امروز : یکشنبه ۱۳۹۶/۰۵/۱ می باشد.
تبلیغ چترومیک پارس درتلگرام

دیدنیها

تبلیغات متنی

مادران شيرده به هيچ عنوان رژيم غذايي نگيرند

مجله خبری علمی تفریحی یک پارس

رئيس فرهنگستان علوم پزشكي گفت: مادران شيرده، اصلا رژيم غذايي نگيرند و در دوران شيردهي تغذيه مناسب و خواب كافي داشته باشند.

دكتر عليرضا مرندي، رئيس فرهنگستان علوم پزشكي و متخصص كودكان و فوق تخصص نوزادان گفت: مادراني كه در دوره شيردهي قرار دارند به هيچ عنوان نبايد رژيم غذايي بگيرند زيرا هر اندازه كه ميزان انرژي و وزن مادر شيرده كم شود بر كيفيت شير و وزن نوزاد تاثيرگذار خواهد بود. مادران شيرده لازم است خواب كافي نيز داشته باشند.
مادران شيرده به هيچ عنوان رژيم غذايي نگيرند

وي در ادامه با تاكيد بر ضرورت ارتقاي دانش و آگاهي مردم در حوزه سلامت بيان كرد: شركت هاي تجاري و سازنده هاي كالاهاي پزشكي در برخي از موارد از كم آگاهي مردم و همچنين كادر پزشكي بهره مي گيرند و با شايعه، دانسته ها و باورهاي اشتباه را به مردم القا مي كنند. بنابراين مهمترين وظيفه سربازان نظام سلامت افزايش دانش مردم و همچنين كادر پزشكي كشور است تا پزشكان نيز با دقت، اطلاعات روز را رصد كنند تا به سمت باورهاي غلط نروند.

در سال هاي اول انقلاب اسلامي متاسفانه مصرف شير خشك به شدت همچون ساير كشورها رايج بود. بنابراين به دنبال آن بوديم كه از طرق مختلف در راستاي سلامت مردم و جامعه به خصوص مادران و كودكان اقدام به ترويج تغذيه با شير مادر كنيم.

از اين روی، با اساتيد جلسات مختلفي را برگزار و برنامه ريزي كرديم. به كادر پزشكي، اساتيد، دانشجويان، مردم و … آموزش هاي لازم را ارائه كرديم. با حضور اساتيد، كادر پزشكي و پرستاران در سراسر كشور كارگاه هاي آموزشي برگزار نموديم كه در اين مسير صدا و سيما كه همواره در هر اقدام فرهنگي در حوزه سلامت با گستردگي فراوان وارد شده اند؛ در آن زمان نيز خارق العاده وارد مي شوند و نقش بسزايي در اين زمينه داشتند. امروز نيز با توجه به تغيير در نسل مادران، كادر پزشكي و … نيازمند تداوم آموزش ها هستيم.
رادیو سلامت

مطالب زیر را حتما بخوانید

  • مطلب مرتبطی پیدا نشد.

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

*

code

آخرین مطالب

امار سایت

  • 0
  • 17,704
  • مرداد ۱, ۱۳۹۶