زندگی زناشویی تان را با این ترفندها نجات دهید!

 

زندگی زناشویی موفق

مشکلات زناشویی‌تان خود به خود حل نمی‌شوند

 

از مشکلات زناشویی‌تان عذاب می‌کشید؟ مطمئنا می‌خواهید زندگی مشترک‌تان را نجات دهید اما آیا به تنهایی می‌توانید یا نیاز به توصیه و یا حتی کمک دارید؟

 

توصیه‌هایی برای نجات زندگی زناشویی‌تان

گاهی به نظر می‌رسد هیچ کاری برای زندگی‌تان نمی‌توانید انجام دهید و راهی جز جدایی نمی‌بینید، اما به ندرت پیش می‌آید اوضاع به این بدی که فکر می‌کنید باشد.

 

حتی زمانی که ارتباط شما و همسرتان مثل گذشته خوب نیست یا ویران شده، باز هم باید بدانید که ارتباط، کلید حل مشکل شماست. ارتباط، نقش بسیار مهمی در موفقیت و شادکامی زناشویی‌تان ندارد و باید تمام تلاش‌ خود را بکنید تا کانال‌های ارتباطی‌تان را باز نگه دارید. اما چگونه؟!

 

در مورد مشکلات‌تان حرف بزنید

اگر احساس می‌کنید مشکل‌تان برای شما قابل حل نیست، با همسرتان حرف بزنید. قرار نیست همدیگر یا هر کس دیگری را متهم کنید، بلکه باید در بیان مشکل‌تان هوشمندانه عمل کنید.

 

روی مهارت‌های ارتباطی‌تان کار کنید

ارتباط خوب و سالم در رابطه زناشویی یعنی اینکه احساسات و هیجانات خود را بروز دهید و با تمام حواس‌تان به همسرتان گوش دهید.

 

پیشقدم شوید

اگر واقعا زندگی و همسرتان را دوست دارید باید کاری بکنید! کلید حل مشکل، در دستان شماست. مشکلات زناشویی‌تان خود به خود حل نمی‌شوند.

 

به واکنش‌ها توجه کنید

حتما به واکنش‌ها دقت کنید چون حرفهای زیادی برای گفتن دارند. واکنش خودتان نیز خیلی مهم است، زیرا همسرتان به نظرات و واکنش‌های شما نیز توجه دارد پس درست انتخاب کنید.

 

نجات زندگی زناشویی‌

اگر احساس می‌کنید مشکل‌تان برای شما قابل حل نیست، با همسرتان حرف بزنید

 

با مشکلات با اعتماد بنفس برخورد کنید

سعی کنید به همسرتان نشان دهید که می‌توانید هر مشکلی در زندگی زناشویی‌تان را با اعتماد بنفس کنترل کنید و رویکرد مثبتی داشته باشید.

 

عشق و حمایت را فراموش نکنید

همواره عشق و حمایت خود را بروز دهید. همسر شما همانقدر که شما به این عشق نیاز دارید نیازمند عشق ورزش و پشتیبانی شماست.

 

چند نکته‌ی مفید دیگر که کمک‌تان می‌کند برای نجات زندگی مشترک‌تان و پیشگیری از طلاق، پیش از آنکه دیر شود، خودتان را در شرایط بهتری قرار دهید.

روی ارتباط‌تان تمرکز کنید

برای صحبت کردن، ذهن ِ باز و نگاه احترام آمیز داشته باشید

در بیان احساسات و عقایدتان روراست باشید

اگر درمورد کاری که انجام داده‌اید احساس بدی دارید بگویید که خیلی متاسفید

اگر همسرتان مرتکب اشتباهی شده او را ببخشید

در هر کاری که انجام می‌دهید نشانی از عشق و تحسین‌تان به جا بگذارید. در زندگی مشترک موقعیت‌های زیادی وجود دارد که بیانگر عشق و توجه همسر است

رومانتیک باشید و کارهای عاشقانه بکنید اما زیاده روی نکنید

خونسردی خود را حفظ کنید حتی زمانی که شرایط واقعا پیچیده و دور از انتظار می‌شود

اگر هر دوی شما استرس دارید و نیاز دارید کمی زمان بگذرد، سعی کنید به هم این موضوع را بقبولانید

قرارهای دونفره را فراموش نکنید، حتی اگر سالهای زیادی از ازدواج‌تان می‌گذرد

 

مطمئنا خیلی سخت است که وقتی مشکلات شما را پریشان کرده‌اند و خطر جدایی بیخ گوش‌تان است به توصیه‌های گفته شده عمل کنید. اما سعی‌تان را بکنید و هم را با هم قاطی نکنید، یکی یکی پیش بروید. زیاد نگران آینده نباشید چون تمام تلاش‌تان را می‌کنید، پس باید خوشبین باشید و صبر کنید.

