نکاتی برای پخت کباب برگ مجلسی

 

 

تکنیک های پخت کباب برگ مجلسی, نکاتی برای پخت کباب برگ

پخت کباب برگ مجلسی

 

مدت زمان تقریبی مطالعه : ۵ دقیقه

نکات طلایی کباب برگ؛ چطور در منزل کباب برگ مجلسی و رستورانی درست کنیم.

«کباب برگ» از جمله کباب های مورد علاقه ایرانی هاست که معمولا در رستوران ها سرو می شود. با وجود تصوری که مردم از سخت بودن مراحل تهیه کباب برگ دارند اما خبر خوب این است که می توانید با رعایت برخی نکات به راحتی یک کباب برگ مجلسی و رستورانی خوشمزه در خانه درست کنید.

 

مواد لازم برای تهیه کباب برگ :

 گوشت فیله گوسفند یا گوساله یک کیلوگرم
 پیاز یک عدد بزرگ
نمک و فلفل سیاه به میزان لازم
 زعفران  در صورت دلخواه

 

** برگ رزماری، روغن زیتون، سرکه قرمز، برگ بو، میخک، سیر و جوز هندی برای مرینیت یا مزه دار کردن گوشت به مقدار دلخواه

 

طرز تهیه کباب برگ :

برای تهیه کباب برگ مجلسی و رستورانی از یک روز قبل یا اگر فرصت زیادی ندارید حدود ۶ ساعت قبل، گوشت را مزه‌دار کنید. برای این کار ابتدا گوشت را خوب بشورید و خشک کنید. گوشت را روی تخته گوشت بگذارید و با استیک کوب حسابی بکوبید تا پهن شود و قطر آن به حدود نیم سانتیمتر برسد.

 

اگر گوشتی که استفاده می کنید ضخامت زیادی دارد و با استیک کوب هم به پهنای دلخواه شما نمی‌رسد بهترین کار این است که ابتدا با یک چاقوی تیز و با دقت از پهنا به دو قسمت مساوی تقسیم کنید و سپس هر قسمت را با بیفتک کوب آنقدر بکوبید تا به قطر و ضخامت دلخواه برسید. یادتان باشد بهتر است پهنای کباب کوبیده حدود چهار انگشت باشد یا در حدود ۸ تا ده سانتیمتر است.

 

مواد لازم برای پخت کباب برگ, روش های پخت کباب برگ

گوشت را روی سطح کار قرار دهید، با دست روی گوشت را بگیرید و به سیخ بکشید

 

در مرحله بعد گوشت را در یک عدد برگ رزماری، آب پیاز رنده شده، روغن زیتون، سرکه قرمز، کره آب شده، روغن زیتون، برگ بو، میخک، جوز هندی، زعفران و دو حبه سیر رنده شده سیر بخوابانید. در این مرحله به گوشت نمک اضافه کنید چون نمک باعث می‌شود گوشت آب بیندازد و کباب شما سفت و خشک شود. بهترین زمان برای نمک زدن به گوشت کباب در اواسط پخت آن است.

 

حالا زمان آن است که گوشت را به سیخ بکشید. گوشت را روی سطح کار قرار دهید، با دست روی گوشت را بگیرید تا در جای خود ثابت بماند. سپس سیخ را آرام آرام از زیر دست تان وارد گوشت کنید، تکه های گوشت باید پس از سیخ کشیدن به هم چسبیده باشند، سیخ را روی حرارت قرار دهید و با دقت زیر و رو کنید تا گوشت کباب شود ( بهترین آتش برای کباب آتش ذغال است )، برای درست کردن یک کباب برگ نرم و آب دار باید حوصله به خرج دهید و وقت بگذارید.

 

اگر احساس کردید در زمان کباب کردن، گوشت خشک می شود، به خصوص اگر گوشت گوساله استفاده می کنید، می توانید روی گوشت ها با فرچه مقداری کره بمالید. در اواسط پخت مقداری نمک روی گوشت در حال کباب بپاشید.

