امروز : سه شنبه ۱۳۹۵/۰۸/۴ می باشد.
تبلیغ چترومیک پارس درتلگرام

عکس های دیدنی

تبلیغات متنی

درآمد سرقت بهتر از جمع‌آوری ضایعات است!

چهار پسر جوان وقتی دیدند از طریق جمع‌آوری ضایعات نمی‌توانند پولدار شوند، نقشه دستبرد سریالی و سرقت به خانه‌های شرق تهران را طراحی و اجرا کردند.

اواخر تیر امسال مرد میانسالی با مراجعه به پلیس از سرقت اموال با ارزش خانه اش همراه یک صندوقچه طلا و جواهرات شخصی به ارزش ۳۰ میلیون تومان خبر داد. مرد میانسال در شکایتش به ماموران پایگاه ششم پلیس آگاهی گفت: هفته قبل برای مسافرت به شمال کشور رفتم. عصر دیروز وقتی به خانه آمدم متوجه سرقت پول و طلاهای موجود در خانه شدم. دزدان با شکستن درورودی، وارد خانه شده و صندوقچه طلا را از داخل کمد به سرقت بردند.

در حالی که تحقیقات برای شناسایی سارقان صندوقچه طلا ادامه داشت، ۹ نفر دیگر نیز با مراجعه به پلیس از دستبرد به خانه‌شان در محدوده شرق تهران خبر دادند. با گذشت چهار ماه از نخستین شکایت، شاکی با مراجعه به پلیس اظهار کرد، مرد ناشناسی با من تماس گرفت و مدعی شد صندوقچه طلا را پیدا کرده و در صورت مژدگانی آن را تحویل می‌دهد. با به‌دست آمدن این سرنخ ماموران در قرار صوری با مرد ناشناس در حوالی خیابان شوش، پسر جوانی را دستگیر کردند.

با دستگیری پسر ۲۳ ساله و انتقالش به دادسرای ویژه سرقت، او به سرقت از خانه مرد میانسال اعتراف کرد و گفت: همراه سه نفر از دوستانم در کار جمع‌آوری ضایعات از داخل سطل زباله هستیم. چند ماهی است که نتوانستیم درآمد خوب داشته باشیم به همین دلیل تصمیم گرفتیم هنگام جمع‌آوری ضایعات با شناسایی خانه‌های خالی از سکنه دست به سرقت بزنیم. من فقط در یک سرقت با دوستانم شرکت داشتم. درآمد سرقت بهتر از جمع‌آوری ضایعات بود.

با اعترافات پسر سارق یکی از همدستان او در خانه‌ای قدیمی شناسایی و دستگیر و دو همدست دیگر او نیز متواری شدند.

در حالی که متهمان سرقت از خانه‌های شرق تهران را انکار می‌کردند یکی از مالباختگان با مراجعه به بازپرس پرونده مدعی شد سارقان با سرقت عابربانکش سه میلیون تومان از حسابش سرقت کرده و فیلم لحظه برداشت پول از حساب در بانک موجود است.

با دریافت فیلم بانک و بررسی چهره سارق مشخص شد یکی از اعضای باند که هفته گذشته دستگیر شده بود اقدام به برداشت از عابر بانک سرقتی کرده بود.

با کشف این سرنخ متهم ۲۷ ساله با اعتراف به ۱۰ فقره سرقت منزل گفت: از هر سرقت ۴۰ میلیون تومان پول به‌دست می‌آوردیم اما سر دسته باند حق کمتری به من می‌داد. برای این‌که بتوانم پول بیشتری به‌دست آورم تصمیم گرفتم با نشان دادن صندوقچه طلا از مالباخته اخاذی کنم. به همین خاطر با مرد میانسال تماس گرفتم و ادعا کردم صندوقچه را پیدا کردم. وقتی با مرد مالباخته قرار گذاشتم ماموران سر رسیدند و دستگیر شدم.

با اعتراف دو عضو باند، تیمی از کارآگاهان با دستور محمد مهدی مرشدلو بازپرس شعبه هفتم دادسرای ویژه سرقت تحقیقاتشان را برای شناسایی دو عضو فراری باند آغاز کردند.

جام جم

مطالب زیر را حتما بخوانید

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

آخرین مطالب

آمار سایت

  • 2,856
  • 855
  • 3,680
  • 881
  • 144,678
  • 11,595
  • آبان ۴, ۱۳۹۵