امروز : شنبه ۱۳۹۵/۰۸/۱ می باشد.
تبلیغ چترومیک پارس درتلگرام

عکس های دیدنی

تبلیغات متنی

پز عالی با دوستان پوشالی در دنیای وب!

ظهور شبکه های اجتماعی در زندگی ما آدم ها نه تنها در برنامه هایمان تاثیر داشته بلکه سایه ی بلندی بر روح و روان و شخصیت‌مان هم انداخته است.

به گزارش یک پارس به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ وقتی که صبح و ظهر و عصر و شب مدام گوشی و لپ تاپ به دست در فضای مجازی غرق می شوید و از این گروه به آن گروه، از این فضا به آن فضا می روید، به عبارت دیگر به نوعی به حضور در این دنیا معتاد می شوید نمی دانید این حضور پرنگ در این دنیا چه بر سر زندگی و روابطتان می آورد.

پز عالی با دوستان پوشالی در دنیای وب!

یکی از نشانه های سلامت روان، وجود روابط سالم بین فردی است ، مهمترین روابط بین فردی شامل روابط خانوادگی، روابط همسالان، روابط عاشقانه هستند، چرا که آنچه ما را به عنوان یک انسان معرفی می کند، میزان تعاملی است که با دیگران داریم، بالعکس با فقدان روابط و ارتباط انسانی، انسانھا از محبت یکدیگر محروم می شوند و صفات انسانی به باد فراموشی سپرده می شود.

در روابط بین فردی یکی از باثبات ترین یافته ها این است که افراد در روابطشان بیشتر به خود فکر می کنند، تلنگر می زنند و… که این باعث افزایش درون نگری در افراد می باشد. یکی از امتیازات روابط بین فردی افزیش مهارت های کاردانی و مساله گشایی است که در رابطه با همفکری دیگران به دست می آید، چرا که این تغییرات شناختی می توانند اعتماد به نفس، ابتکار عمل و قاطعیت را در افراد بالا ببرند.

پز عالی با دوستان پوشالی در دنیای وب!

چرا با افزایش ارتباطات در شبکه های اجتماعی امکان روابط اجتماعی کاهش پیدا کرده؟

واقعیت این است که فرد در سیستمی زندگی می کند که در آن سیستم افراد نسبت به هم مهربان و یاری گر هستند و به وقت نیاز از هم حمایت می کنند …این درک شدن، و فهمیده شدن و حمایت شدن همچون سپری عمل می کند که قادر است فرد را در برابر ضربات ناشی از تنش مقاوم سازد.

امکان این حمایت ها در شبکه های اجتماعی به صورت کاملا گذرا، سطحی و در بسیاری از مواقع موقت است، که فرد را نه تنها در مقابل آسیب مقاوم می سازد بلکه فشارهای ناشی از تنش و استرس را در او تشدید می کند و فرد را دچار انزوا و یا کناره گیری اجتماعی می کند.

مضاف بر این در سالهای آینده شاید با جامعه ای در خود مانده رو به رو باشیم که نه تنها امکان برقراری روابط بین فردی در آن وجود ندارد بلکه وحشت زدگی و انزجار نیز در افراد برای برقراری روابط بین فردی دیده می شود.
ghahr
پز عالی با دوستان پوشالی در دنیای وب!

صله رحم واقعی را جایگزین صله رحم مجازی کنید

برای رهایی از اختلالات شخصیتی چون کناره گیری اجتماعی، انزوا، اضطراب، منفی کاری، پنهان کاری، اختلال در فعالیت های زندگی، جدایی از جامعه، طلاق، شکست های تحصیلی به افراد معتاد به اینترنت و به اصطلاح مدرن گفته می شود صله رحم  واقعی را جایگزین صله رحم مجازی کنند چرا که این رفتار مثبت اجتماعی باعث افزایش امنیت روانی و آسایش روانی در افراد می شود.

برطرف شدن نیاز ها در شبکه های اجتماعی مقطعی است

بسیاری از افراد معتقدند تنهایی آدم ها و خودکاوی شان نتوانسته آنطور که باید و شاید باعث تغییر رفتارهایشان شود بلکه معتقدند در یک محیط اجتماعی می توانند تاثیر بگذارند و تاثیر بپذیرند که پیامدهای آن بسیار مطلوب تر از انزوای اجتماعی خواهد بود. چرا که در شرایط  اجتماعی بیشتر احساس مسئولیت، تلاش و پشتکار می کنند و با همدلی و همدردی بهتر می توانند با مشکلات خود دست و پنجه نرم کنند.

پز عالی با دوستان پوشالی در دنیای وب!

حضور در شبکه های اجتماعی شاید به صورت مقطعی و کوتاه مدت، کمبودها و تنهایی های فرد را پر کند؛ اما این امر همیشگی نیست و ممکن است یک روز همه افراد گروه بنا به گرفتاری های شخصی نتوانند در گروه با فرد همراهی کنند و در این شرایط این فرد به طور حتم بیشتر آسیب خواهددید. بنابراین به جای نادیده گرفتن مشکلات و تنهایی ها و… و پرسه زدن در شبکه ها و وب گردی و کشتن وقت، با مشکلات روبرو شوید و آن ها را ریشه یابی و حل کنید نه اینکه با فرار از مشکلات و پناه آوردن به شبکه های اجتماعی

مطالب زیر را حتما بخوانید

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

آخرین مطالب

آمار سایت

  • 1,677
  • 412
  • 2,845
  • 865
  • 144,469
  • 11,534
  • آبان ۱, ۱۳۹۵