 

بهتر است کباب برگ را در کنار برنج سرو کنید. زمانی که کباب برگ را در کنار نان سرو می کنید، چربی گوشت به خورد نان می رود و گوشت کباب خیلی زود خشک می شود و نرمی و لطافتش را از دست می دهد. برای کشیدن کباب از سیخ، کباب را مستقیم روی برنج بگذارید و از با دقت از سیخ جدا کنید.

 

طرز تهیه کباب برگ,درست کردن کباب برگ

بهتر است کباب برگ را در کنار برنج سرو کنید

 

نکات مهم برای درست کردن کباب برگ مجلسی و رستورانی نرم و ترد

* برای تهیه یک کباب برگ خوشمزه و ترد لازم است که از گوشت بیات شده استفاده کنید. منظور از گوشت بیات گوشتی است که حداقل سه روز از کشتار دام گذشته باشد، در این صورت شما یک کباب برگ لطیف و نرم خواهید داشت. اگر گوشتی که در اختیار دارید تازه است آن را در یخچال بگذارید و دو تا سه روز صبر کنید تا حسابی بیات و رسیده شود.

 

* گوشت مورد استفاده برای تهیه کباب برگ حتما باید گوشت فیله باشد. برخی برای درست کردن کباب برگ از گوشت راسته گوسفند یا گوساله هم استفاده می کنند اما گوشت فیله به خصوص فیله گوسفند طعم لذیذتر و بافت نرم‌تری دارد. برای طعم دار کردن کباب برگ با جای پودرهای موسوم به پودر نرم کننده گوشت، از رزماری، سرکه قرمز، کره آب شده، روغن زیتون، برگ بو، میخک، جوز هندی و سیر استفاده کنید. این مواد عطر و بویی فوق‌العاده به کباب برگ شما می بخشند.

 

برخی ترجیح می دهند برای نرم تر شدن گوشت کباب برگ، یک عدد کیوی به هنگام مزه دار کردن گوشت در مواد مرینیت گوشت رنده کنند. کیوی گوشت را نرم می‌کند.

 

* دقت کنید که وقتی گوشت را می‌کوبید، گوشت تکه تکه می‌شود. در هنگام سیخ زدن کباب باید تکه‌های گوشت را را روی تخته گوشت قرار می دهیم و با دست ثابت نگه می داریم سپس سیخ را از میان گوشت رد می کنیم و به همین ترتیب تمام گوشت ها را سیخ می کنیم.

 

منبع : blog.okcs.com

خواهر و برادر‌ها چگونه شخصیتمان را می‌سازند؟

 

روابط خواهر و برادر

خواهر و برادر‌ها ممکن است بیش از پدر و مادر در زندگی ما تاثیرگذار باشند

 

نقشی که خواهر و برادر‌ها در زندگی ما دارند، کمتر موضوع پژوهش قرار گرفته است. آن‌ها نه مثل پدر و مادرند نه شبیه دوست یا همسر. خواهر و برادر‌ها در تمام طول عمرمان، جایی آن دور و بر‌ها در حال پرسه‌زدن‌اند، ممکن است آنقدر برایمان خوبی کنند که هیچ‌وقت نتوانیم جبران کنیم و ممکن است چنان آسیب‌هایی به ما بزنند که هیچگاه درمان نشود.

 

ما آن‌گونه که دوستان و شریکان زندگی‌مان را برمی‌گزینیم، خواهران و برادران‌مان را انتخاب نمی‌کنیم. پدر و مادرمان را هم خودمان انتخاب نمی‌کنیم، ولی پیش از آن‌که به بزرگسالی برسیم آن‌ها از ما حمایت می‌کنند و رفتار خوبی با ما دارند.

