تصویری از پاک ترین اتوبوس خاورمیانه

پارسین، پاک‌ترین اتوبوس درون‌شهری خاورمیانه با حضور مدیرعامل شرکت اسکانیای سوئد رونمایی شد.

در این مراسم که سه مدیر ارشد اسکانیا، مدیرعامل این شرکت سوئدی را همراهی می‌کردند، اتوبوس درون‌شهری پارسین رونمایی شد.

هنریک هنریکسون – مدیرعامل شرکت اسکانیای سوئد – در این مراسم از عزم این شرکت در توسعه همکاری با طرف ایرانی و سرمایه‌گذاری برای افزایش قابلیت تولید داخلی قطعات اتوبوس در ایران خبر داد و گفت: بر اساس توافق با وزارت صنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران قرار است، شرکت عقاب‌افشان به عنوان هاب منطقه‌ای اسکانیای سوئد شده و صادرات این اتوبوس‌ها از طریق شرکت اسکانیا صورت گیرد.

وی از تحریم‌ها به عنوان بزرگ‌ترین مانع همکاری‌ها در دوران گذشته یاد و ابراز امیدواری کرد که با همکاری طرف ایرانی بتوان کاستی‌های گذشته را جبران کرد.

مدیرعامل شرکت اسکانیای سوئد همچنین از پیشنهاد این شرکت سوئدی به وزارت راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران برای نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده‌ای ایران خبر داد و گفت: پشتوانه ما در ارائه این پیشنهاد به مقامات ایرانی، توان بالقوه نماینده ما در ایران است و در صورت رسیدن به توافق می‌توانیم با بهره‌گیری از این توان در اسرع وقت خواسته طرف ایرانی را محقق کنیم.

وی همچنین اتوبوس جدید شهری اسکانیا را نمونه بارز تبلور همکاری با شریک ایرانی خود خواند و گفت: با قاطعیت می‌توان گفت که این اتوبوس شهری، پاک‌ترین اتوبوس تولیدشده در منطقه خاورمیانه است.

مدیرعامل شرکت اسکانیای سوئد ابراز امیدواری کرد که محصولات شهری اسکانیا بتواند جای اتوبوس‌های چینی را در ناوگان حمل و نقل شهری ایران بگیرد.

بر اساس این گزارشیک پارس به نقل از ، «پارسین» با موتور ۵ سیلندر ۹ لیتری توانی معادل ۳۱۰ اسب بخار دارد و دارای استاندارد آلایندگی یورو ۴ است. گیربکس این اتوبوس ZF شش‌سرعته اتوماتیک است. این اتوبوس ۱۲ متر طول دارد و در آن از کولری با توان ۴۸ کیلوواتی بهره‌گیری شده است.

اتوبوس پارسین برگرفته از مدل سیتی واید اسکانیاست و محوطه کابین راننده طوری طراحی شده که راننده و مسافران احساس راحتی بیشتری کنند.

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *