امروز : دوشنبه ۱۳۹۵/۰۸/۳ می باشد.
تبلیغ چترومیک پارس درتلگرام

عکس های دیدنی

تبلیغات متنی

کفش با چرم یک تکه جدیدترین محصول آدیداس

«الکساندر تیلور» (Alexander Taylor) و «یوآخیم دو کالاتی» (Joachim de Callatay) نسخه‌ای مخصوص از کتانی برای شرکت لوازم ورزشی آدیداس آلمان طراحی کرده‌اند. این طرح قرار است در مجموعه سوپراستار آدیداس تولید شود و لایه رویی آن به‌صورت یک تکه از چرم ساخته شده است.

«الکساندر تیلور» (Alexander Taylor) و «یوآخیم دو کالاتی»  (Joachim de Callatay) نسخه‌ای مخصوص از کتانی برای شرکت لوازم ورزشی آدیداس آلمان طراحی کرده‌اند. این طرح قرار است در مجموعه سوپراستار آدیداس تولید شود و لایه رویی آن به‌صورت یک تکه از چرم ساخته شده است. این طراحی‌های خاص در واقع بخشی از پروژه جدید آدیداس با نام لوازم آینده هستند که به دنبال بررسی ایده‌های جدید برای آینده لوازم ورزشی از طریق نوآوری در مواد و روند است.

نتایج قبلی این روند شامل یک کفش با طراحی سه‌بعدی بود که به‌صورت دقیق براساس اندازه‌های پای فرد سفارش دهنده ساخته می‌شد. استودیوی تیلور که پیش از این نیز کتانی ساخته شده از پسماندهای اقیانوسی را برای آدیداس طراحی کرده بود، در طراحی جدید خود با یوآخیم دو کالاتی طراح لوازم ورزشی مقیم پاریس همکاری داشته است. او از سال ۲۰۰۸ و زمان طراحی کفش‌های پرایم نایت برای المپیک لندن با این برند آلمانی همکاری داشته است.

او درباره طراحی جدید خود می‌گوید: «این پروژه ۱۸ ماه یا دو سال ادامه داشته است، از زمانی که من برای اولین‌بار به ترکیب زیبایی و ورزش علاقه‌مند شدم. استفاده از چرم نمایشی از میراث این برند است و ما می‌خواستیم روش‌های نوآوری در این زمینه را بررسی کنیم.»

معمولا بخش بالایی کفش شامل چند تکه از چرم یا پارچه است که روی پاشنه محکم شده‌اند اما در طراحی تیلور این بخش از یک تکه چرم ساخته شده است که با الگوی موردنظر بهینه‌سازی شده و بنابراین به آن امکان می‌دهد شکل مورد نظر طراح را به خود بگیرد.

طراح این کتانی خودش می‌گوید: «این طراحی الهامی از فلسفه کارآمدی و تلاشی برای کار روی یک تکه است تا بتوانیم موادی را که لازم نداریم کنار بگذاریم و تنها روی ماده لازم خودمان تمرکز کنیم. در این زمینه باید در حوزه روش‌های نوین کار با مواد کار کنیم.»

آرم آدیداس روی کناره‌های این کتانی با استفاده از یک دستگاه دلر کامپیوتری ایجاد شده است که می‌تواند لایه‌های نازکی از رویه چرم را بردارد و به این ترتیب در بخش‌های مورد نظر از کفش نیز انعطاف بیشتری ایجاد می‌شود.

تیلور درباره استفاده از این روند می‌گوید: «من و یوآخیم درباره تکنیک‎‌های سنتی ساخت و روش‌های برداشتن لایه چرم صحبت کرده بودیم. متوجه شدیم که برداشتن لایه‌ای از این ماده مزایایی مانند انعطاف‌پذیری و تنفس بیشتر پا را به همراه دارد اما در عین حال نیاز به ایجاد مواد برای محکم کردن برخی از نقاط کفش را نیز از بین می‌برد.»

مد آنلاین

مطالب زیر را حتما بخوانید

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

آخرین مطالب

آمار سایت

  • 2,924
  • 699
  • 2,677
  • 821
  • 144,608
  • 11,575
  • آبان ۳, ۱۳۹۵