امروز : سه شنبه ۱۳۹۵/۰۸/۴ می باشد.
تبلیغ چترومیک پارس درتلگرام

عکس های دیدنی

تبلیغات متنی

این عادات شما را در زندگی شکست می دهد

متأسفانه اغلب انسان‌ها موفق نمی‌شوند کاری برای شکست‌هایشان انجام دهند. آن‌ها در ‌‌نهایت دست از تلاش می‌کشند، رؤیا‌هایشان را‌‌ رها می‌کنند و دیگر روی پروژه‌هایی که برایشان اهمیت داشت کار نمی‌کنند و در نارضایتی ناشی از آن غرق می‌شوند.

همه از شکست می‌ترسند، اما تجربهٔ آن اجتناب ناپذیر است. این واکنش انسان‌ها به شکست است که اهمیت دارد نه خود آن. چند نمونه از عادت‌های متعددی که می‌توانند شکست شما در زندگی را تضمین کنند، به همراه راه چارهٔ آن‌ها در ادامه خواهید خواند.

۱- عدم برنامه ریزی

هر کسی اگر برنامه‌ای برای زندگی خود داشته باشد احتمال موفقیتش بیشتر خواهد بود. لازم نیست برنامهٔ شما بی‌نقص باشد. در دنیای واقعی به جای کمال گرا‌ها، از کسانی قدردانی می‌شود که کاری انجام می‌دهند. شما همیشه باید به دستاوردهایی که مد نظرتان است خوب فکر کنید و برای حرکت‌های بعدی خود در هر زمانی برنامه داشته باشید. برنامه‌های شما باید مشخص، قابل اندازه گیری و وابسته به زمان باشند.

یک تصویر بزرگ و کامل نیز شما را برای اجرای آن آماده می‌کند. از برنامه‌های مبهم اجتناب کنید. اگر برنامه‌تان قابل اندازه گیری نباشد، شما را در معرض خطر تعلل قرار خواهد داد. برای دست یافتن به نتایجی بهتر در زمان کمتر، با زمانبندی کار کنید.

۲- ترس از امتحان کردن

وین گرتزکی به بهترین نحو ممکن این موضوع را بیان کرده است: «شما صد درصدِ فرصت‌هایی که با بی‌تفاوتی از کنارشان عبور می‌کنید را از دست می‌دهید». تنها در صورتی می‌توانید پیشرفت کنید که قدمی بردارید. غلبه بر ترس از شکست، اولین قدم به سمت پیروزی است. روبرو شدن با ترس‌هایتان را از همین امروز شروع کنید.

اگر کاری هست که باید انجام دهید، اولین قدم را بردارید؛ حتی اگر به ظاهر بسیار ساده و اولیه به نظر برسد. اگر رؤیایی داشته‌اید که از دنبال کردنش می‌ترسیدید، هنوز فرصت هست؛ هیچ وقت فرصت امتحان کردن را از دست ندهید.

به قول تونی رابینز: «مهم نیست چقدر اشتباه کنید، یا سرعت پیشرفتتان چقدر کند باشد، با این همه باز هم از همهٔ کسانی که هیچ تلاشی نمی‌کنند جلو‌تر هستید».

pashimani

۳- نا‌امیدی زودهنگام

شما چقدر در دنبال کردن رؤیا‌ها و اهداف خود در زندگی ثابت قدم هستید و پشتکار دارید؟ یکی از مهم‌ترین راز‌های موفقیت این است که یاد بگیرید بر تردید‌های خود غلبه کنید. اغلب ما خیلی زود از رؤیا‌هایمان دست می‌کشیم. هر انسان موفقی که می‌شناسید، داستانی از پشتکار و استقامت برای تعریف کردن دارد. تا وقتی بعد از هر شکست بتوان کنشگرانه به تلاش ادامه داد نمی‌توان نام اتفاقی که افتاده را شکست گذاشت.

۴- باور نداشتن

اگر به کاری که انجام می‌دهید باور نداشته باشید، بالاخره در برهه‌ای آن را‌‌ رها خواهید کرد. اگر هیچ دلیل متقاعد کننده‌ای برای باور داشتن به رؤیا‌ها و اهداف خود نداشته باشید، تمام تلاشی که در این زمینه انجام می‌دهید از بین خواهد رفت.

به گزارش عصرایران، باور‌های ناخودآگاه ذهن شما نقش مهمی در تلاشی که برای رسیدن به اهداف خود می‌کنید بازی می‌کنند. اگر نتیجهٔ موفقیت آمیزی برای تلاش‌های خود متصور نباشید، خودتان را به ادامهٔ این مسیر متقاعد نخواهید کرد. پیشرفت شما به عزمتان مبنی بر غلبه بر شکست‌ها و موفق بیرون آمدن از آن‌ها بستگی خواهد داشت.

۵- بهانه تراشی

همیشه برای انجام ندادن هر کاری دلیلی وجود خواهد داشت. همهٔ ما مدام در حال بهانه تراشی برای انجام ندادن کارهای مختلف هستیم؛ به دلایل مختلف فلان کار را نمی‌توانیم انجام دهیم، فلان کار را نباید انجام داد، فلان کار را انجام نداده‌ایم و فلان کار را نیز انجام نخواهیم داد.

معنای این بهانه تراشی‌ها به زبان ساده این است که کنترل اوضاع در دست شما نیست. اما در واقع تنها کسی در جهان که کنترل کامل اقدامات و تصمیم‌های شما را در اختیار دارد، خود شما هستید؛ بهانه تراشی و توجیه این تعلل‌ها، توان فردی شما را تحلیل می‌برد.

علت این بهانه تراشی، ترس از ناشناخته هاست. بقیه نیز از تغییر، طرد شدن و خجالت ناشی از آن می‌ترسند. ترس، شما را در محدودهٔ آسایشتان محبوس می‌کند؛ جایی که هیچ اتفاق خارق العاده‌ای در آن نخواهد افتاد. اگر یاد بگیرید چگونه تمام نشانه‌های ترس را از زندگیتان حذف کنید، می‌توانید بهانه تراشی را متوقف کنید. دفعهٔ بعدی که مانعی شما را متوقف کرد، بهانه تراشی نکنید. به چشم چالش به آن بنگرید، از آن درس بگیرید و به راه خود ادامه دهید.

بهانه تراشی تمرکز شما را بر هم می‌زند، اعتماد به نفس شما را کاهش می‌دهد و باعث می‌شود به خودتان باور نداشته باشید. هیچ کس چنین چیزی نمی‌خواهد، به ویژه وقتی هنوز قابلیت‌های زیادی برای ارائه به دنیای اطراف خود داشته باشید.
جام جم سرا

مطالب زیر را حتما بخوانید

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

آخرین مطالب

آمار سایت

  • 1,004
  • 333
  • 3,680
  • 881
  • 144,639
  • 11,575
  • آبان ۳, ۱۳۹۵