 

بیشتر اوقات، مشکلات زناشویی با اولین تلاش‌ حل نمی‌شوند. اجازه ندهید مشکلات افسرده‌تان کنند و به رفتارهای سازنده‌ی خود ادامه دهید تا اثرش را ببینید.

 

شما می‌توایند زندگی مشترک‌تان را نجات دهید، پس نگران طلاق نباشید

می‌توانید با همسرتان در مورد اهداف مشترک‌تان حرف بزنید. آیا هدف‌های‌تان واقعا مشترک‌اند؟ شاید وقت آن باشد که یک بار دیگر و جدی‌تر در مورد تمام این موضوعات حرف بزنید و همه چیز را مرور کنید.

 

عشق چطور؟ آیا به خاطر دارید چرا و چگونه عاشق شدید؟ آن احساسات و شور و هیجان را به همسرتان یادآوری کنید. اگر عشقی دوطرفه بین‌تان وجود دارد چرا جدایی؟!

 

خوشبین و آرام و صبور بودن را فراموش نکنید. اگر هر دوی شما بتوانید با تمام قلب و فکرتان با هم ارتباط برقرار کنید، هرگز نگران جدایی نخواهید بود.

 

منبع : زندگی ایده آل

 

سالروز زمین لرزه ی بم در سال ۱۳۸۲

 

عکسهای زلزله بم, تاریخ زلزله بم

سالروز زلزله بم

 

شهرستان بم، قديمی و پررونق

مطابق آمار آخرين سرشماري عمومي نفوس و مسكن در سال ۱۳۷۵ جمعيت شهرستان بم ۱۹۸۴۳۵ نفر بوده كه از آن ميان حدود ۴۳ درصد شهرنشين و ۴۷ درصد روستانشين می باشند. اين شهرستان در مشرق و مركز استان كرمان قرار گرفته و مشتمل بر چهار بخش حومه(مركزي)، ريگان، نرماشير و فهرج و شهر‌هاي بم و بروات است. از جمله آثار باستاني اين شهرستان ميل نادري از دوره نادرشاه، قلعه دختر دوره اشكانيان، ويرانه‌هاي ساساني-اسلامي نرماشير و قلعه (ارگ) بم مي‌باشد. در سال ۱۳۱۶ هجري شمسي شهرستان بم در استان هشتم ايران با بخش‌هاي بم، جيرفت، ساردويه و كهنوج و مشير (بردسير) تشكيل شد و به مرور بخش‌هاي مختلف از اين شهرستان جدا شدند و شهرستان‌هاي جيرفت و كهنوج را تشكيل دادند.

 

عکسهای زلزله بم, تاریخ زلزله بم

زمین‌لرزه بم در ذهن مردم ایران به عنوان یکی از فاجعه‌بارترین حوادث طبیعی معاصر کشور است

 

وقوع بلاياي طبيعی به خصوص زلزله غالبا تاثيرات مخربي بر سكونت‌گاه‌های انسانی باقی گذارده و تلفات و خسارات سنگينی بر ساكنان آنها وارد می سازند. بر اثر وقوع اين سانحه طبيعی ساختمان‌ها و زيرساخت‌ها نابود می شوند و عوارض اقتصادی وسيعی بر جوامع و كشورها تحميل می شود. حتی در برخی موارد با توجه به وسعت و محل وقوع زلزله فرآيند توسعه اقتصادی يك كشور سال‌ها به تاخيرمی افتد.

 

امروز، سالروز زلزله غم انگیز بم است؛ زلزله ای که با وقوعش، قلب تک تک مردم ایران را جریحه دار کرد و تا به امروز نیز از هیچ یک از خاطره‌ها محو نشده است.

بامداد پنجم دی ۱۳۸۲ ساعت ۵ و ۲۶ دقیقه و ۲۶ ثانیه، زمین لرزه ای به قدرت ۵/۶ ریشتر بم را با چنان شدتی تکان داد که امواج آن تا ۲۰۰ کیلومتری نیز محسوس بود.

زمین‌لرزه بم در ذهن مردم ایران به عنوان یکی از فاجعه‌بارترین حوادث طبیعی معاصر کشور، یادآور خاطرات تلخی است.

