امروز : پنج شنبه ۱۳۹۵/۰۸/۶ می باشد.
تبلیغ چترومیک پارس درتلگرام

عکس های دیدنی

تبلیغات متنی

بلعیدن باتری لیتیوم گلوی کودک نوپا را آتش زد +عکس

کودک نوپای دوساله اهل کشور ایالات متحده به نام Logan stiff در اثر بلیعدن باتری لیتیوم ریموت کنترل دستگاه تلویزیون خانگی با مشکل سوختن مری و عدم توانایی مصرف مواد غذایی مواجه شده است.

گفتنی است، این کودک پس از بلعیدن باتری تحت یک عمل جراحی اورژانسی قرار گرفته و مجبور به بستری در بیمارستان به مدت ۳ هفته شده است.
بررسی‌ها نشان می‌دهند، باتری‌های لیتیوم در اثر بلعیده شدن با بزاق دهان واکنش نشان می‌دهند و باعث سوختن اعضای داخلی بدن مانند مری می‌شود.
پزشکان از زمان بروز این اتفاق تا کنون اعمال جراحی مختلفی را بر روی کودک انجام داده‌اند و سعی کرده‌اند علاوه بر بازسازی بافت گلو و مری این کودک مانع از چسبندگی بافت مری شوند.
بلعیدن باتری لیتیوم گلوی کودک نوپا را آتش زد +عکس
در حال حاضر این کودک از طریق لوله تغذیه می‌شود و باید به طور مرتب تحت درمان برای بازنگه داشتن مری و کشش عضلات آن قرار بگیرد.
والدین این کودک تا چند ساعت بعد از اینکه او باتری را بلعید به طور ناگهانی با مشکل عدم توانایی تنفس و استفراغ مواجه شدند.
پزشکان بیمارستان کلرادو با انجام عکسبرداری اشعه ایکس متوجه باتری ذوب شده در گلوی این کودک شده و به سرعت او را تحت عمل جراحی قرار دادند.
بلعیدن باتری لیتیوم گلوی کودک نوپا را آتش زد +عکس
اقلام و وسایل الکترونیکی کوچک از جمله باتری یک وسیله مهیج برای بلیعدن توسط کودکان خردسال است و می‌تواند منجر به مسمومیت و همچنین خفگی و مرگ کودک شود.
پزشکان برای جلوگیری از بروز چنین اتفاقاتی توصیه می‌کنند والدین این دسته از وسایل را از دسترس کودکان دور نگه دارند، حتما با چسب و پوشش‌های محافظ مانع از توانایی بازکردن وسایلی چون ریموت کنترل توسط کودک شوند، در صورت مشاهده بلعیده شدن باتری توسط کودک اجازه خوردن و یا آشامیدن به کودک ندهند زیرا باعث افزایش عوارض و آسیب می‌شود و هرچه سریعتر کودک را به مراکز درمانی انتقال دهند.
بلعیدن باتری لیتیوم گلوی کودک نوپا را آتش زد +عکس
این کودک دو ساله با وجود نجات یافتن از خطر مرگ به خاطر آسیب شدید به مری او دچار مشکل در غذا خوردن و همچنین از دست دادن قابلیت ارتجاعی در یکی از تارهای صوتی خود شده است.

مطالب زیر را حتما بخوانید

  • مطلب مرتبطی پیدا نشد.

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

آخرین مطالب

آمار سایت

  • 723
  • 252
  • 3,068
  • 910
  • 144,758
  • 11,612
  • آبان ۵, ۱۳۹۵