نمایش گنج‌های زیرآبی مصر در موزه انگلیس

موزه بریتانیا سال آینده میزبان مجموعه ارزشمندی خواهد بود که باستان‌شناسان از زیرآب‌های کشور مصر کشف کرده‌اند.

1448955330884_7.jpgمجموعه عظیمی از آثار باستانی یافت‌شده در زیر آب‌های رود نیل، سال آینده میلادی در موزه بریتانیا به نمایش درمی‌آید.

این نمایشگاه «شهرهای غرق‌شده: جهان‌های گمشده مصری» نام دارد که ماه می ۲۰۱۶ بازگشایی می‌شود. اکثر این آثار از سال ۲۰۱۱ تاکنون در دهانه رود نیل کشف شده‌اند. این اولین اقدام موزه بریتانیا برای نمایش آثار زیرآبی است.

یافته‌های باستان‌شناسان شامل یادگاری‌های دو جزیره زیرآب رفته به نام‌های «تونیس هراکلیون» و «کاناپوس» است که هر دو در نزدیکی اسکندریه نیل کشف شده‌اند. این دو جزیره اولین‌بار هفت قرن پیش از میلاد مسیح کشف شدند و با گذشت ۱۰۰۰ سال، دوباره زیرآب‌ها پنهان شدند.

به گزارش آرت نیوزپیپر، نمونه‌ مشابهی از این آثار در حال حاضر در مرکز فرهنگی «مهد العالم العربی» پاریس در حال نمایش است. این یادگاری‌های باستانی سپس به موزه «ریتبرگ» زوریخ آلمان می‌رود.

نمایشگا‌ه‌های فرانسوی و آلمانی بیشتر بر «اوریسیس»، خدای پس از مرگ مصری‌ها تمرکز دارند، در حالی که موزه لندن با محوریت ارتباط مردم مصر و یونان باستان برپا خواهد شد. موزه بریتانیا در این پروژه حدود ۳۰۰ شیء را به نمایش می‌گذارد.

ایسنا

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *