امروز : سه شنبه ۱۳۹۵/۰۸/۴ می باشد.
تبلیغ چترومیک پارس درتلگرام

عکس های دیدنی

تبلیغات متنی

ده ساحل صورتی رنگ شگفت‌انگیز در دنیا

بله درست خوانده‌اید: صورتی! شاید باور آن سخت باشد اما همان‌طور که در سراسر دنیا ساحل‌هایی با رنگ‌های عجیب وجود دارد، ساحل‌هایی به رنگ صورتی هم هست. موجودات ریز قرمزرنگی که در صدف‌ها و صخره‌های مرجانی زندگی می‌کنند، به کف اقیانوس می‌روند و جریان آب، آن‌ها را به ساحل می‌آورد. گاهی اوقات کلسیم کربنات آزاد شده از مرجان‌ها یا صدف جانوران بی‌مهره ی دریایی مانند خرچنگ منزوی، با ماسه‌ها ترکیب می‌شود و این رنگ صورتی پدید می‌آید. در متن زیر به ۱۰ ساحل صورتی شگفت‌انگیز اشاره می‌کنیم.

۱۰٫ ساحل الافونیسی، کرت- یونان (Elafonisi Beach, Crete-Greece)

این ساحل یونانی در جنوب جزیره ی مدیترانه‌ای کرت واقع شده است. در بعضی از ماه‌های سال می‌توانید در آب‌های کم عمق این ساحل قدم بزنید و کودکان می‌توانند در ساحل صورتی رنگ زیبای آن بازی کنند.

CafeGardesh_10Elafonissi_Beach_Elafonissi_Greece01

CafeGardesh_10Elafonissi_Beach_Elafonissi_Greece02

۹٫ اسپیاجیا رزای بادلی، ساردینیا- ایتالیا(Spiaggia Rosa of Budelli, Sardinia-Italy)

جزیره ی ایتالیایی بادلی در مجمع‌الجزایر مادالنا واقع در شمال ساردینیا قرار دارد. اسپیاجیا رزا که به معنی ساحل صورتی است، در بین سواحل این منطقه معروف‌ترین است. این ساحل یکی از زیباترین و دیدنی‌ترین ساحل‌ها در دنیا هم هست. روزن‌داران و سایر جانوران میکروسکوپی که با امواج به ساحل آورده می‌شوند، در سرتاسر این ساحل پراکنده شده‌اند. رنگ صورتی ساحل با رنگ تخته سنگ‌های گرانیتی اطراف هماهنگی دارد.

CafeGardesh_09_Spiaggia_Rosa_of_Budelli__Sardinia_____Italy01

CafeGardesh_09_Spiaggia_Rosa_of_Budelli__Sardinia_____Italy02

۸٫ ساحل صورتی کومودو، اندونزی (Pink Beach Of Komodo – Indonesia)

جزیره کومودو به همراه ۱۷۵۰۸ جزیره دیگر، اندونزی را تشکیل می‌دهند. این جزیره بخشی از پارک ملی معروف کومودو است که زیستگاه بزرگترین مارمولک جهان است. کومودو برای ساحل فوق‌العاده‌اش هم معروف است. ساحلی با ماسه‌های نرم صورتی رنگ که تخته سنگ‌ها در آن پراکنده‌اند و مرجان‌های موجود در آب، منظره‌ای دیدنی فراهم کرده‌اند.

CafeGardesh_08_Pink_Beach_of_Komodo_____Indonesia01

CafeGardesh_08_Pink_Beach_of_Komodo_____Indonesia02

۷٫ ساحل خلیج هورس شو (نعل اسبی)، برمودا (Horseshoe Bay Beach- Bermuda)

جزیره ی برمودا سراسر قلمرو بریتانیا را در شمال اقیانوس اطلس دربرگرفته است و خارج از سواحل آمریکای شمالی قرار دارد. برمودا جزایر بی‌نظیری دارد که مشهورترین آن‌ها، ساحل خلیج هورس‌شو است. رنگ صورتی ماسه‌های این ساحل هلالی شکل، ناشی از تکه‌های صدف‌ها و مرجان‌هایی است که امواج به ساحل آورده اند. قدم زدن در کنار آب‌های فیروزه‌ای این ساحل تجربه ای بسیار لذت بخش برای مسافران برموداست.

CafeGardesh_07_Horseshoe_Bay_Beach_____Bermuda01

CafeGardesh_07_Horseshoe_Bay_Beach_____Bermuda02

۶٫ ساحل صورتی جزیره گریت سانتاکروز، فیلیپین (Pink Beach Of Great Santa Cruz Island- Philippines)

گریت سانتا کروز جزیره‌ای کوچک در شهر زامبومگای فیلیپین است که برای ساحل صورتی و ماسه‌های مرجانی‌اش معروف است. گریت سانتاکروز تنها ساحل صورتی در میان تمامی ساحل‌های زیبای فیلیپین است. رنگ صورتی این ساحل ناشی از ترکیب شدن مرجان‌های لوله ارگی (نوعی مرجان)  خرد شده با ماسه‌ها در طول هزاران سال فرسایش است.

