امروز : شنبه ۱۳۹۵/۰۸/۱ می باشد.
تبلیغ چترومیک پارس درتلگرام

عکس های دیدنی

تبلیغات متنی

سه راهکار پيشگيري از سرطان پروستات

طبق يک تحقيق جديد، انجام فعاليت‌هاي شديد ورزشي، رژيم غذايي سالم و سيگار نکشيدن به شکل قابل توجهي موجب کاهش احتمال ابتلا مردان به سرطان پروستات مي‌شود.

به گفته «استيسي کنفيلد»، استاديار دپارتمان اورولوژي دانشگاه کاليفرنيا و سرپرست تيم تحقيق، بيش از نيمي‌از سرطان پروستات کُشنده پروستات در مردان ۶۰ سال به بالا با رعايت چند عادات سالم قابل پيشگيري است. در اکثر موارد سرطان پروستات به ساير بخش‌هاي بدن پخش نشده و جان فرد را تهديد نمي‌کند. با اين حال در برخي موارد، بيماري کُشنده است و بر سلامت استخوان‌ها و ساير اعضاي بدن فرد تاثير مي‌گذارد. تيم تحقيق داده‌هاي مربوط به دو مطالعه بزرگ قبلي را که شامل بيش از ۶۲ هزار مرد در رده سني بين ۴۰ تا ۸۴ سال بود را مورد تجزيه و تحليل قرار داد. مرداني که از ابتداي مطالعه سالم بودند تا بيش از ۲۰ سال تحت نظر قرار گرفتند. به هر يک از افراد بر‌اساس رعايت يکي از عادات سالم زندگي نظير انجام ورزش‌هاي شديد، رژيم غذايي غني از اسيدهاي چرب يا گوجه‌فرنگي، مصرف حداقل گوشت قرمز و شاخص توده بدني پايين، يک نمره داده شد. در طول مطالعه، ۹۱۳ مورد ابتلا به سرطان کُشنده پروستات شناسايي شد. با اين حال محققان دريافتند مرداني که ۵ تا ۶ نمره دريافت کرده بودند، در يک مطالعه ۳۸ درصد و در مطالعه‌اي ديگر ۶۸ درصد کمتر در معرض خطر ابتلا به اين سرطان قرار داشتند.

کنفيلد مي‌گويد: «ورزش‌هاي سنگين همراه با تعرق زياد بالاترين تاثير را بر پيشگيري از ابتلا به سرطان پروستات دارد. انجام ورزش‌هاي شديد به همراه تعريق در مردان حداقل به مدت سه ساعت در هفته موجب کاهش خطر بروز اين سرطان تا ۳۴ درصد مي‌شود.»

خوردن حداقل هفت وعده گوجه‌فرنگي در هفته موجب ريسک کاهش سرطان پروستات تا ۱۵ درصد، مصرف يک وعده ماهي چرب در هفت موجب ريسک کاهش بيماري تا ۱۷ درصد، و عدم مصرف گوشت قرمز موجب کاهش ريسک بيماري تا ۱۲ درصد مي‌شود. ترک سيگار هم تا ۳ درصد ريسک ابتلا به بيماري را کاهش مي‌دهد.

مهر

مطالب زیر را حتما بخوانید

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

آخرین مطالب

آمار سایت

  • 170
  • 92
  • 3,137
  • 834
  • 144,500
  • 11,538
  • آبان ۱, ۱۳۹۵