 

عکسهای زلزله بم, تاریخ زلزله بم

عکس های زمین لرزه بم

 

طبق آخرین آمار رسمی، زمین‌لرزه بم ۴۲ هزار قربانی، ۵۰ هزار مجروح و بیش از یک صدهزار نفر بی‌خانمان به جای گذاشت. این درحالی است که تعداد واقعی قربانیان به مراتب بیش از میزان اعلام شده بود. در اثر این حادثه ۹۰ درصد از سازه‌های شهر بم به کلی تخریب شدند. ارگ بم که با ۲۵۰۰ سال قدمت بزرگترین سازه‌ی گلی جهان بود و میراث گرانبهای تاریخی به شمار می‌رفت، به کلی ویران شد.

 

قبل از وقوع زمین‌لرزه ۶٫۶ ریشتری سه پیش‌لرزه خفیف روی داد که دو لرزش حوالی ساعت ۲۴ و سومی ۴۵ دقیقه قبل از زلزله اصلی احساس شد. اما شدت زلزله، عمق کم، ساعت وقوع، طولانی بودن مدت زمین لرزه و نزدیکی کانون زلزله به شهر موجب خسارات فراوان گردید. فاجعه این زمین‌لرزه در سده گذشته ایران بی‌مانند بود. در آن زمان مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران محل رخداد زمین‌لرزه را حدود ۱۵۰ کیلومتر دورتر از کانون زلزله اعلام کرد بطوری که تا بعد از ظهر آنروز اطلاع دقیقی از بیشترین مناطق آسیب دیده در دست نبود.

 

خسارات زمین لرزه بم :

در اثر این زمین‌لرزه ۷۰ درصد از سازه‌های شهر بم به کلی تخریب شدند.

ارگ بم که با ۲۵۰۰ سال قدمت بزرگترین سازهٔ گلی جهان بود، به کلی ویران شد.

 

عکسهای زلزله بم, تاریخ زلزله بم

ارگ بم قبل از زمین لرزه بم

عکسهای زلزله بم, تاریخ زلزله بم

ارگ بم بعد از زمین لرزه بم

 

بازسازی و امداد در زمین لرزه بم :

طبق برنامه‌ریزی مسئولان، بازسازی بم باید تا تابستان سال ۸۴ به پایان می‌رسید. اما ضعف مدیریت، ناهماهنگی میان نهادها، عدم استفاده بهینه از نیروهای متخصص خارجی، عدم آموزش صحیح امدادگران و سوء استفاده در کنار عوامل متنوع دیگر باعث شده تا بازسازی شهر به کندی انجام گیرد.

 

یکی از آثار این زلزله بهبود روابط ایران و آمریکا بود. بطوری‌که یک هواپیمای نظامی آمریکا برای اولین بار در بیش از ۲۰ سال اخیر در ایران فرود آمد. ایران که در آن هنگام توسط رئیس‌جمهور آمریکا، جرج بوش، یکی از اعضای محور شرارت قلمداد می‌شد، از آمریکا کمک‌های انسان‌دوستانه مستقیم دریافت کرد و پس از آن به پروتکل الحاقی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پیوست که بر اساس آن نظارت بیشتری بر فعالیت‌های اتمی این کشور صورت می‌گرفت.

 

به عبارت بهتر دقیقاً یک هفته بعد از این که ایران توافق را امضا کرد، زلزله بم رخ داد. به همین دلیل برخی اعتقاد دارند زلزله پیامد این توافق بوده‌است در مجموع ۴۴ کشور نیروهایی را برای کمک به عملیات امداد ارسال کرده و حدود ۶۰ کشور پیشنهاد کمک دادند.

در دهمین سالگرد وقوع زلزله، رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در خصوص بازسازی مناطق زلزله‌زده اعلام کرد ۹۵ هزار واحد مسکونی در این مدت برای آسیب‌دیدگان ساخته شده‌است.

 

 

منبع:fa.wikipedia.org

مدل های بستن شال گردن برای آقایان

شال گردن یک اکسسوری زمستانه است که خانم ها و آقایان به هدف گرم شدن یا حتی جذاب تر شدن از آن استفاده می کنند اما برخی از آقایان هستند که شیوه بستن شال گردن را نمی دانند، از این رو تصمیم می گیرند که از آن استفاده نکنند. از آنجا که این اکسسوری می تواند بر جذابیت ظاهر آقایان بیافزاید، ما در اینجا چند شیوه جذاب برای بستن آن را آورده ایم.

 

شال گردن بزرگ و طرح دار

اگر اعتماد به نفس بالایی دارید، شال گردنی بزرگ می تواند گزینه خوبی باشد تا بیش از همیشه به چشم آیید. شال گردنی بزرگ با طرح و رنگ های بولد و چشمگیر می تواند جذابیت ظاهری تان را دو برابر کند. از آنجا که شال گردن تان طول بلندی است، می توانید آن را به مدل های مختلف گره بزنید. این مدل شال گردن نه تنها جذاب است، بلکه گردن شما را نیز در روزهای سرد زمستان گرم نگه می دارد.

 

نحوه بستن شال گردن, آموزش بستن شال گردن

اگر اعتماد به نفس بالایی دارید، شال گردنی بزرگ می تواند گزینه خوبی باشد

 

شالی با قد متوسط به رنگ خنثی

اگر دوست ندارید شال گردن تان اولین چیزی باشد که به چشم می آید، می توانید از شالی کوچک تر استفاده کنید. یکی از راحت ترین گره ها، گره پاریسی است که در تصویر نیز مشاهده می کنید. کافی ست شال تان را از وسط تا کنید و آن را مانند تصویر گره بزنید. این مدل شال برای آقایانی که به اعتدال در هر زمینه ای اعتقاد دارند، پیشنهاد می شود. توصیه ما به شما این است که رنگ شال تان را به رنگ های خنثی انتخاب کنید تا با دیگر رنگ های لباس تان هماهنگی داشته باشد.

 

بستن شال گردن,بستن شال گردن برای آقایان

یکی از راحت ترین گره ها، گره پاریسی است که در تصویر نیز مشاهده می کنید

 

شالی به رنگ های پاستلی

اگر لباس هایتان به رنگ های خنثی ای چون سفید، مشکی یا خاکستری می باشند و می خواهید با استفاده از شال گردن به ظاهرتان رنگ دهید، بهتر است که به سراغ شال های رنگی بروید. شال های رنگی در ظاهر شما اولین چیزی است که چشم ها را به سمت خود جلب می کند. بنابراین در انتخاب رنگ آن نهایت دقت را به کار گیرید.

 

بستن شال گردن به سبک هنری, شال گردن بزرگ و طرح دار

با استفاده از شال گردن به ظاهرتان رنگ دهید

 

شال کوچک به سبک مینیمالیست

اگر شال گردن را نه به هدف گرم کردن سر و گردن، بلکه تنها برای جذاب تر کردن استایل تان به کار می گیرید، می توانید به سراغ شال های کوچک یا بهتر است بگویم دستمال گردن بروید. در این شرایط، اگر لباس تان به رنگ های خنثی است، شال تان را رنگی و طرح دار انتخاب کنید اما اگر لباس تان رنگی است، می توانید شال گردنی هم رنگ یا به رنگی مکمل رنگ لباس تان بگذارید. از آنجا که شالی کوچک دارید، جزییات در آن نقش مهمی دارند، از این رو با دقت بیشتری طرح و رنگ آن را انتخاب کنید.

 

بستن شال گردن بزرگ و طرح دار,مدل های مختلف بستن شال گردن برای آقایان

می توانید به سراغ شال های کوچک یا بهتر است بگویم دستمال گردن بروید

 

مدل هنری

حتما لازم نیست که شما شال تان را دور گردن تان گره بزنید، شما می توانید آن را از دو ور آویزان کنید. حتی اگر کت تن تان است، می توانید شال را در زیر کت قرار دهید. این مدل را کانیه وست، ستاره هالیوودی، مد کرد. اگر شما هم می خواهید به سبکی نیمه رسمی تیپ بزنید، این مدل هنری شال انتخاب خوبی برایتان خواهد بود.

 

بستن هنری شال گردن, بستن شال گردن به سبک هنری

می توانید شال گردنتان را از دو ور آویزان کنید

 

