امروز : چهارشنبه ۱۳۹۵/۰۸/۵ می باشد.
تبلیغ چترومیک پارس درتلگرام

عکس های دیدنی

تبلیغات متنی

شناسايى ٣٠ هزار نَفَر مبتلا به ایدز در كشور

  1. معاون بهداشت وزارت بهداشت، از شناسایی ۳۰ هزار مبتلا به ویروس ایدز در کشور خبر داد.

دکتر علی اکبر سیاری روز یکشنبه در همایش روز جهانی ایدز که در ستاد مرکزی وزارت بهداشت برگزار شد، ضمن اعلام این خبر به آمار مبتلایان به این بیماری در کشور اشاره کرد و گفت: تاکنون ۳۰ هزار و ۱۸۳ مورد مبتلا به اچ. آی. وی/ایدز در کشور شناسایی، ثبت و گزارش شده است.

وی گفت: از مجوع مبتلایان به این بیماری ۸۵ درصد را مردان و ۱۵ درصد را نیز زنان تشکیل می دهند.

سیاری با بیان اینکه ۵۲ درصد موارد ثبت شده این بیماری در گروه سنی ۲۱ تا ۳۵ سال قرار دارند، افزود: تا کنون ۷ هزار و ۳۸۷ نفر جان خود را در اثر این بیماری از دست داده اند و ۹ هزار و ۳۹۴ نفر از این مبتلایان نیز وارد مرحله ایدز شده اند که بیمار مبتلا به ایدز محسوب می شوند.

وی در رابطه با علل ابتلا به اچ. آی. وی/ایدز در کشور نیز گفت: علل مهم ابتلای موارد ثبت شده از سال ۱۳۶۵ تا کنون به ترتیب، تزریق با وسایل مشترک در مصرف کنندگان مواد (۶۷ درصد)، رابطه جنسی (۱۸ درصد ) و انتقال از مادر به کودک (۲ درصد) بوده است.

سیاری تصریح کرد: راه انتقال در ۱۲ درصد از این گروه نامشخص مانده است؛ انتقال یک درصد مبتلایان نیز مربوط به خون و فرآورده های خونی در سال های قبل از اجرای سیاست پالایش ۱۰۰ در صدی خون سالم توسط سازمان انتقال خون بوده است.

معاون وزیر بهداشت در ادامه با اشاره به اهمیت اطلاع رسانی در خصوص این بیماری گفت: امیدواریم بتوانیم اطلاع‌رسانی کنیم تا هرکس که احساس خطر می‌کند، به مراکز ما مراجعه کرده و مشاوره و تست رایگان گرفته و اقدامات درمانی پیشرفته این مراکز را دریافت کنند.

سیاری گفت: اگر همه مطمئن باشند که تمام اطلاعات‌شان در این مراکز محرمانه می ماند هرکسی که احساس می‌کند به این ویروس مبتلا شده، جهت انجام مشاوره به مراکز ما مراجعه می کند.image

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

آخرین مطالب

آمار سایت

  • 2,575
  • 776
  • 3,089
  • 898
  • 144,737
  • 11,599
  • آبان ۵, ۱۳۹۵