻫﻤﻪﺭﺍ ﮔﺮﻓﺘﻦ ‏

ﺑﻪ ﻫﻤﻪ ﻓﺤﺶ ﻭ ﻧﺎﺳﺰﺍ ﮔﻔﺘﻦ

ﻣﺜﻞ ﺳﮓ ﺣﺴﻦ ﺩﻟﻪ

ﺳﮓ ﻭﻟﮕﺮﺩ، ﮐﺴﯽﮐﻪ ﺑﻪ ﻫﺮﮐﺠﺎ ﻭﺍﺭﺩ ﻣﯽﺷﻮﺩ

ﻣﺜﻞ ﺳﮓ ﺯﻭﺯﻩﮐﺸﯿﺪﻥ

ﻧﺎﻟﻪ ﻭ ﺯﺍﺭﯼﮐﺮﺩﻥ، ﺑﺎﻧﮓ ﻭ ﻓﺮﯾﺎﺩ زدن

ﻣﺜﻞ ﺳﮓ ﻣﻮﺱ ﻣﻮﺱ ﮐﺮﺩﻥ

ﭼﺎﭘﻠﻮسی ﮐﺮﺩﻥ

ﻣﺜﻞ ﺳﮓ ﻧﺎﺯﯼﺁﺑﺎﺩ

ﺑﻪ ﻫﻤﻪ ﻣﯽﭘﺮﺩ، ﺧﻮﺩﯼوﻏﺮﯾﺒﻪ ﺳﺮﺵﻧﻤﯽ ﺷﻮﺩ

ﻣﺜﻞ ﺳﮓ ﻭ ﮔﺮﺑﻪ

ﺩﻭ ﻧﻔﺮ ﻣﺨﺎﻟﻒﻫﻢ ﮐﻪ ﺩﺍﺋﻢ ﺩﺭ ﻧﺰﺍﻋﻨﺪ

ﻣﺜﻞ ﺳﮓ ﻫﺎﺭ

ﻫﻤﻮﺍﺭﻩ ﺑﺪﺩﻫﻦ ﻭ ﺁﺯﺍﺭﺩﻫﻨﺪﻩ، ﺩﺍﺋﻤﺎ ﺧﺸﻤﮕﯿﻦ

ﻣﺜﻞ ﺳﮓ ﻫﻔﺖﺟﺎﻥ ﺩﺍﺭﺩ

ﺳﺨﺖ ﺟﺎﻥ ﺍﺳﺖ، ﻣﺮﺩﻧﯽ ﻧﯿﺴﺖ

ﻣﺜﻞ ﺳﻮﺳﮏﺳﯿﺎﻩ

ﺑﻪﺷﻮﺧﯽﺑﭽﻪﻫﺎﯼ ﺳﺒﺰﻩﺭﻭ ﺭﺍﺑﻪﺁﻥﺗﺸﺒﯿﻪمیکنند

ﻣﺜﻞ ﺷﺘﺮ

ﮐﺴﯽ ﮐﻪ ﻫﻨﮕﺎﻡ ﺭﺍﻩﺭﻓﺘﻦ ﻗﺪﻣﻬﺎﯼﺑﻠﻨﺪ ﻭ ﻧﺎﻣﻨﻈﻢ ﺑﺮ ﻣﯽﺩﺍﺭﺩ. ﭘﺮﮐﯿﻨﻪ ﻭ ﮐﯿﻨﻪ ﺗﻮﺯ

ﻣﺜﻞ ﻃﺎﻭﻭﺱ ﻫﺴﺖ

ﺯﻥ ﺧﻮﺷﺨﺮﺍﻡ، ﺟﺬﺍﺏ ﻭ ﺩﻟﺮﺑﺎ

ﻣﺜﻞ ﻃﻮﻃﯽ

ﺗﮑرﺍﺭ ﮐﻨﻨﺪﻩ ﺳﺨﻦﺁﺩﻣﯽ، ﺑﯽﻓﮑﺮ ﻭ ﻣﻨﻄﻖ

ﻣﺜﻞ ﻋﻘﺮﺏ

ﺯﻟﻔﺎﻥ ﭘﯿﭽﯿﺪﻩ، ﺳﺨﻨﺎﻥﮔﺰﻧﺪﻩ ﻭ ﺩﻟﺨﺮﺍﺵ

ﻣﺜﻞ ﻋنقاﯼ ﻣﻐﺮﺏ

ﻧﺎﯾﺎﺏ، (ﻋنقا: ﻧﺎﻡﻣﺮﻏﯽﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺩﻭﺭ ﺍﺯ ﺩﺳﺘﺮﺱﺍﻧﺴﺎﻧﻬﺎﺳﺖ ﺑﻪﺳﺮ ﻣﯽﺑﺮﺩ)