 

اما خواهر‌ها و برادر‌ها صرفاً آن دور و بر هستند؛ و هنگامی که مسئلهٔ رشد و بلوغ در میان باشد، خواهر و برادر‌ها ممکن است بیش از پدر و مادر تاثیرگذار باشند. فرقی هم نمی‌کند که بزرگ‌تر و صمیمی‌تر، یا کوچک‌تر و آزاردهنده‌تر باشند؛ یا پا جای پای خواهر و برادرمان می‌گذاریم یا فریادزنان در جهت مخالف می‌دویم و فرار می‌کنیم.

 

بخشی از نفوذ و تأثیر خواهر و برادر‌ها به دلیل حضور همیشگی آنان است. هشتاد و دو درصد از کودکان جهان با حضور دست‌کم یک خواهر یا برادر زندگی می‌کنند (درصد کودکانی که با پدرشان زندگی می‌کنند کمتر از این است) (مک‌هیل، ۲۰۱۲). همچنین حدود هفتاد و پنج درصد از آدم‌های هفتادساله یک خواهر یا برادر دارند که در قید حیات است (سترستن، ۲۰۰۷). احتمالاً طولانی‌ترین رابطهٔ ما در زندگی رابطه با خواهران و برادران‌مان باشد، مگر این‌که اصلاً خواهر و برادری نداشته باشیم.

 

مسئلهٔ پیچیده‌تر این است که رابطه با خواهر و برادر زندگی ما را بهتر می‌کند یا بدتر؟ جنبهٔ خوب این روابط این است که تعامل مثبت با خواهر و برادر‌ها در دورهٔ نوجوانی به بهبود همدلی و رفتار‌های اجتماعی و تقویت دستاورد‌های تحصیلی می‌انجامد (مک‌هیل، ۲۰۱۲). باوجوداین، خانوادهٔ شلوغ و پرجمعیت ممکن است چشم‌انداز این اثرگذاری مثبت را مبهم‌تر کند.

 

کودکانی که خواهران و برادران بیشتری دارند در مدرسه عملکرد بدتری از خود نشان می‌دهند (استیلمن، ۲۰۰۲)؛ اما پژوهش‌هایی در میان مورمون‌ها (داوْنی، ۲۰۰۱) و کل جمعیت نروژ (بلک، ۲۰۰۵) انجام شده که عمومیت این یافته‌ها را زیر سؤال برده است.

 

عوامل موثر بر روابط خواهر و برادرها

روابط خواهر و برادری پیامد‌های مهم و منحصر‌به‌فردی دارد

 

وقتی کسی رابطهٔ بدی با خواهر یا برادرش داشته باشد، ممکن است برایش فاجعه‌بار باشد و حتی زندگی‌اش را به نابودی بکشاند. اگر روابط خواهر و برادریِ کسی پرتنش باشد، بیشتر احتمال دارد که در بزرگسالی مواد مخدر مصرف کند و دچار افسردگی و اضطراب شود (مک‌هیل، ۲۰۱۲). افزون بر این، اگر کسی از خواهر یا برادرش اذیت و آزار ببیند، بیشتر احتمال دارد که در نوجوانی به خودش آسیب برساند (باوْز، ۲۰۱۴) و تا پیش از هجده سالگی دچار بیماری روانی شود (دنچف، ۲۰۱۸).

 

روابط خواهر و برادری پیامد‌های مهم و منحصر‌به‌فردی دارد، تفاوتی هم نمی‌کند که خواهر و برادر‌مان را سرمشق قرار بدهیم یا بکوشیم از آنان متمایز باشیم. نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد خواهران و برادرانی که نسبت به یکدیگر احساس مثبتی دارند، تمایل دارند سطح تحصیلات یکسانی داشته باشند.

 

ولی در سرنوشت تحصیلی آنانی که با پدرشان وقت یکسانی نمی‌گذرانند و والدین رفتاری نامتوازن با آنان دارند، واگرایی دیده می‌شود (سان، در دست انتشار). البته این واگرایی ضرورتاً بد نیست: مطالعات نشان می‌دهد که اگر به مرور زمان در نوع روابط فرزندان با والدین اختلاف بیشتری ایجاد شود، ممکن است روابط فرزندان با همدیگر گرم‌تر و صمیمانه‌تر شود (فاینبرگ، ۲۰۰۳).

 

تقلید از خواهر یا برادر بزرگ‌تر هم می‌تواند کار اشتباهی باشد، البته بسته به این‌که خواهران و برادران بزرگ‌تر چه رفتاری در پیش گرفته باشند: اگر خواهر بزرگترِ دختری در نوجوانی حامله شود، بیشتر احتمال دارد که آن دختر هم در نوجوانی حاملگی را تجربه کند.

 

به‌طور کلی اگر خواهر یا برادر بزرگتر رفتار پرخطری در پیش بگیرد، بیشتر احتمال دارد که خواهر یا برادر کوچکتر هم به آن رفتار گرایش پیدا کند (مک‌هیل، ۲۰۱۲). همچنین ممکن است فرزندان کوچکتر خانواده زودتر از خواهر یا برادر بزرگترشان رابطهٔ جنسی را تجربه کنند (بخشی به این دلیل که ممکن است فرزندان بزرگتر واسطهٔ آشنایی خواهر یا برادر کوچکترشان با کسانی باشند که تجربهٔ جنسی بیشتری دارند) (راجرز، ۱۹۹۲).

 

در هر صورت تأثیر خواهر و برادر در زندگی و شخصیت فرد ماندگار است. مطالعه‌ای که روی بیش از یک میلیون نفر از سوئدی‌ها انجام شده نشان می‌دهد اگر خواهر یا برادر کسی بر اثر حملهٔ قلبی بمیرد، احتمال مرگ خود آن شخص نیز بر اثر حملهٔ قلبی افزایشی ناگهانی پیدا می‌کند. این مسئله فقط به دلیل دی. ان.‌ای مشترک نیست، بلکه فشار روحی ناشی از فقدان چنان انسان مهمی نیز در آن نقش دارد (روستیلا، ۲۰۱۳). موضوعی که منطقی هم به نظر می‌رسد: بسیاری از ما اگر خواهر و برادری نداشتیم آدم‌های دیگری بودیم. خواهران و برادران‌مان همیشه بوده‌اند، مگر این‌که ناگهان از دست‌شان بدهیم.

 

منبع: ترجمان

 

چه موقع تب کودک خطرناک است؟

 

راههای ارزیابی تب کودک,تب کودک,تب کردن کودکان

تب کردن یک راه مقابله بدن شما در برابر عفونت و بیماری است

 

تشخیص خطرناک بودن تب کودک

تب یکی از چیزهای به ظاهر کوچک و معمولی است که می‌تواند به شدت پدر و مادرها را نگران کند. به عنوان کسی به تازگی پدر یا مادر شده است واقعا دشوار است که تشخیص دهد تب کردن کودکش یک چیز نرمال و طبیعی است یا باید آن را جدی بگیرد و کودک خود را به درمانگاه ببرد. پس اگر شما هم از جمله کسانی هستید که به دنبال پاسخ این سوال هستید که چه موقع تب کودک شما خطرناک است و چه موقع طبیعی؟ با ادامه مقاله با همراه باشید تا بهتر در این مورد صحبت کنیم.

تب کودک و راه‌های ارزیابی آن
خوشبختانه متخصصین کودک یک آستانه‌ برای تب کودک تعیین کرده‌اند که با کمک آن می‌توان تب‌های نرمال و خطرناک را از هم تشخیص داد.

به گفته دکتر ویلیام سیرز متخصص اطفال و نویسنده بیش از ۳۰ کتاب در مورد کودکان، تب کردن یک راه مقابله بدن شما در برابر عفونت و بیماری است و همیشه به این معنی نیست که شما به یک بیماری جدی مبتلا شده‌اید.

