امروز : سه شنبه ۱۳۹۶/۰۵/۳ می باشد.
تبلیغ چترومیک پارس درتلگرام

دیدنیها

تبلیغات متنی

شهرهای توریستی با اسم هاي عجيب+عكس

مجله خبری علمی تفریحی یک پارس

شرق اروپا به علت قیمت پایین و جذابیت‌های توریستی خود یکی از مقاصد گردشگران در چند سال اخیر بوده است. در ادامه قصد داریم برخی شهرها را به شما معرفی کنیم که علیرغم زیبایی، شما قطعا نمی‌توانید نامشان را صحیح تلفظ کنید.

شهر Olsztyn
نخستین گزینه شهر زیبای Olsztyn در شمال لهستان است. دسترسی به این شهر زیبا قبلا کار دشواری بود اما حالا به لطف هواپیماییِ «ویز اِیر» می‌توان به راحتی به آنجا سفر کرد. اما سوال اینجاست که شما چگونه آن را تلفظ کردید؟ اگر چیزی غیر از اولش تین (Ol-sh-tin) بوده – که به احتمالا فراوان هم بوده – اشتباه تلفظ کرده‌اید.

شهرهای توریستی که اسمشان را هم نمی‌توانید

 

Olsztyn – این شهر در جنگ جهانی دوم به شدت تخریب شد

شهر Wroclaw
این شهر در سال ۲۰۱۶ به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا انتخاب شد که البته بی‌‎دلیل نبود. با نزدیک شدن تاریکی، نورهای خیابان‌های سنگ فرش شده‌ی این شهر لهستانی در محله استرو تومسکی روشن می‌شود تا ساختمان‌های دست نخورده از قرن ۱۹ را برای شما به نمایش بگذارند. تلفظ صحیح این شهر وروت سوآف (Vrot-swaff) است.

شهرهای توریستی که اسمشان را هم نمی‌توانید
قدمت شهر  Wroclawو بازار قرن ۱۳ آن بسیار برای گردشگران جذاب است

شهر Łódź
نمی‌شود هنگام مرور داستان‌های افسانه‌ای نامی از این شهر زیبا در لهستان نبرد. جوناتان تامسون طی سفر اخیرش به این شهر آن را «منچستر لهستان» نام‌گذاری کرد. این شهر در قرن ۱۹ یکی از قطب‌های صنعتی لهستان بود که پس از دوران رکود بزرگ کاملا رونقش را از دست داد.

داستان‌های افسانه‌ای اما هنوز هم در شهر زیاد دیده می‌شوند. این شهر پس از ورشو و کراکوف، سومین شهر بزرگ لهستان است که پر از ساختمان‌های رنگارنگ هم هست. تلفظ این شهر ووج (Woodge) است که اگر جایی قبلا آن را نشنیده بود، نامش را قطعا اشتباه تلفظ می‌کردید.

شهرهای توریستی که اسمشان را هم نمی‌توانید

شهر Rzeszów
طبیعت بکر این شهر و امکاناتی نظیر کوهنوردی، اسکی، دوچرخه سواری و پیاده روی باعث شده تا گردشگران زیادی برای تفریح به آنجا بروند. تلفظ این شهر که در جنوب شرقی لهستان قرار دارد، کاملا پیچیده است: یه شوف (Jeh-shuff).

شهرهای توریستی که اسمشان را هم نمی‌توانید

شهر Basel
سومین شهر پرجمعیت سوئیس با نام بازل و باسل در ایران شناخته می‌شود در حالی که نام محلی آن بارل (Barl) است. این شهر در کنار رود راین و در محل تلاقی سه کشور فرانسه، آلمان و سوئیس واقع شده است. بزرگترین گنجینه هنری سوئیس (از رامبرانت گرفته تا مونه و پیکاسو) در بارل قرار دارد و پیشتر عنوان پایتخت فرهنگی اروپا را نیز کسب کرده بود.

شهرهای توریستی که اسمشان را هم نمی‌توانید

شهر بارل بیشتر به خاطر جشنواره‌های هنری خود شناخته شده است

شهر Osijek
این شهر در کشور کرواسی واقع شده و به تازگی به عنوان مقصدی جذاب در فهرست مکان‌های دیدنی گردشگران قرار گرفته است. جمعیت این شهر حدود ۱۱۴ هزار نفر است. ساختمان‌های با معماری قرن ۱۸ و کلیسایی با معماری نئو گوتیک از جمله دیدنی‌های این شهر است. روستای بسیار قدیمی کاراناک در شمال شهر و مزارع جاکووو در غرب شهر نیز بسیار جذاب هستند. تلفظ صحیح این شهر چندان دشوار نیست: اوسی‌یک (Oss-ee-yek)

شهرهای توریستی که اسمشان را هم نمی‌توانید

شهر Stavanger
این شهر در نروژ واقع شده و بسیار آرام است. کلیسای کاتدرال شهر با معماری رومی‌اش که قدمت آن به سال ۱۱۲۵ میلادی برمی‌گردد از جمله جذابیت‌های گردشگری آن است. تلفظ این شهر استاوانگ‌یه (Stav-ang-yeh) است.

شهرهای توریستی که اسمشان را هم نمی‌توانید

شهر Jerez
گردشگران می‌گویند که در این شهر زیبا همه چیز خوب پیش می‌رود. مناظر و تفریحات به یاد ماندنی شهر نیز شما را مدام سرگرم خوب کرده و روح و روانتان را شاداب می‌کند. قدمت شهر به قرن ۱۲ برمی‌گردد. شهر Jerez  در اسپانیا واقع شده و  تلفظ آن به اسپانیایی خِرِس است اما در انگلیسی (Hair-ess) است.

شهرهای توریستی که اسمشان را هم نمی‌توانید

شهر Timisoara
این شهر در کشور رومانی واقع شده و در فهرست مکان‌های دیدنی بسیاری از گردشگران قرار ندارد، اما جذابیت‌های گردشگری آن را نمی‌توان نادیده گرفت. معماری شهر به دوران هاگسبرگ برمی‌گردد و حتی آن را به عنوان «وین کوچک» نیز می‌شناسند. تلفظ صحیح شهر تیمی شورِآ (Timmy-shore-ah) است.

شهرهای توریستی که اسمشان را هم نمی‌توانید

منبع: فرادید

مطالب زیر را حتما بخوانید

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

*

code

آخرین مطالب

امار سایت

  • 0
  • 17,740
  • مرداد ۳, ۱۳۹۶