منبع : bartarinha.ir

فال روزانه – چهارشنبه ۰۵ دی ۱۳۹۷

فال روزانه – چهارشنبه ۰۵ دی ۱۳۹۷

فال روزانه،فال روز

ماه تولد فال روزانه – چهارشنبه ۰۵ دی ۱۳۹۷
فال روزانه فروردین فال روز متولدین فروردین: مثل اینكه امروز همه می‌خواهند دوست شما باشند و شما نمی‌توانید به كسانی كه ازتان درخواست كمك می‌كنند به راحتی جواب منفی دهید. شما احساس محبوب بودن می‌كنید و نمی‌خواهید كه این محبوبیت را از دست بدهید. با این حال درست نیست كه به خاطر اینكه دیگران شما را دوست داشته باشند از آنها حمایت كنید. الان بهترین تاكتیك برای شما متعادل نگه داشتن روابط دوستانه تان است
فال روزانه اردیبهشت فال روز متولدین اردیبهشت: امروز شما دوست دارید در محل كارتان باشید، چراكه امیدهای خیلی زیادی برای كارهایی كه می‌خواهید تمام كنید دارید. اما انتظاراتی كه به دنبال این كار شما به همراه است، موجب ناامیدی تان در چند روز آینده می‌شود. دچار وسوسه نشوید و هر كاری كه هر كسی بهتان پیشنهاد می‌كند را انجام ندهید! فقط پایتان را به اندازه گلیمتان دراز كنید.
فال روزانه خرداد فال روز متولدین خرداد: هم اكنون شما به خصوص وقت‌هایی كه جذابیت‌تان چشم كسی را می‌گیرد، می‌توانید فردی كاملاً مجاب كننده باشید. اما چرخه فعال و پویای بین عطارد سیاره بخت شما و ژوپیتر حاكی از این است كه اگر یك بار شروع به صحبت كنید دیگر نمی‌دانید كی باید از حرف زدن دست بردارید! اگر شما زیاد حرف بزنید، پیام خود را به درستی به دیگران نخواهید رساند، بنابراین قبل از اینكه شروع كنید خوب حواس خود را جمع كنید.
فال روزانه تیر فال روز متولدین تیر: شما در آستانه عصبانی شدن هستید، چراكه نمی‌توانید در برابر تغییراتی كه به وجود آمده بیش از اندازه جدی باشید. دیگران سعی می‌كنند دلیل اینكه باید انسان كامل و ظیفه شناسی باشید را به شما بگویند، اما شما فقط به فكر تفریح كردن هستید! ماه تاریك برج جدی نشانه خوبی برای مهمانی رفتن نیست، اما حمایت و هم صحبتی با دوستانتان بهتان كمك می‌كند این شرایط سخت را با موفقیت پشت سر بگذارید.
فال روزانه مرداد فال روز متولدین مرداد: شما امروز حرف‌های زیادی برای گفتن دارید و به دنبالی منبری برای صحبت كردن و گفتن حرف‌هایی بیهوده می‌گردید!! اما وقتی شما از گفتن این حرف‌ها هدفی ندارید، دیگران هم دوست ندارند به حرف‌هایتان گوش بدهند. هرچقدر كه با پرداختن به جزئیات وقتتان را تلف كنید، سخنرانی شما غیر قابول قبول‌تر به نظر می‌رسد. در نهایت اگر درایت و منطق خود را ملاك قرار بدهید، عاقلانه تر از این است كه هر كسی كه پیش رویتان نشسته را قانع كنید.
فال روزانه شهریور فال روز متولدین شهریور: امروز زمانی كه ایده‌های خود را برای دیگران آشكار می‌كنید، نظرات عالی شما در مورد عشق در بوته آزمایش قرار می‌گیرد. شما می‌دانید كه افكارتان با روش معمول و مرسوم نگاه گردن به اشیاء، با یكدیگر هماهنگ و سازگار نمی‌شوند. از متفاوت بودن نترسید، حتی شاید از این كار لذت هم ببرید. فقط آنقدر انعطاف ناپذیر نباشید كه دیگران ازتان دوری كنند، چراكه شما معمولاً آدم سرسخت و لجوجی هستید.
فال روزانه مهر فال روز متولدین مهر: شما امروز حس خوبی نسبت به خود و جایگاه خود در زندگی دارید، اما چونكه نمی‌توانید هرچیزی را سر جای خود نگه دارید، نمی‌توانید به روشنی دیدگاه خود در مورد موقعیت‌های شخصی و سیاسی را ابراز كنید. شما در یك لحظه فوق العاده خوش بین شده و در لحظه دیگر گویی كه آسمان به زمین رسیده! ایمان و اطمینان شما خیلی سریع به بدبینی تبدیل می‌شود، بنابراین تا موقعی كه دیدگاه‌های بیش از حد احساسی خود را متعادل نكرده‌اید هیچ تصمیم مهمی‌ نگیرید.
فال روزانه آبان فال روز متولدین آبان: حتی اگر در زندگی تان مشكلی به وجود آمده باشد، شما همیشه می‌توانید به مطالعات معنوی خود اتكا كنید. ولی متاسفانه شما انقدر در فلسفه و متافیزیك غرق شده‌اید كه می‌كوشید شرایط سخت را به موقعیتی خیلی عالی تبدیل كنید. شاید این كار بعضی وقت‌ها خوب باشد، ولی اكنون بهتر است به جای سیر كردن در آسمان‌ها كمی ‌واقع بین تر باشید.
فال روزانه آذر فال روز متولدین آذر: امروز با توجه به گردش بهرام به دور ژوپیتر پیام‌هایی به شما ارسال می‌شود كه می‌توانید در اوج باشید. امروز ژوپیتر سیاره فرمانروای شما تلنگری قوی از بهرام نگران دریافت می‌كند و انرژی و توانایی مضاعفی به شما می‌دهد و یا اینكه شما را در مباحثه‌های غیر لازم قرار می‌دهد. به جای اینكه بر سر اختلافات جزئی بحث كنید، با ایده‌های بزرگ موافقت كنید و بعداً به جزئیات توجه كنید.
فال روزانه دی فال روز متولدین دی: شاید امروز نتوانید خونسردی خود را حفظ كنید، چراكه فكر می‌كنید به آخر خط رسیده‌اید. شما فكر می‌كنید كه به اندازه كافی صبر كرده‌اید. كاملاً واضح و مبرهن است كه شما می‌دانید برای اینكه زندگیتان به تعادل قبلی خود برگردد چه كارهایی لازم است انجام دهید، اما دیگران راه پیشرفتتان را سد كرده‌اند. حتی اگر می‌خواهید بیشتر به خودتان سختی بدهید، عاقلانه ترین راه این است كه چند روز دیگر هم صبر كنید.
فال روزانه بهمن فال روز متولدین بهمن: امروز شما دیگر نمی‌خواهید رازی را پیش خود نگه دارید، اما باید این كار را بكنید! برای اینكه وقتی كه از روی اعتماد حرفی به شما زده شده است، اصلاً خوب نیست آن را فاش كنید. خوشبختانه موضوعات جالب خیلی زیادی برای بحث كردن وجود دارد. در ضمن اگر شما قبول كنید كه بهتر است بعضی از حرف‌ها ناگفته باقی بمانند، احساس بهتری نسبت به خود پیدا خواهید كرد.
فال روزانه اسفند فال روز متولدین اسفند: امروز همكاران شما ظاهراً خیلی جدی شده‌اند و شما نمی‌توانید با نظریات آنها موافقت كنید. حتی اگر آنها مصلحت شما را بدانند شما نمی‌توانید از خوش بینی خود دست بردارید. فقط فراموش نكنید كه باید هم انسان مفیدی باشید و هم مثبت اندیش و در عین حال در شرح دادن موقعیت و جایگاه خود زیاد مبالغه نكنید.

