امروز : یکشنبه ۱۳۹۶/۰۵/۱ می باشد.
تبلیغ چترومیک پارس درتلگرام

دیدنیها

تبلیغات متنی

گیاهان عجیب با مصرف های بالا

مجله خبری علمی تفریحی یک پارس
بسیاری از ما تصویری درباره شکل اولیه خوراکی های گیاهی پرمصرف نداریم. این مواد خوراکی معمولا از درختان، درختچه ها و بوته های خاص و عجیب و غریبی به دست می آیند. دارچین، وانیل، بادام زمینی و …از جمله آنها به شمار می روند.
بسیاری از ما تصویری درباره شکل اولیه خوراکی های گیاهی پرمصرف نداریم. این مواد خوراکی معمولا از درختان، درختچه ها و بوته های خاص و عجیب و غریبی به دست می آیند. دارچین، وانیل، بادام زمینی و …از جمله آنها به شمار می روند.در این گزارش تصاویر تعدادی از درختان عجیب را می بینیم که از آنها مواد غذایی مشهور و پر مصرفی تولید می شود.

۱۰. دارچین

دارچین از پوست درخت همیشه سبز، استوایی و پربرگی گرفته می شود که ارتفاع آن به ۲۰ تا ۴۰ متر می رسد. این درخت در سریلانکا جنوب شرق آسیا و آمریکای جنوبی به وفور یافت می شود.

۹. بادام زمینی

گیاه بادام زمینی قبل از میوه دادن به سمت زمین خم می شود و دانه ها را در زمین دفن می کند. این دانه ها مراحل رشد خود را در زمین می گذرانند و در زمین می رسند، به همین دلیل به آنها بادام زمینی گفته می شود. بوته بادام زمینی دارای ساقه های راست و تیز و مرکب از ۴ برگچه است. گل های آن به رنگ زرد است که پس از انجام تلقیح دم آن خم می شود و به سطح خاک می رسد و دوباره کم کم در خاک فرو می رود و میوه در داخل خاک شکل می گیرد.

۸. وانیل

 

وانیل یکی از ادویه جات است که به دلیل عطر و طعم دلپذیر خود مورد توجه قرار گرفته است. این ادویه از یک نوع گل ارکیده به دست می آید که به آن Vanilla orchid گفته می شود.

۷.کنجد

گیاه کنجد تا دو متر ارتفاع دارد و مصرف آن سابقه ای طولانی در تاریخ آشپزی دارد.

۶. آناناس

 
۵.کاشو، بادام هندی