مقتولی که در مراسم تدفین‌اش شرکت کرد+تصاویر

نوئلا راکاندا یکی از معدود اشخاصی در دنیاست که می‌تواند ادعا کند در مراسم تدفین خودش حضورداشته است. شاید مسخره به نظر بیاید اما اصل داستان واقعاً دلهره آور است؛ داستان همسری انتقام‌جو.

ماجرا از یک سال پیش و زمانی آغاز شد که نئولا، یکی از ساکنین ملبورن به زادگاه اصلی خود کشور بروندی در شرق آفریقا سفر کرد تا در مراسم به خاک‌سپاری مادرخوانده‌اش شرکت کند. در این سفر همسرش بالنگا کالالا او را همراهی می‌کرد. بالنگا  پناهنده‌ای اهل کنگو بود و ۱۱ سال پیش پس از ورود به ملبورن، نوئلا به‌عنوان مترجم به او کمک می‌کرد . آن‌ها نهایتاً باهم ازدواج کردند و صاحب ۳ فرزند شدند. پس از گذشت چند سال نوئلا متوجه شد همسرش گذشته خشونت باری داشته است.

بالنگا که تصور می‌کرد همسرش قصد دارد او را به خاطر مرد دیگری ترک کند، با استخدام یک تیرانداز در «بوجومبورا» (پایتخت بروندی) برنامه قتل او را ریخت. بنابراین پس از اتمام مراسم به خاک‌سپاری مادرخوانده همسرش، از او خواست تا در هوای آزاد قدم بزنند و آنجا بود که نئولا تیراندازی را روبه روی خود دید.

مقتول با حضور در مراسم تدفین خود همسرش را شوکه کرد! +تصویر

آن‌ها نئولا را چشم‌بسته به‌جایی دیگر انتقال دادند و به صندلی بستند. طی گفت‌وگوهایشان نئولا متوجه شد قصد کشتنش را دارند و همسرش آن‌ها را استخدام کرده است. او که به‌شدت شوکه شده بود از حال رفت. وقتی به هوش آمد آدم‌ربایان به او گفتند اعتقادی به کشتن زنان ندارند.   دو روز بعد هم او را آزاد کردند اما ۷۰۰۰ دلار استرالیایی را که به‌عنوان دستمزد از همسرش گرفته بودند، نگه داشتند و به کالالا گفتند نئولا را کشته‌اند. البته کارت حافظه حاوی مکالماتشان با کالالا را به نئولا دادند.

زمانی که کالالا در حال تدارک مراسم سوگواری بود، نئولا به کمک سفارت کنیا و بلژیک در بروندی به ملبورن برگشت. او با کشیش کلیسایی که قرار بود مراسم در آنجا انجام شود تماس گرفت و تمام ماجرا را برایش تعریف کرد. کشیش هم راز او را پیش خود نگه داشت و به او کمک کرد به خانه‌اش برگردد. از اطلاعات کشیش نئولا دریافت مراسم قرار است شب ۲۲ فوریه  ۲۰۱۵ برگزار شود.

مقتول با حضور در مراسم تدفین خود همسرش را شوکه کرد! +تصویر

او شب مراسم بیرون خانه‌اش منتظر ماند و ورود مهمانان را تماشا کرد. پس از اتمام مراسم از ماشین پیاده شد و جلوی همسرش که از خانه خارج می‌شد، رفت و به همسرش که بهت‌زده شده بود، گفت : سورپرایز! من هنوز زنده‌ام!

پس‌ازآنکه کالالا از شوک درآمد به خاطر کاری که انجام داده بود شروع به ناله و عجزولابه کرد اما کار از کار گذشته بود چون نئولا قبلاً به پلیس اطلاع داده بود. کالالا گناهکار شناخته و به نه سال زندان محکوم شد.

مقتول با حضور در مراسم تدفین خود همسرش را شوکه کرد! +تصویر

باشگاه خبرنگاران جوان

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *