امروز : چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۵/۴ می باشد.
تبلیغ چترومیک پارس درتلگرام

دیدنیها

تبلیغات متنی

ایرانیان روزانه ۷۹ دقیقه «بازی رایانه ای» می‌کنند

مجله خبری علمی تفریحی یک پارس

واحد پژوهش بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای ۲۳ میلیون نفر از جمعیت ایران به‌طور میانگین روزانه ۷۹ دقیقه از وقت خود را صرف بازی‌های رایانه ای ‌می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس، واحد پژوهش بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای یا مرکز تحقیقات بازی‌های دیجیتال (دایرک)، گزارش آماری از بازار بازی‌های رایانه‌ای ایران را منتشر کرد. این گزارش که تحت عنوان «نمای بازار ۹۴» منتشر شده، به عنوان دقیق‌ترین پیمایش آماری در این‌باره شناخته می‌شود که شاخص‌ترین اطلاعات مصرف بازی‌های دیجیتال در ایران را در اختیار مخاطب قرار می‌دهد.

برای تهیه‌ی این گزارش آماری، اطلاعات آماری از ۱۵ هزار نفر در سراسر کشور تهیه شده و سپس با تجمیع تک‌تک آمارها در دایرک؛ تجزیه و تحلیل دقیقی روی آن انجام شده تا گزارش نهایی تهیه شود. در نتیجه اطلاعات آماری این گزارش از اعتبار بسیار بالایی برخوردار بوده و کاملا قابل استناد است.

در این گزارش به چهار پرسش اساسی زیر درباره بازار بازی کشور پاسخ داده می‌شود: چه کسانی بازی می‌کنند؟چگونه بازی می‌کنند؟ چه بازی‌هایی می‌کنند؟ چگونه پرداخت می‌کنند؟

براساس نتایج این گزارش، ۲۳ میلیون نفر از جمعیت ایران مشغول انجام بازی‌های رایانه‌ای هستند و ایرانیان به‌طور میانگین روزانه ۷۹ دقیقه از زمان خود را صرف انجام بازی می‌کنند. همچنین طبق این گزارش، از هر ۵ خانوار، ۴ خانوار حداقل یک دستگاه برای بازی کردن در اختیار دارند.

پلتفرم موبایل با اختلاف زیاد، بیشترین درآمد را به خود اختصاص داده است و ۶۵% مخاطبان بازی در کشور برای بازی‌های موبایل پول خرج می‌کنند. پلتفرم رایانه‌های شخصی با ۲۰% و بازی‌های کنسولی با ۱۵% رتبه‌های بعدی درآمدزایی را به خود اختصاص داده‌اند.

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

*

code

آخرین مطالب

امار سایت

  • 0
  • 17,740
  • مرداد ۳, ۱۳۹۶