ﻣﺜﻞ ﻓﯿﻞ

ﺩﺍﺭﺍﯼ ﺟﺜﻪ ﻭ ﻫﯿﮑﻠﯽ ﺑﺰﺭﮒ

ﻣﺜﻞ ﻓﯿﻞ ﺑﺎﯾﺪ ﻫﻤﯿﺸﻪ ﻗﻮﯼ ﺳﺮﺵ ﺯﺩ

ﺍﮔﺮ ﻏﺎﻓﻞ ﺷﻮﺩ ﺑﺎﺯ ﺭﻓﺘﺎﺭ ﻭ ﻋﺎﺩﺕ قبلی‌اش را ﺗﮑﺮﺍﺭ ﻣﯽﮐﻨﺪ.

ﻣﺜﻞ ﻗﺎﻃﺮ ﭘﯿﺶﺁﻫﻨﮓ

ﮐﺴﯽ ﮐﻪ ﺯﻧﺠﯿرﻫﺎﯼ ﺳﻨﮕﯿﻨﯽ ﺍﺯﻃﻼﻭ ﻧﻘﺮﻩ ﻭ ﺯﯾﻨﺘﻬﺎ ﺑﺮﺧﻮﺭﺩ ﻣﯽﺁﻭﯾﺰﺩ

ﻣﺜﻞ ﻗﺼﻪ ﭼﻬﻞﻃﻮﻃﯽ

ﺩﺍﺳﺘﺎﻧﯽ ﮐﻪ ﺗﻤﺎﻣﯽﻧﺪﺍﺭﺩ، ﮔﻔﺘﺎﺭ ﻃﻮﻻﻧﯽ

ﻣﺜﻞ ﮔﺎﻭ

ﭘﺮﺧﻮﺍﺭﻩ ﻭ ﻧﺎﺩﺍﻥ ،ﺯﻥهرزه

ﻣﺜﻞ ﮔﺎﻭ ﺷﯿﺮﺩﻩ

ﺯﺣﻤﺘﮑﺶ ﻭ ﻣﻔﯿﺪ

ﻣﺜﻞ ﮔرﺍﺯ تیرﺧﻮﺭﺩﻩ

ﺧﺸﻤﮕﯿﻦ ﻭ ﮐﯿﻨﻪ ﺗﻮﺯ

ﻣﺜﻞ ﮔﺮﺑﻪ ﺑﺮﺍﻕﺷﺪﻥ

ﺍﺯ ﺭﻭﯼ ﺧﺸﻢ ﺑﻪﺭﻭﯼ ﮐﺴﯽ ﺧﯿﺮﻩﺷﺪﻥ

ﻣﺜﻞ ﮔﺮﺑﻪ کوره

ﻧﺎﺳﭙﺎﺱ؛ ﻗﺪﺭ ﻧﺸﻨﺎﺱ

ﻣﺜﻞ ﮔﺮﺩﻥ ﻏﺎﺯ

ﮔﺮﺩﻧﯽ ﺑﺎﺭﯾﮏ ﻭ ﺩﺭﺍﺯ

ﻣﺜﻞ ﮔﺮﮒ

ﺯﯾﺎﻥﺁﻭﺭ، ﺳﺨﺖﺟﺎﻥ، ﺁﺯﺍﺭ ﺩﻫﻨﺪﻩ

ﻣﺜﻞ ﮔﻮﺳﻔﻨﺪ

ﺭﺍﻡ

گردآوری:مجله یک پارس

دیالوگ های زیبا و ماندگار فیلم ها (۲۴)

دیالوگ های خنده دار, دیالوگ های جالب

 دیالوگ های ماندگار سینمای جهان

تو این دیار برد با اوناییه که از مخشون کار

میکشن،بخوای از دلت مایه بزاری سوختی

خوب،بد،زشت

دیالوگ های ماندگار سینمای ایران, دیالوگ فیلم

دیالوگ های زیبا و ماندگار فیلم ها

همیشه فکر میکردم بدترین چیز توی زندگی اینه که تنها باشی! ولی نه…

حالا فهمیدم که بدترین چیز توی زندگی، بودن با آدمهایی که باعث میشن احساس تنهایی کنی!

 World’s Greatest Dad

دیالوگ های ماندگار سینمای ایران, دیالوگ فیلم

 دیالوگ های ماندگار سینما

زیبا(رویا نونهالی):

تو چکارمی؟

پدرمی،

رئیسمی

شوهرمی،

پسرمی؟!

حسین(حامد بهداد):

من میخوام همش باشم…

 نیمه شب اتفاق افتاد

دیالوگ های ماندگار سینمای ایران, دیالوگ فیلم

دیالوگ های جالب

کلیفورد (آنتونی هاپکینز):

حتی یه ساعت شکسـته هم دو بار در روز زمـان رو درست نشون می ده!

Fracture – 2007

دیالوگ های ماندگار سینمای ایران, دیالوگ فیلم

دیالوگ های زیبا و ماندگار فیلم ها

وقتی به مرگ و تاریکی نگاه می‌کنیم‌، ناشناخته‌هاست که ما را می‌ترساند، نه چیز دیگر

 هری پاتر

دیالوگ های ماندگار سینمای ایران, دیالوگ فیلم

 دیالوگ های ماندگار سینمای ایران

دلم میخواد قبل مرگم یکی باشه که

همه موزیک های تو دلم رو بدم بهش گوش کنه.

عصبانی نیستم

دیالوگ های ماندگار سینمای ایران, دیالوگ فیلم

دیالوگ های جالب

قباد:هر گندی که هستم دست پرورده برادر خودتم!

جوراب بو گندو از اولش بوگندو نبوده،

بوی گند گرفته بس‌که نشُستنش..

 شهرزاد

دیالوگ های ماندگار سینمای ایران, دیالوگ فیلم

دیالوگ های کارتونی

مغز آدمیزاد،

عین  ماشین میمونه،

زیاد نمیشه باهاش ور رفت

بهترین صورتش اینه که یکنواخت کار کنه،

هر روزی کار همون روز رو بکنه

هیچ قسمت اش بیش از اندازه ی لازم کار نکنه…

 گور به گور

ویلیام فاکنر

دیالوگ های ماندگار سینمای ایران, دیالوگ فیلم

دیالوگ های عاشقانه

علیرضا (صابر ابر):

بذاريد من يه پنج دقيقه مالِ خودم باشم،

حالم از اينی كه هست بدتر نمی‌شه!

درباره‌ی الی

دیالوگ های ماندگار سینمای ایران, دیالوگ فیلم

دیالوگ های ماندگار سینمای ایران

پدرم یبار بهم گفت همهٔ ما از خون و رنج به دنیا اومدیم،

همین طور شهر بزرگ‌مون…

ولی‌برای اون عده از ما که تو اون روز‌های وحشتناک زندگی‌کردیم و کشته شدیم،

مثل این بود که همهٔ اون چیزایی که می‌دونستیم از ذهن ها پاک شده بود،

همهٔ اون کارایی که کردیم تا شهرمون رو دوباره بسازیم در بقیه‌ دوران اهمیتی نداشت.

مثل این که حتی هیچ کس نمیدونست ما یه روزی اینجا بودیم…

لئوناردو دی کاپریو

دار و دسته‌های نیویورکی

دیالوگ های ماندگار سینمای ایران, دیالوگ فیلم

دیالوگ های زیبا و ماندگار فیلم ها

جوکر:

دیوونگی مثل جاذبه ی زمینه!

تنها چیزی که لازم داره،

یه تکون ساده و کوچیکه…

Dark Knight

دیالوگ های ماندگار سینمای ایران, دیالوگ فیلم

دیالوگ های ماندگار

پولداری که واست بی‌کسیو صاف و صوف نمی‌کنه مؤمن.

اون کسی که واست کسی باشه این‌ور بی‌پولیته.

اصلاً خودپولداریه که برات کس نمی‌ذاره.

اون کسی که رفیق پولداریت باشه، ناکسه.

ضیافت

مسعود کیمیایی

دیالوگ های ماندگار سینمای ایران, دیالوگ فیلم

دیالوگ های ماندگار

در خانه من،

ابراز احساسات،

بوسیدن و در آغوش گرفتن،

مانند نفس کشیدن بدیهی و ضروری است.

 من او را دوست داشتم

آنا گاوالدا

 

گردآوری:مجله یک پارس