چه موقع تب کودک خطرناک است؟
خطرناک بودن تب به چند عامل بستگی دارد، مهمترین عامل سن کودک شما است. اگر کودک شما کوچکتر از ۳ ماه سن دارد و درجه حرارت بدن او ۳۸ درجه سانتی‌گراد یا بالاتر است شما باید فورا با پزشک خود تماس بگیرید. به همین ترتیب اگر کودک شما بین ۳ تا ۶ ماه سن دارد و درجه تب او ۳۸.۳ درجه سانتی‌گراد یا بالاتر از آن است باید موضوع را جدی بگیرید و اگر بزرگتر از ۶ ماه است و درجه حرارت بدن او ۳۹.۴ درجه و بالاتر از این مقدار است هم کودک شما به مراقبت ویژه و معاینه پزشک نیاز دارد.

 

راههای ارزیابی تب کودک,تب کودک,تب کردن کودکان

خطرناک بودن تب به چند عامل بستگی دارد، مهمترین عامل سن کودک شما است

 

از آنجایی که کودکان نمی‌توانند بیان کنند یا نشان دهند که کدام قسمت از بدنشان درد می‌کند، ضروری است که والدین به علائم و نشانه‌هایی که ممکن است با تب همراه باشد دقت کنند. برای مثال اگر کودک شما به سختی نفس می‌کشد یا جوش‌های بدون دلیلی روی پوست او دیده می‌شود اگر رنگش پریده یا بی حال است یا اینکه پوشک خود را کمتر از حالت معمول خیس می‌کند بهتر است فورا با پزشک و متخصص کودکان تماس بگیرید.

به ويژه اگر جوش‌ها و لکه‌های سیاه روی پوست کودک خود مشاهده کردید حتما به دکتر مراجعه کنید چرا که احتمال دارد به دلیل عفونت باشد و درمان آن نیاز به مراقبت ويژه داشته باشد. همچنین اگر به نظر می‌رسد کودک شما درد دارد یا نمی‌تواند بخش‌های خاصی از بدنش مثلا گردنش را تکان دهد بهتر است پزشکتان را در جریان قرار دهید. همچنین اگر کودک شما دارای سیستم ایمنی ضعیف است باید به درجه حرارت بدن کودک خود بیش از پیش توجه کنید.

 

همانطور که از قدیمی‌تر ها می‌گویند پیشگیری بهتر از درمان است، بهتر است به محض اینکه درجه حرارت بدن کودک شما از حالت نرمال بالاتر رفت سریعا به دنبال علت و درمان آن باشید تا اینکه اجازه دهید کودک شما کاملا بیمار شود سپس به فکر چاره بیفتید.

اگر کودک شما بین ۱ تا ۲ ساله است و تب او بیش از ۲۴ ساعت طول کشید حتما باید با پزشک خود مشورت کنید. همچنین اگر کودک شما هر سنی دارد و درجه تب او به ۴۰ درجه نزدیک شد باید خیلی زود او را به پزشک نشان دهید. توجه کنید که واکنش کودک شما در برابر تب (اسهال شدید، استفراغ و …)‌ هم به همان اندازه تب اهمیت دارد و باید جدی گرفته شود.

 

گفتنی است چندین شایعه در مورد تب وجود دارد که بیشتر آن‌ها غیر واقعی است برای مثال گفته می‌شود تب کردن باعث آسیب مغزی به کودک می‌شود که این اصلا صحت ندارد.

 

راههای ارزیابی تب کودک,تب کودک,تب کردن کودکان  اگر تب کودک از ۴۲ درجه بالاتر رود می‌تواند روی عملکرد بخش‌هایی از بدن تاثیر منفی بگذارد

طبق گفته متخصصان بیمارستان کودکان در سیاتل، ابتلا به تب و عفونت باعث آسیب مغزی در کودک نخواهد شد اما اگر درجه حرارت بدن و تب کودک از ۱۰۸ درجه فارنهایت یا ۴۲ درجه سانتی‌گراد بالاتر رود می‌تواند روی عملکرد بخش‌های متعددی از بدن از جمله مغز تاثیر منفی بگذارد. هر چند که تب با این شدت بسیار نادر است اما این امر هنگاهی اتفاق می‌افتد که کودک در داخل یک ماشین با درب و پنجره بسته تنها بماند. همچنین بهتر است بدانید که ممکن است در ۴ درصد از کودکان در اثر تب شدید تشنج رخ دهد.

به گفته دکتر سیرز اگر تب کودک بالا باشد والدین باید به دنبال علائم مننژیت باشند و حتما با یک متخصص اطفال تماس بگیرند تا درباره علائم مننژیت آن‌ها را راهنمایی کند. برای مثال اگر کودک شما از سفت شدن یا درد در ناحیه گردن رنج می‌برد یا سردردی دارد که با نگاه کردن به نور تشدید می‌شود یا حالت تهوع و استفراغ دارد بهتر است فورا با پزشک تماس کرفته و او را به مراکز درمانی ببرید.

با وجود اینکه بیمار شدن کودک همواره ناخوشایند است و می‌تواند والدین را نگران کند اما در اغلب موارد تب کردن کودک خطرناک نیست. اما اگر متوجه علامت مشکوک یا غیرعادی در بدن کودک خود شدید حتما با پزشک خانواده یا متخصص اطفال خود در میان بگذارید. فراموش نکنید شما بهتر از هر کس دیگری کودک خود را می‌شناسید و با کمک گرفتن از پزشکان می‌توانید از سلامت کودک خود اطمینان پیدا کنید.

 

منبع: koodaket.com

دلیل اینکه زنان از رابطه جنسی لذت کمتری میبرند چیست؟

 

رابطه جنسی

در برخی روابط زنان لذت رابطه جنسی را حس نمی کنند که باید این مشکل را برطرف کنند

 

داشتن رابطه جنسی خوب و با کیفیت زوجین یکی از مهم ترین مسائل در زندگی مشترک می باشد اما در برخی روابط زنان لذت رابطه جنسی را حس نمی کنند که باید با پیدا کردن علت این مشکل را برطرف کنند.

 

لذت بردن از رابطه جنسی سبب حفظ سلامت روان و جسم زوجین می شود بنابراین هنگام برقراری رابطه زنان باید خجالت را کنار بگذارند تا بتوانند از رابطه لذت ببرند و به ارگاسم برسند زیرا بی شمارند زنانی که به دلیل خجالت و … هرگز ارگاسم را در رابطه زناشویی احساس نکرده اند.

 

ارگاسم زنان در رابطه جنسی 

در قدیم بسیاری از زنان و مردان تصور می کردند ، خانمها نباید از رابطه جنسی لذت ببرند اما رفته رفته این باور شکل گرفت که خانم ها نیز مانند آقایان باید از رابطه جنسی لذت ببرند و باید مرحله ای مانند انزال در آقایان را تجربه کنند. این مرحله که ارگاسم نام دارد سبب می شود که خانم به اوج لذت جنسی رسیده و از احساس فشاری که احساس می کرده، رها شده و به آرامش همراه با رهاشدگی برسد .

 

امروزه نیز بسیاری از خانم ها بعد از گذشت چندین سال از ازدواج این احساس را تجربه نکرده اند و از شنیدن ارگاسم تعجب می کنند زیرا آن ها در طی این سال ها اصلا چنین تجربه ای نداشته اند. این گروه از خانم ها تنها چیزی که از رابطه جنسی نصیبشان می گردد ، احساس ناراحتی و فشار بعد از هر رابطه است . اگر خانمی برای مدت حداقل شش ماه به ارگاسم نرسد ، به اصطلاح دچار اختلال ارگاسم است.