دانستنی‌هایی درباره اچ‌آی‌وی

 

 تفاوت ایدز و اچ آی وی, علائم اچ آی وی مثبت

احتمال انتقال اچ‌ آی‌ وی طی بارداری تولد یا زمان شیر دادن به نوزاد وجود دارد

 

به واسطه تضعیف سیستم ایمنی بدن توسط ویروس اچ‌آی‌وی، افراد مبتلا به بیماری می توانند در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به سرطان، از جمله سارکوم کاپوسی – نوعی سرطان که بینی، دهان، گلو و رگ های خونی را تحت تاثیر قرار می دهد، لنفوم، سرطان دهانه رحم، سرطان ریه، سرطان مقعد، و سرطان های دهان قرار دارند.

 

درباره اچ‌آی‌وی چه میزان اطلاعات دارید؟ واقعیت این است که افراد بسیاری اطلاعات چندانی درباره این ویروس یا بیماری که به واسطه آن شکل می گیرد، ندارند.

 

کمبود اطلاعات درباره اچ‌آی‌وی می تواند مشکل آفرین باشد و موجب پیش داوری یا بدرفتاری با افراد مبتلا به بیماری شود. در ادامه با برخی حقایق درباره اچ‌آی‌وی بیشتر آشنا می شویم.

 

ابتلا به اچ‌آی‌وی از طریق بوسیدن امکان پذیر نیست. در شرایطی که اچ‌آی‌وی از طریق خون، مایع منی، ترشحات واژن، مایعات پیش آب، ترشحات مقعد و شیر مادر منتقل می شود، اما این اتفاق از طریق بزاق رخ نمی دهد. اچ‌آی‌وی نمی تواند در بزاق دوام بیاورد، از این رو، خطر ابتلا به بیماری از طریق بوسیدن بسیار کم تا صفر است. همچنین، بزاق حاوی آنزیم ها و پروتئین هایی است که با عفونت مبارزه می کنند. دو فردی که همدیگر را می بوسند باید دارای زخم های باز و خونریزی در دهان خود باشند تا احتمال انتقال اچ‌آی‌وی از طریق بوسیدن وجود داشته باشد. این شرایط بسیار نادر است.

 

 تفاوت ایدز و اچ آی وی, علائم اچ آی وی مثبت

افراد مبتلا به اچ‌آی‌وی در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به هپاتیت C قرار دارند

 

اچ‌آی‌وی از طریق اشک یا عرق منتقل نمی شود. تنها در صورتی که خون در مایعات بدن که پیش‌تر به آنها اشاره شد، وجود داشته باشد، احتمال انتقال اچ‌آی‌وی وجود دارد و در غیر این صورت، لمس فردی که در حال گریه یا تعریق است موجب ابتلا به بیماری نمی شود.

 

اچ‌آی‌وی می تواند تا ۴۲ روز به واسطه استفاده از سوزن آلوده منتقل شود. به گفته مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا، اچ‌آی‌وی می تواند تا ۴۲ روز روی سوزن سرنگ آلوده دوام بیاورد.

اچ‌آی‌وی با به اشتراک گذاشتن غذا، نوشیدنی یا یک توالت منتقل نمی شود.

اچ‌آی‌وی به واسطه دست دادن یا بغل کردن منتقل نمی شود.

 

افراد مبتلا به اچ‌آی‌وی با افزایش خطر ابتلا به برخی انواع سرطان مواجه هستند. به واسطه تضعیف سیستم ایمنی بدن توسط ویروس اچ‌آی‌وی، افراد مبتلا به بیماری می توانند در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به سرطان، از جمله سارکوم کاپوسی – نوعی سرطان که بینی، دهان، گلو و رگ های خونی را تحت تاثیر قرار می دهد، لنفوم، سرطان دهانه رحم، سرطان ریه، سرطان مقعد، و سرطان های دهان قرار دارند.

 

افراد مبتلا به اچ‌آی‌وی اغلب با احساس درد مواجه هستند. افراد بسیاری که از اچ‌آی‌وی رنج می برند با درد مزمن، از جمله سردرد، درد مفاصل، یا شکم درد مواجه هستند. درد معمولا با دلایل مختلف، از جمله خود ویروس اچ‌آی‌وی، آسیب عصبی (نوروپاتی محیطی)، سرطان، عفونت های دیگر یا روش های درمان اچ‌آی‌وی مرتبط است.

 

امکان ابتلا به اچ‌آی‌وی از طریق خالکوبی یا پیرسینگ بدن وجود دارد. احتمال این که سوزن های مورد استفاده یا جوهر در معرض اچ‌آی‌وی بوده باشند، وجود دارد.

 

اچ‌آی‌وی می تواند از مادر به جنین یا نوزاد منتقل شود. احتمال انتقال اچ‌آی‌وی طی بارداری، تولد یا زمان شیر دادن به نوزاد وجود دارد. با این وجود، درمان اچ‌آی‌وی طی این زمان ها می تواند خطر انتقال بیماری را کاهش دهد.

اچ‌آی‌وی از طریق حشرات منتقل نمی شود. برخلاف باور برخی افراد، اچ‌آی‌وی از طریق پشه، کنه یا حشرات دیگر منتقل نمی شود.

 

 تفاوت ایدز و اچ آی وی, علائم اچ آی وی مثبت

ابتلا به اچ‌آی‌وی از طریق بوسیدن امکان پذیر نیست

 

بسیاری از علائم اولیه اچ‌آی‌وی شبیه به سرماخوردگی یا آنفلوآنزا هستند. علائم اولیه اچ‌آی‌وی اغلب شامل خستگی، سردرد، تب خفیف، سرفه، تورم گره های لنفاوی، کاهش وزن، حالت تهوع، اسهال، آبریزش یا گرفتگی بینی می شوند، از این رو، تمایز آن از یک سرماخوردگی ساده یا آنفلوآنزا می تواند دشوار باشد. این علائم به طور معمول طی دو تا شش هفته پس از قرار گرفتن در معرض ویروس پدیدار شده و می توانند بین یک هفته تا یک ماه ادامه داشته باشند.

 

اچ‌آی‌وی می تواند موجب تغییرات ناگهانی در قاعدگی شود. اچ‌آی‌وی می تواند شرایط دوره های قاعدگی را به سرعت تغییر داده و به عنوان مثال موجب قاعدگی سبک‌تر یا سنگین‌تر، عقب افتادن قاعدگی، و تشدید کرامپ های قاعدگی، تحریک پذیری پستان و خستگی شود.

