قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب تفریحی وردپرس
امروز : شنبه ۱۳۹۷/۰۹/۲۴ می باشد.
تبلیغ چترومیک پارس درتلگرام

---

تبلیغات متنی

بازار بی‌حساب و کتاب تعرفه‌های دندان‌پزشکی

نماینده مردم شیراز در مجلس با انتقاد از بازار بی‌حساب و کتاب تعرفه‌های دندان‌پزشکی در کشور، گفت: تعرفه‌هایی که وزارت بهداشت در این حوزه اعلام کرده از سوی دندان‌پزشکان رعایت نمی‌شود و همین مساله باعث شده پزشکان متناسب با میل و سلیقه خود عمل کنند.
جعفر قادری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر ضرورت بررسی تعرفه‌های دندانپزشکی از سوی وزارت بهداشت، افزود: واقعیت آن است که امروزه تعرفه‌های دندان‌پزشکی افزایش چشمگیری داشته و در این حوزه انواع و اقسام تعرفه‌ها وجود دارد این درحالی است که کنترل و مراقبتی نیز در نظارت بر این تعرفه‌ها وجود ندارد.
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: از سویی دیگر افراد برای طرح شکایت از پزشکان به دلیل اخذ هزینه‌های اضافی، نیز باید هزینه‌ای حدود ۱۴۰ هزار تومان پرداخت کنند که همین مساله باعث شده افراد تمایلی به پیگیری شکایات خود و پرداخت هزینه‌های کلان برای به نتیجه رسیدن این شکایت‌ها ندارند.
این نماینده مردم درمجلس نهم، با بیان اینکه وزارت بهداشت باید هرچه سریع‌تر علت تعرفه‌های گران‌قیمت دندان‌پزشکی را دنبال کند، تصریح کرد: سازمان نظام پزشکی حامی منافع پزشکان بوده و طبیعی است که چنین مسایلی را پیگیری نمی‌کند اما وزارت بهداشت مجموعه‌ای حاکمیتی است و باید مشکلات بهداشتی و درمانی مردم را رسیدگی کند و اگر در این میان اجحافی نیز صورت گرفته با آن برخورد کند.
وی با انتقاد از اینکه تعرفه‌های دندان‌پزشکی شفاف نیست، یادآور شد: از سویی دیگر تعرفه‌هایی که وزارت بهداشت در این حوزه اعلام کرده از سوی دندان‌پزشکان رعایت نمی‌شود و همین مساله باعث شده پزشکان متناسب با میل و سلیقه خود عمل کنند.
نماینده مردم شیراز در مجلس نهم، ادامه داد: زمانی‌ که به دندان‌پزشکی مراجعه می‌کنیم متوجه می‌شویم که برخی از دندان‌پزشکان برای کشیدن یک دندان مبلغی حدود ۲۰۰ تا ۲۵۰ هزار تومان طلب می‌کنند که این نشان دهنده بازار آشفته در عرصه دندان‌پزشکی است.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: فعلا برای روشن شدن این موضوع تذکری به وزارت بهداشت داده شده و امید است این وزارتخانه به بررسی دقیق موضوع بپردازد و نتیجه را نیز اعلام کند.

مطالب مرتبط

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

آخرین مطالب

تقویم شمسی

آذر ۱۳۹۷
شنبه یکشنبه دوشنبه سه شنبه چهارشنبه پنج شنبه جمعه
« آبان    
 12
۳۴۵۶۷۸۹
۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶
۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳
۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