 

چنانچه در این بخش گفته خواهد شد برای بررسی اختلالات ارگاسم لازم است ابتدا به شناخت درستی از سیکل جنسی در خانم ها برسیم . سیکل جنسی در خانم ها دارای چهار مرحله برانگیختگی، مرحله کفه یا تداوم رابطه، ارگاسم و مرحله فروکش است. در مرحله برانگیختگی، خانم تحریک شده و سپس وارد مرحله تداوم رابطه می شود.

 

در مرحله برانگیختگی و تداوم خانم ها فشاری را روی ناحیه لگن و اندام جنسی خود احساس می کنند که با رسیدن به ارگاسم این احساس فشار از بین می رود.بعد از این مراحل فرد وارد مرحله فروکش می شود. به صورت معمول بعد از گذر از دو مرحله ابتدایی، ارگاسم روی می دهد اما ممکن است خانمی بدون تجربه دو مرحله ابتدایی نیز ارگاسم را تجربه کند.

 

تجربه نکردن ارگاسم به دو صورت روی می دهد. حالت اول زمانی است که فرد تجربه ارگاسم را نداردمثلا ممکن است خانمی با گذشت سال ها از ازدواجش ظاهرا در برقراری رابطه جنسی مشکلی نداشته باشد، اما این خانم ارگاسم را تجربه نکرده باشد. این حالت شیوع زیادی در زنان دارد.

 

حالت دوم زمانی است خانم ارگاسم را تجربه کرده است اما اکنون به دلیل تغییرات جسمی مثل افزایش سن و یا مسائل دیگر قادر به تجربه ارگاسم نیست افزایش سن سبب کاهش تجربه ارگاسم در خانم هامی شود . از دیگر عواملی که سبب کاهش تجربه ارگاسم در خانم هامی شود ، تغییرات هورمونی، استفاده از برخی داروها و یا مسائل روانی است.مثلا برخی خانم ها در دوران شیردهی و به تبع افزایش هورمون پرولاکتین به میزان بسیار کمتری ارگاسم را تجربه می کنند.

 

روشهای رابطه جنسی

بی شمارند زنانی که به دلیل خجالت هرگز ارگاسم را در رابطه زناشویی احساس نکرده اند

 

عوامل موثر در بروز مشکل در رابطه جنسی 

در رابطه زناشویی یک خانم عوامل متعددی می توانند ایجاد مشکل کنند و سبب گردند که خانم ارگاسم را تجربه نکند . سلامت جسمانی مانند تنظیم بودن هورمون ها، نبود عفونت در لگن و… یکی از مقدمه های لازم برای تجربه ارگاسم در رابطه جنسی است.

 

برای اطمینان از سلامت دراین بخش خانم ها باید به پزشک متخصص زنان مراجعه کنند.اما برخی از مواقع خانم ها علی رغم سلامت کامل ارگاسم را تجربه نمی کنند زیرا برای رسیدن به ارگاسم باید علاوه بر سلامت جسمانی از سلامت روانی نیز برخوردار بود.

 

عوامل روانی فردی 

رابطه جنسی در خانم ها بسیار بیشتر از آقایان در وضعیت روانی آن ها تاثیر دارد مثلا اضطراب و افسردگی می توانند عملکرد خانم در این زمینه را دچار مشکل سازند و سبب شوند که خانم ها تجربه خوبی از رابطه جنسی و ارگاسم نداشته باشند.

 

باورهای شخصی خانم نیز گاهی مانعی بر سر راه تجربه ارگاسم است مثلا برخی خانم ها براین باورند که یک خانم متشخص نباید به ارگاسم برسد و از برقراری رابطه جنسی لذت ببرد چرا که آن را به معنی از خود بی خود شدن تعریف می کنند.

 

گاهی نیز تجارب قبلی ناخوشایند در رابطه جنسی نیز می تواند در بروز مشکل در این زمینه نقش داشته باشند. مثلا تجربه برقراری یک رابطه جنسی همراه با اضطراب در شب زفاف می تواند تا مدت ها مانعی بر سر راه تجربه رابطه جنسی ایده آل در خانم ها شود.برای حل این مشکل ، شما می توانید از روان شناسان متبحر در حوزه مسائل جنسی ، کمک بگیرید.