 

افراد مبتلا به اچ‌آی‌وی در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به هپاتیت C قرار دارند. هپاتیت C یک بیماری ویروسی است که موجب التهاب کبد می شود. هر دو بیماری از ماهیت ویروسی برخوردار هستند و می توانند به واسطه استفاده از سوزن سرنگ آلوده منتقل شوند. بنابر مطالعه ای که در نشریه Lancet منتشر شد، افراد مبتلا به اچ‌آی‌وی در مقایسه با افرادی که به بیماری مبتلا نیستند، شش برابر احتمال بیشتری دارد به هپاتیت C مبتلا شوند. از آنجایی که هر دو بیماری از علائم مشابه بسیاری برخوردار هستند، هپاتیت C ممکن است تشخیص داده نشود.

 

افراد مبتلا به اچ‌آی‌وی می توانند تقریبا به اندازه افراد دیگر عمر کنند. با درمان مداوم، تجربه طول عمر مشابه با افرادی که به اچ‌آی‌وی مبتلا نیستند، امکانپذیر است.

 

استفاده از کیت های آزمایش خانگی برای تشخیص ابتلا به اچ‌آی‌وی امکانپذیر است. سازمان غذا و داروی آمریکا دو کیت آزمایش خانگی برای تشخیص اچ‌آی‌وی را تایید کرده است که شامل Home Access HIV-1 Test System و OraQuick HIV می شوند.

 

منبع:asriran.com

حمله جنگنده‌های اسرائیل به ریف دمشق/ پدافند هوایی موشک‌های متجاوز را سرنگون کرد

ااخبار,اخبار بین الملل,حمله جنگنده‌های اسرائیل به ریف دمشق
درپی حمله جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به ریف دمشق، پدافند هوایی ارتش سوریه به مقابله با آن پرداخته و موشک‌های متجاوزان را سرنگون کرد.
به گزارش فارس، ساعتی پیش (شامگاه سه‌شنبه) منابع محلی از فعال شدن سامانه‌های پدافند هوایی ارتش سوریه و مقابله آنها با اهداف متجاوز در آسمان دمشق خبر دادند.

بعد از گزارش‌های محلی از شنیده شدن صدای چند انفجار در ریف دمشق، خبرگزاری رسمی سوریه «سانا» اعلام کرد که دشمن اسرائیلی از حریم هوایی لبنان حملاتی را علیه این کشور انجام داده است.

گروه موسوم به «دیدبان سوریه» نزدیک به معارضان نیز اعلام کرد جنگنده‌های اسرائیلی به اهدافی در ریف دمشق حمله کرده‌اند. این گروه دقایقی بعد مدعی شد که حملات جنگنده‌های صهیونیستی علیه اهداف مقاومت در «الکسوه» و «الدماس» در ریف دمشق انجام شده است.

منابع لبنانی نیز از تداوم پرواز جنگنده‌های رژیم صهیونیستی در حریم هوایی جنوب این کشور خبر دادند. گفته می‌شود رژیم صهیونیستی بالن‌های حرارتی بر فراز سواحل لبنان مستقر کرده است.

خبرگزاری رسمی سوریه با وجود گذشت یک ساعت از آغاز این تهاجم می‌گوید حملات صهیونیست‌ها از جنوب لبنان هنوز هم ادامه دارد و پدافند هوایی ارتش مشغول مقابله با موشک‌های متجاوز است.

شبکه خبری «الحدث» نیز گزارش داد بقایای برخورد موشک پدافند هوایی سوریه با موشک اسرائیلی در منطقه «البقاع» لبنان فرود آمده است.

در همین حین بود که منابع محلی از فعال شدن سامانه پدافند موشکی رژیم صهیونیستی با نام «پیکان» در بلندی‌های جولان اشغالی خبر دادند. ارتش رژیم صهیونیستی سپس با صدور بیانیه‌ای ضمن تایید فعال شدن سامانه پدافندی «پیکان» گفت که یک فروند موشک سوری هدف قرار گرفته شد.

این اولین تجاوز موشکی جدی صهیونیست‌ها به سوریه، بعد از اطلاعیه مسکو مبنی بر استقرار سامانه‌های S-300 در دمشق است.

رژیم صهیونیستی چند ماهی است که همزمان با تحویل موشک‌های اس ۳۰۰ روسیه به سوریه حملات خود را به حومه فرودگاه دمشق متوقف کرده است. وزیر دفاع روسیه در تاریخ ۱۰ مهر (دوم اکتبر) در جریان نشست شورای امنیت این کشور در مسکو گفته بود که محموله‌های سامانه دفاع موشکی “اس ۳۰۰” به سوریه تحویل داده شدند.