امروز : شنبه ۱۳۹۶/۰۴/۳۱ می باشد.
تبلیغ چترومیک پارس درتلگرام

دیدنیها

تبلیغات متنی

گامی نو در درمان بیماری دیابت با سلولهای بنیادی

مجله خبری علمی تفریحی یک پارس

به گزارش خبر نگار  مترجم یک پارس 

پژوهشگران دانشکده پزشکی واشنگتن ودانشگاه هاروارد قادر به تولید سلولهای بنیادی از پوست فرد بیمار مبتلا به دیابت نوع یک شده اند که قادر به ترشح انسولین می باشد
%image_alt%

Researchers have produced insulin-secreting cells from stem cells derived from the skin of patients with type 1 diabetes. The cells (blue), made from stem cells, can secrete insulin (green) in response to glucose.
Credit: MILLMAN LABORATORY
حال پس از تولید این سلولهای بنیادی دانشمندان در صدد بررسی امکان انتقال این سلولهای بنیادی به پانکراس فرد بیمار در جزایر لانگرهانس که مسیول ترشح انسولین است می باشند در این مسیر دو مشکل اساسی که قبلا به نظر مانعی بر سر راه این پیوند سلولی بود برطرف شده یک عدم تولید توده سلول سرطانی از این سلولهای بنیادی و مورد دوم امکان تولید این سلولها از خود فرد بیمار است زیرا عقیده داشتند که چون این سلولها از خود فرد بیمار گرفته میشود قادر به تبدیل شدن به سلول بنیادی مترشحه انسولین نیستند که هر دو این موارد به خوبی رد شدند .

حال دانشمندان نیاز به حداقل پنج سال تحقیق و ازمایش بر نوع گونه انسانی هستند تا عملی بودن این ادعا را بتوانند به اثبات برسانند. تاکنون در موشهای ازمایشگاهی با موفقیت به مدت یکسال انجام شده است . گفته می شود اگر این یافته محققان عملی شود دیگر بیماران دیابتیک واسته به انسولین نیازی به تزریق انسولین نداشته و شرایط زندگی بهتری خواهند داشت.
ترجمه مستقیم مطلب از لینک فوق

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

*

code

آخرین مطالب

امار سایت

  • 0
  • 17,675
  • تیر ۳۱, ۱۳۹۶