CafeGardesh_06_Pink_Beach_of_Great_Santa_Cruz_Island_____Philippines02

CafeGardesh_06_Pink_Beach_of_Great_Santa_Cruz_Island_____Philippines01

۵٫ سواحل صورتی باربودا، دریای کارائیب (Pink Beaches Of Barbuda- Cribbean Sea)

باربودا جزیره‌ای از جزایر دوقلوی باربودا و آنتیگوآ است که بین دریای کارائیب و اقیانوس اطلس قرار دارد. ساحل غربی باربودا هرازچندگاهی با ماسه‌های صورتی پوشیده می‌شود؛ اما ساحل صورتی واقع در جنوب غربی باربودا، بسیار مورد توجه است. این ساحلِ نه چندان وسیع با تکه‌های زیادی از صدف‌های حلزونی شکل که امواج با خود به ساحل می‌آورند، پوشیده شده است.

CafeGardesh_05_Pink_Beaches_of_Barbuda_____Caribbean_Sea02

CafeGardesh_05_Pink_Beaches_of_Barbuda_____Caribbean_Sea01

۴٫ ساحل تالاب بالوس کرت- یونان  (Balos Lagoon Beach of Crete- Greece)

تالاب بالوس بین ساحل کرت و جزیره خالی از سکنه‌ی گرامووسا قرار دارد. دیدن این تالاب و ساحلش در کنار آب‌های کم عمق و گرم آن تجربه‌ای بسیار لذت بخش است. قسمتی از ساحل رنگ صورتی ملایمی دارد که از پراکنده شدن میلیون‌ها صدف خردشده روی ساحل به وجود آمده است. این تالاب با تخته سنگ‌ها و صخره‌هایی محدود شده است.

CafeGardesh_04_Balos_Lagoon_Beach_of_Crete_____Greece02

CafeGardesh_04_Balos_Lagoon_Beach_of_Crete_Greece01

۳٫ ساحل تنگسی لمبوک- اندونزی (Tangsi Beach Of Lambok, Indonesia)

لمبوک جزیره‌ای اندونزیایی در غرب سوندای است. ساحل تنگسی یا همان صورتی رنگ این جزیره، آن را از سایر سواحل اندونزی متمایز می‌کند. رنگ صورتی این ساحل ناشی از شکستن صخره‌های مرجانی است. این جزیره در محلی دورافتاده است و نسبت به سواحل دیگر جمعیت کمتری دارد. لمبوک چشم‌اندازی حیرت‌آور هم دارد.

CafeGardesh_03_Tangsi_Beach_of_Lombok_Indonesia02

CafeGardesh_03_Tangsi_Beach_of_Lombok_Indonesia01

۲٫ ساحل صورتی بونیر- جزیره ی کارائیب هلند (Bonaire Pink Beach- Dutch Caribbean Island)

جزیره ی بونیر واقع در دریای کارائیب همراه با جزایر آروبا و کوراسائو گروه جزایر «ای بی سی» را در آمریکای جنوبی تشکیل می‌دهند که یکی از دیدنی‌ترین جزیره‌های جهان است و ساحل ماسه ی صورتی بونیر یکی از چشم‌اندازهای بی‌نظیر این جزیره است. رنگ صورتی این ساحل ناشی از ساییده شدن میلیون‌ها صدف روزن‌دار صورتی است. این جزیره مکانی عالی برای ورزش‌های آبی هم هست.

CafeGardesh_02_Bonaire_Pink_Beach_Dutch_Caribbean_Island011

CafeGardesh_02_Bonaire_Pink_Beach_Dutch_Caribbean_Island021

۱٫ ساحل صورتی جزیره هاربور- باهاما (Pink Beach Of Harbor Island- Bahamas)

جزیره ی هاربور شهری در باهاما، واقع در اقیانوس اطلس است. این جزیره برای ساحل صورتی رنگ خود به طول ۴٫۸۲ کیلومتر معروف‌ترین ساحل صورتی در دنیاست. ماسه‌های صورتی رنگ این ساحل ناشی از مقدار زیادی از صدف‌های روزن دار است. هر گرم از یک تکه رسوب شامل صدها موجود زنده و تعداد زیادی صدف غیر زنده است.

CafeGardesh_01_Pink_Beach_of_Harbor_Island_Bahamas02

CafeGardesh_01_Pink_Beach_of_Harbor_Island_Bahamas01

منبع: http://www.wonderslist.com

مطالب زیر را حتما بخوانید

  • مطلب مرتبطی پیدا نشد.

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

آخرین مطالب

آمار سایت

  • 501
  • 133
  • 3,089
  • 898
  • 144,691
  • 11,595
  • آبان ۴, ۱۳۹۵