تنها شهر بدون چراغ قرمز در ایران !! + عکس

363055_BmD8XRwT

تنها شهری که در ایران چراغ قرمز ندارد!

در ایران برخی شهرهای از نظرهای مختلف، جالب توجه هستند و شاید بشود عنوان «تنها شهر بدون چراغ قرمز» ایران را به کلات داد.
شهري با ۸هزار نفر جمعيت که به دليل جاذبه هاي تاريخي و فرهنگي با قدمت هزاران ساله يکي از مقصدهاي اصلي گردشگري در استان خراسان رضوی به شمار مي‌رود و سالانه ده‌ها هزار نفر براي ديدن آثار تاریخی این شهر به آن سفر می‌کنند.
«تونل ۷۵۰متري ورودي اين شهر که به علت ساخت غيراستاندارد آن به تونل وحشت نيز معروف است و تنها راه ورودي به اين شهر است از نگاه اکثر گردشگران يکي از جاذبه‌هاي خاطره انگيز، زيبا و ديدني به خصوص براي کودکان است. با گذر از تونل وحشت وارد شهر کلات مي‌شويد و هر رهگذري با ورود به اين شهر در بدو امر متوجه تفاوت شکل ظاهري اين شهر با ديگر شهرها مي‌شود.

632020_smQd7iIL

 

 

 

 

 

 

 

 

 

طولي بودن شهر و عرض کم خيابان و تک خيابان بودن شهر و از همه مهم‌تر ترافيک روان اين شهر باعث مي شود گردشگران وقت بيشتري در تماشاي آثار تاريخي و باستاني صرف کنند و نگران مسائل ترافيکي در اين شهر نباشند، چرا که در شهر کلات تاکنون هيچ راننده خودرو يا عابر پياده‌اي پشت چراغ قرمز توقف نکرده و جريمه نشده است!
در شهر کلات به علت وضعيت طبيعي و طولي بودن شهر يک خيابان اصلي بيشتر وجود ندارد و بيش از ۹۰درصد ترددها در آن صورت مي گيرد. عبور از اين خيابان قديمي و ديدن عرض کم خيابان مي تواند يکي ديگر از جاذبه هاي اين شهر باشد چرا که در اين خيابان نه چهارراهي است و نه چراغي و نه پل عابر پياده اي.»

 

Nazweb

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *