امروز : سه شنبه ۱۳۹۵/۰۸/۴ می باشد.
تبلیغ چترومیک پارس درتلگرام

عکس های دیدنی

تبلیغات متنی

سلاخى پلنگه ايرانى در ملاء عام !

image

فردی که با لقب “پلنگ کش” معرفی می‌شود، در کمال آسودگی یک قلاده پلنگ ایرانی را مقابل چشمان تماشاچیانش سلاخی می‌کند و این روزها فیلم آن بی‌هیچ واکنشی از طرف مسئولان میان کاربران فضای مجازی دست به دست می‌شود.

طی روزهای اخیر فیلمی در فضای مجازی دست به دست می‌شود که در آن کشتار یکی دیگر از پلنگ های کم نظیر ایرانی به تصویر کشیده شده و در کمال تعجب هیچ کدام از افرادی که در تصویر دیده می‌شوند، از بابت نشان دادن چهره یا مطرح شدن نامشان نگرانی ندارند و حتی این موضوع هم موجب نشده مسئولان به این اتفاق واکنش نشان دهند!

در این فیلم که با دوربین نه چندان با کیفیت تلفن همراهی به ثبت رسیده، سلاخی و پوست کندن یک قلاده پلنگ ایرانی برای تماشاچیان به مراسمی جذاب و شاد بدل شده است. سلاخی که با خاطری آسوده به کندن پوست این گونه در خطر انقراض مشغول است نه از چشمان شاهدان باکی دارد و نه از لنز دوربین فیلمبردار، گویی هرگز تخلفی رخ نداده. شاید هم، پیگیری و مجازاتی در انتظار متخلف نیست.

سلاخی پلنگ ایرانی در ملاعام +فیلم

البته این موضوع احتمالا نشات گرفته از ناشی بودن این افراد است چراکه در فیلم به وضوح دیده می‌شود که فرد سلاخ، مهارت پوست کندن حیوان را ندارد و به گونه ای مشغول است که نمی‌توان انتظار داشت پوست سالم حیوان به دباغی برسد! بماند که معلوم نیست چه کسی این حیوان ارزشمند را کشته، چگونه این اتفاق رخ داده و انگیزه شکارچیان از کشتن این پلنگ درشت جثه چه بوده است.

بر این اساس می‌توان حدس زد که پیگیری این افراد کار چندان دشواری نباشد؛ به ویژه که می‌توان از گویش افراد حاضر در فیلم به سرنخ های اساسی و موثر رسید و از تطبیق آن با زیستگاه های پلنگ در کشورمان، دز زمانی کوتاه «پژمان پلنگ کش» را شناسایی و بازداشت کرد.

این در حالی است که علی تیموری، مدیرکل دفتر شکار و صید سازمان حفاظت محیط زیست که تنها متولی مستقیم حفاظت از حیات وحش کشور به شمار می‌رود، ضمن اظهار بی اطلاعی از این فیلم به فارس می‌گوید: سرهنگ حمیدرضا خیلدار، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست، مسئول رسیدگی به تخلفات زیست محیطی است. دفتر شکار و صید مسئول سیاست گذاری است و یگان حفاظت محیط زیست مسئول رسیدگی به جرائم.

از دیگر سو، تلاش های خبرنگار برای کسب اطلاع در این خصوص از سرهنگ خیلدار هم راه به جایی نمی‌برد تا این فیلم به همراه سؤالاتی بی پاسخ که ذهن هر بیننده‌ای را درگیر می‌کند کماکان دست به دست شود و ابهام آفرینی کند؛ ابهاماتی به شدت نگران کننده که گویی موجب شده برخی در دست درازی به محیط زیست جری تر از قبل شده و دست به هرکاری بزنند؛ کارهایی آنقدر افتخار آفرین که باید در قاب تصویر و فیلم ثبتش کرد تا به یادگار بماند!

مطالب زیر را حتما بخوانید

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

آخرین مطالب

آمار سایت

  • 1,073
  • 348
  • 3,680
  • 881
  • 144,639
  • 11,575
  • آبان ۳, ۱۳۹۵