تمبر‌ اقلیم کردستان برای پست جهانی “بی‌اعتبار” اعلام شد

image

کردستان عراق از سال ۲۰۰۵ به این سو منطقه‌ای خودمختار محسوب می‌شود که سه استان اربیل، سلمیانیه و دهوک را دربرمی‌گیرد. اقلیم کردستان عراق که دولت آن از ائتلاف حزب دموکرات کردستان و اتحادیه میهنی کردستان تشکیل شده، دارای قانون اساسی و پارلمانی مجزا است.
اقلیم کردستان عراق نه تنها از ارتش، پرچم و سرودی ملی ویژه‌ی خود برخوردار است، بلکه افزون بر تمبرهای رایج در عراق تمبری هم به انتشار رسانده است.
البته از آنجایی که اقلیم کردستان کشوری مستقل محسوب نمی‌‌شود، از این تمبرها در واقع می‌توان تنها در ارتباطات پستی میان سه استان تشکیل‌دهنده این منطقه خودمختار استفاده کرد.
طبق گزارشی که روز چهارشنبه (۹ سپتامبر) در روزنامه سوئیسی “نویه تسورشر تسایتونگ” منتشر شده، اتحادیه جهانی پست اعلام کرده که تمبرهای منتشره‌ی اقلیم کردستان برای ارتباطات خارجی “بی‌اعتبار” است.
لزوم استفاده از تمبر عراق
این اتحادیه از سازمان‌ها و اداره‌های پست دیگر کشورهای جهان خواسته است که از رساندن نامه‌های دارای این تمبرها خودداری کنند و آن‌ها را به فرستنده بازگشت دهند.
اتحادیه جهانی پست همچنین متذکر شده است که نامه‌ها و بسته‌های که از اقلیم کردستان به خارج ارسال می‌شوند، باید از تمبر عراق برخوردار باشند تا به دست فرستنده برسند.
به نوشته این روزنامه سوئیسی از زمانی که ستیزه‌جویان “دولت اسلامی” (داعش) مناطقی از خاک عراق و سوریه را تحت کنترل خود درآورده‌اند، کردهای عراق نیز یک گام در راه رسیدن به کشوری مستقل نزدیک‌‌تر شده‌اند.

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *