بالاخره پيرترين كبوتر جهان پيدا شد!

image

سن هر حیوانی به دو روش قابل استفاده است به گونه ای که موجودات یکی عمر طبیعی به مانند انسان ها دارند که هر یک سال طول می کشد تا سنشان افزایش پیدا کند و یک روش دیگر تعیین عمر به صورت سال هی حیوان است.گاهی اوقات ممکن است در زندگی ما انسان ها تنها ۲۰ سال از عمر یک موجود گذشته باشد اما در دنیایی آن ها معادل ۱۰۰ سال گذشته باشد و حتی زمان مرگشان هم فرارسیده باشد در حالی که در شمارش انسان ها این موجودات تازه اول جوانی هستند و سن کمی دارند.

بالاخره پیر ترین کبوتر دنیا پیدا شد (عکس)

برای رکورد دار شدن یک حیوان باید سن حیوانی آن ها در نظر گرفته شود زیرا کمتر پیش می آید که یکی حیوان بتواند از میانگین سن خود بیشتر عمر کند. از این رو زمانی که آن ها از این خط سنی عبور کنند در میان رکورددارن به حساب خواهند آمد.”والری ویتنگهام” خانمی است که این روزها یک کبوتر ۲۴ ساله را در خانه خود نگه داری می کند. این پرنده شاید به نظر ما جوان باشد اما در اصل ۱۴۷ سال کبوتری سن دارد و این میزان ۱۶ سال بیشتر از حد متوسط و مجاز برای یک کبوتر است.
این خانم کبوتر کهنسال را از ۲۰ سال پیش پرورش داده است و به علت مراقبت های خوب این کبوتر حالا در شرف تبدیل شدن به یک رکورددار است. این کبوتر در این سن بالا هنوز هم سرجال است و هیچ مریضی خاصی در او دیده نمی شود.این خانم سال ۲۰۰۲ کبوتری با سن ۲۲ سال را در گینس به ثبت رساند اما پس از او یک کبوتر ۲۳ ساله توانست رکورد را به دست آورد ولی حالا قرار است بعد از آزمایش های گینس نام این کبوتر وارد کتاب رکوردها شود.

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *