امروز : شنبه ۱۳۹۵/۰۹/۱۳ می باشد.
تبلیغ چترومیک پارس درتلگرام

عکس های دیدنی

چه کنیم تا خاطرات بد زندگی مان فراموش شود؟

برخی افراد در مسیر زندگی خود با اتفاقاتی مواجه می‌شوند که سبب مشکلات دیگر برایشان شده است، بنابراین بهتر است با انجام چند روش ساده از آن رهایی یابند.

سمیه شاهمرادی مشاور خانواده گفت: در زندگی اتفاقات متعددی برای افراد رخ می‌دهد که ممکن است، این اتفاقات سبب شوک شدید در فرد یا کدورت شود.

چه کنیم تا خاطرات بد زندگی مان فراموش شود؟

او در خصوص تقسیم بندی افراد با مواجه شدن اتفاقات ناگوارشان گفت: افراد به دو دسته تقسیم می‌شوند دستهٔ اول کسانی هستند که بر اثر اتفاقات ناگواری چون مواجه شدن با صحنهٔ تصادف خانواده یا قطع رابطه عاطفی و… دچار ضربه و شوک شدید می‌شوند که این موضوع منجر به استرس و اختلال عصبی در فرد را همراه دارد.

او در خصوص دسته اول ادامه داد: این افراد در صورت دچار شدن به حالت‌های استرسی و عصبی برای پیشگیری از افسردگی شدید باید به روان‌شناس مراجعه کنند و تحت نظر دکتر معالج خود قرار گیرند.

شاهمرادی در خصوص افراد دسته دوم گفت: این افراد در مسیر زندگی خود با اتفاقات کوچکی مواجه می‌شوند که باعث رنجش و ناراحتی آن‌ها شده است، در واقع عملی یا حرکتی را از فردی می‌بینند که قادر به فراموش کردن آن نیستند.

او در ادامه گفت: این افراد باید با انجام چند روش از جمله بخشش، صحبت کردن با یک مشاور، یادآوری خاطرات خوبی که با فرد داشته‌اند و نوشتن اتفاقات ناخوشایند به نحوی فراموش کنند.

شاهمرادی گفت: برخی افراد با کسانی روبرو می‌شوند که دیدار با آن‌ها برایشان بنا به دلایلی که خودشان می‌دانندخوشایند نیست در واقع با دیدار آن‌ها دچار استرس و اضطراب می‌شوند از این جهت برای تسکین خاطر خود باید سعی برای بهبود رابطه فیمابین خود داشته باشند که در این صورت گاهی منطق حاکم است و یا شامل مرور زمان می‌شود که باید گذشت و صبوری را پیشه کنند.

او گفت: جر وبحث در زندگی چه در رابطه و چه حتی گذرا باعث آسیب به نورون‌های عصبی سیستم عصبی ما می‌شوند در نتیجه با افزایش ترشح آدرنالین آنچه برای فرد به ارمغان می‌آورد فشار خون، پاره شدن رگ‌های چشم و یا در ‌‌نهایت سکته‌های قلبی و … می‌شوند، پس به سلامی خود بهتر است ارج دهیم چون که هر مشکلی یک راه حل خاص خود را می‌طلبد، نه برخورد فیزیکی و نه برخورد زبانی که هر دو راه مردود است.
باشگاه خبرنگاران

مطالب زیر را حتما بخوانید

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

آخرین مطالب

امار سایت

  • 3,348
  • 284
  • 5,591
  • 411
  • 0
  • 12,483
  • آذر ۱۳, ۱۳۹۵