 

عوامل روانی ناشی از مسائل ارتباطی 

داشتن رابطه ای خوب با همسر برای خانم ها در یک زندگی مشترک و برای تجربه یک رابطه جنسی لذت بخش، اهمیت فراوان دارد . عملکرد جنسی آقایان وابستگی بسیار کمتری با مسائل روانی آن ها در مقایسه با خانم ها دارد و آقایان حتی در زمانی که از همسر خود ناراحت هستند نیز می توانند از برقراری رابطه جنسی لذت ببرند .

 

اما برای خانم ها برخلاف آقایان رابطه جنسی بازتابی از رابطه با همسرشان به صورت کلی است، اگرخانم ها با همسرشان رابطه خوبی داشته باشند ،رابطه جنسی آن ها نیز می تواند لذت بخش باشد و اگر با همسرشان کشمکش و بحث داشته باشند ، نمی توانند از برقراری رابطه جنسی احساس لذت کنند. عامل دیگری نیز به نام آگاهی و مهارت های جنسی.

 

مهارت ها و آگاهی مورد نیاز در رابطه جنسی 

سیکل جنسی در خانم ها دارای چهار مرحله برانگیختگی، مرحله کفه یا تداوم رابطه، ارگاسم و مرحله فروکش است . در بسیاری از مواقع طی نشدن مراحل برانگیختگی و یا تداوم رابطه موجب ایجاد در مرحله ارگاسم می شود مثلا یکی از شایع ترین مشکلات در این زمینه تجربه زودتر ارگاسم توسط آقایان نسبت به خانم هاست .در حالی که خانم ها برای برانگیختگی و تداوم رابطه به زمان بسیار بیشتری نیاز دارند، در نتیجه در بسیاری از مواقع خانم پیش از این که به لذتی دست یابد، رابطه از نظر همسر به اتمام رسیده است!

 

البته این وضعیت در آقایانی که اطلاعی در مورد سیکل جنسی در خانم ها ندارند و تلاشی نیز برای لذت بردن همسرشان انجام نمی دهند دیده می شود. متخصصان زنان هر چند می توانند به شما اطمینان دهند که در زمینه جسمی و برای برقراری رابطه جنسی مشکل ندارید اما معمولا اطلاعاتی در مورد مهارت های لازم برای رابطه جنسی نمی توانند در اختیار شما قرار دهندپس بهتر است به متخصص مسائل جنسی مراجعه کنید و از او کمک بخواهید تا به شما منابع علمی خوبی که می تواند اطلاعات شما را بالا ببرد، معرفی کند.

 

منبع : زندگی آنلاین

 

ترامپ به «رسانه‌های اخبار جعلی» تبریک گفت!

 

اخبار,اخبار بین الملل,ترامپ

رئیس‌جمهوری آمریکا در صفحه توییتر خود پیام تبریکی را به مناسبت آغاز سال نوی میلادی منتشر کرد.

به گزارش ایسنا، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا نوشت: سال نو بر همگان مبارک، از جمله بر کینه‌توزان و رسانه‌های اخبار جعلی! ۲۰۱۹ برای کسانی که از سندرم ترامپ‌پریشی رنج نمی‌برند، سالی خارق‌العاده خواهد بود.

 

او ادامه داد: آرام باشید و از مسیر لذت ببرید، چیزهای فوق‌العاده‌ای برای کشورمان در حال اتفاق افتادن است.

 

رئیس‌جمهوری آمریکا پیش‌تر در سخنانی به مناسبت سال نوی میلادی اظهار کرد: من جدا به این دولت افتخار می‌کنم، دولتی که طی دو سال گذشته دستاوردهایی داشته که هیچ یک از دولت‌های پیشین موفق به تحقق آن نشده بودند.