امروز : یکشنبه ۱۳۹۵/۰۸/۲ می باشد.
تبلیغ چترومیک پارس درتلگرام

عکس های دیدنی

تبلیغات متنی

بهترین و کارآمدترین فرودگاه های جهان

بهترین و کارآمدترین فرودگاه های جهان

فرودگاه چانگی سنگاپور یک فرودگاه همگانی و نظامی مسافربری با کد یاتا SIN است که یک باند فرود آسفالت دارد و طول باند آن ۴۰۰۰ متر است. این فرودگاه در کشور سنگاپور قرار دارد و در ارتفاع ۷ متری از سطح دریا واقع شده است.

۲ >  فرودگاه بین‌المللی اینچنفرودگاه بین‌المللی اینچن یک فرودگاه همگانی باربری با کد یاتا ICN است که یک باند فرود آسفالت دارد و طول باند آن ۳۷۵۰ متر است. این فرودگاه در کشور کره جنوبی قرار دارد و در ارتفاع ۷ متری از سطح دریا واقع شده‌است.

۳ >  فرودگاه مونیخفرودگاه مونیخ با نام رسمی فرودگاه فرانتز یوزف اشتراوس مونیخ یکی از مهم‌ترین فرودگاه‌های آلمان محسوب می‌شود. این فرودگاه در ۲۸ کیلومتری شمال شرقی شهر مونیخ قرار دارد و آشیانه رسمی شرکت‌های هواپیمایی لوفت‌هانزا و استار الاینس محسوب می‌شود. فرودگاه بین‌المللی مونیخ به افتخار فرانتز یوزف اشتراوس استاندار سابق استان باواریا نامیده شده.براساس آمار سال ۲۰۰۶ میلادی بیش از ۳۰ میلیون و ۷۶۰ هزار مسافر از فرودگاه بین‌المللی مونیخ به مقاصد خود پرواز کردند که این آمار، فرودگاه بین‌المللی مونیخ را به دومین شلوغترین فرودگاه آلمان و سیمین فرودگاه پررفت‌وآمد جهان تبدیل می‌کند.

۴ > فرودگاه بین‌المللی هنگ‌کنگفرودگاه بین‌المللی هنگ‌کنگ یک فرودگاه همگانی مسافربری با کد یاتا HKG است که یک باند فرود آسفالت دارد و طول باند آن ۳۸۰۰متر است. این فرودگاه در شهر هنگ کنگ کشور هنگ کنگ قرار دارد و در ارتفاع ۹ متری از سطح دریا واقع شده‌ است.

۵ > فرودگاه اسخیپول آمستردامیک فرودگاه همگانی مسافربری با کد یاتا AMS است که یک باند فرود آسفالت دارد و طول باند آن ۳٫۸۰۰ متر است.اسخیپول در نزدیکی آمستردام، پایتخت هلند قرار دارد و در ارتفاع ۳ متری از سطح دریا واقع شده است. این فرودگاه از پر رفت‌وآمدترین فرودگاه‌های دنیا است و بسیاری از پروازهای آمریکای شمالی به آسیا از آن به عنوان ترانزیت استفاده می‌کنند.

۶ > فرودگاه هانه‌دافرودگاه بین‌المللی توکیو فرودگاهی بین‌المللی است که در شهر توکیو، پایتخت کشور ژاپن واقع شده است. این فرودگاه یکی از دو فرودگاه اصلی شهر توکیو است. این فرودگاه که به نام فرودگاه هاندا نیز مشهور است، پر رفت‌وآمدترین فرودگاه بین‌المللی این کشور محسوب می‌شود.فرودگاه بین‌المللی توکیو در سال ۲۰۰۶ میلادی، ۶۵٫۵ میلیون نفر را جابجا کرد. بدین ترتیب فرودگاه بین‌المللی توکیو شلوغ‌ترین فرودگاه قاره آسیا و چهارمین فرودگاه جهان از لحاظ میزان نقل و انتقال مسافر است.

۷ >  فرودگاه بین‌المللی پکنفرودگاه بین‌المللی پکن فرودگاهی بین‌المللی است که در ۲۰ کیلومتری شمال شرقی شهر پکن، پایتخت جمهوری خلق چین واقع شده و پر رفت‌وآمدترین فرودگاه بین‌المللی این کشور محسوب می‌شود.فرودگاه بین‌المللی پکن، مرکز هواپیمایی ایر چاینا محسوب می‌شود.

۸ > فرودگاه زوریخفرودگاه زوریخ یک فرودگاه همگانی مسافربری با کد یاتا ZRH است که یک باند فرود بتن دارد و طول باند آن ۲۵۰۰ متر است. این فرودگاه در شهر زوریخ کشور سوئیس قرار دارد و در ارتفاع ۴۳۲ متری از سطح دریا واقع شده است.

۹ > فرودگاه بین‌المللی ونکوورفرودگاه بین‌المللی ونکوور یک فرودگاه همگانی با کد یاتا YVR است که یک باند فرود بتن دارد و طول باند آن ۳۰۲۹ متر است. این فرودگاه در شهر ونکوور کشور کانادا قرار دارد و در ارتفاع ۴ متری از سطح دریا واقع شده است.

۱۰ >  فرودگاه هیثرو لندنفرودگاه هیثرو در لندن که معمولاً تنها با نام «هیثرو» شناخته می‌شود، شلوغ‌ترین و کارآمدترین فرودگاه پادشاهی متحد بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی است. هیثرو در ضمن شلوغ‌ترین فرودگاه اروپا نیز هست و از حیث تعداد مسافر بین‌المللی شلوغ‌ترین فرودگاه جهان، و از حیث تعداد کل مسافران سومین فرودگاه شلوغ جهان است.هیثرو در منطقهٔ هیلینگدون شهر لندن و در ۲۴ کیلومتری غرب «چرینگ کراس» در مرکز لندن واقع شده است.

تاپ

بهترین فرودگاه های جهان ، فرودگاه چانگی سنگاپور ، فرودگاه مونیخ ، فرودگاه بین‌المللی هنگ‌کنگ ، فرودگاه اسخیپول آمستردام ، فرودگاه بین‌المللی پکن ، فرودگاه زوریخ ، فرودگاه بین‌المللی ونکوور ،

 

مطالب زیر را حتما بخوانید

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

آخرین مطالب

آمار سایت

  • 2,517
  • 791
  • 3,137
  • 834
  • 144,548
  • 11,556
  • آبان ۲, ۱۳۹۵