امروز : جمعه ۱۳۹۶/۰۴/۳۰ می باشد.
تبلیغ چترومیک پارس درتلگرام

دیدنیها

تبلیغات متنی

دستگاه جدید زنده کردن قلب مرده و اماده سازی برای پیوند

مجله خبری علمی تفریحی یک پارس


<<اختصاصی یک پارس>>

با توجه به پیشرفتهای عظیمی که در تکنولوژی شده هنوز ما در سال ۲۰۱۶ شاهد بروز و ظهور تکنولوژی جدید هستیم . همه ما میدانیم که روزی خواهد امد که با استفاده از رباط نیازی به تهیه صبحانه و یا رساندن کودکانمان به مدرسه نخواهیم بود و این وظایف را به رباطها خواهیم سپرد . یک خبر هیجان برانگیز و شگفت اور در صنعت و علم پزشکی را امروز معرفی مینماییم. این ماشین که معروف به قلب در یک محفظه معروف شده است توسط دانشمندان امریکایی تهیه و تولید شده است که می تواند قلب مرده را به یک قلب فعال و زنده تبدیل و برای پیوند به فرد بیمار اماده نماید .

در گذشته قلب بیماران مرگ مغزی که در حال تپیدن بود امکان پیوند را داشت ولی با این تکنولوژی جدید دیگر نیازی به این امر نیست میتوان قلب فرد را پس از مرگ با رضایت خانواده اشان به این دستگاه منتقل و مجددا به فعالیت وادار نموده و سپس به فرد بیمار پیوند زد.

این دستگاه معروف به قلب در یک محفظه شیشه ای -یک دستگاه متصل به مخزن اکسیژن و سرمهای غذایی و یک سری لوله هایی که عمل گردش خون را انجام داده می باشد. و گفته میشود مدت زمان انتظار برای پیوند قلب را برای نگهداری این قلب تا زمان اهدا بالا میبرد بطور مثال انجام تستهای مختلف و ازمایشاهای مختلف فرد بیمار گیرنده پیوند نیاز به مدت زمان طولانی دارد که با استفاده از این دستگاه امکان نگهداری بالاتر رفته و میتوان با ارامش کامل قلب را پیوند زد .

این دستگاه نگهداری قلب بطور ازمایشی تست شده و اینک در امریکا مورد استفاده قرار گرفته است.

ترجمه:خبرنگار بخش خارجی یک پارس

نرمینه

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

*

code

آخرین مطالب

امار سایت

  • 0
  • 17,661
  • تیر ۳۰, ۱۳۹۶