قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب تفریحی وردپرس
امروز : پنج شنبه ۱۳۹۶/۰۷/۲۷ می باشد.
تبلیغ چترومیک پارس درتلگرام

دیدنیها

اینترنت بالونی گوگل وارد مرحله اجرایی شد

بالون‌های گوگل که برای پرواز در جو زمین و ارائه خدمات اینترنت رایگان در نقاط دورافتاده طراحی شده اند، بعد از گذشت سه ماه عملکرد موفقیت آمیزی داشته‌اند.

در قالب طرح اینترنت بالونی گوگل که Project Loon  نام دارد سیگنال های ۴G LTE از بالن های در حال پرواز در ارتفاع ۱۸ کیلومتری زمین برای استفاده ساکنان نقاط مختلف ارسال می شوند.

برای موفقیت این طرح باید هزاران بالن به طور مداوم در پرواز باشند تا پوشش سلولی مورد نیاز به منظور دسترسی به اینترنت بی سیم ممکن شود. همچنین به دلایل اقتصادی و لجستیکی این بالن ها باید تا حداکثر مدت ممکن در آسمان باقی بمانند.

بالن های اولیه گوگل هم اکنون بیش از صد روز است که با موفقیت در جو زمین در حال گردش هستند و این بدان معناست که هدف اولیه گوگل برای اجرایی کردن طرح مذکور محقق شده است. بالن های یاد شده به گونه‌ای  طراحی شده اند که به فعالیت خود در دمای منفی ۶۰ درجه سانتیگراد هم ادامه می‌دهند. دمای هوا در ارتفاع ۱۸ کیلومتری زمین معمولا در همین حد و حتی کمتر است.

بررسی های مختلف در این زمینه در آزمایشگاه  McKinley Climatic در پایگاه هوایی Eglin  در فلوریدای آمریکا صورت گرفته است.

گوگل می گوید قبلا به افراد زیادی برای کنترل و مدیریت این بالن ها نیاز بود که حال به تنها دو نفر کاهش یافته است. همچنین یک سیستم خودکار پرتاب بالن هم توسط این شرکت ابداع شده که مشکلات امنیتی و فنی قبلی را به حداقل رسانده است.

فارس

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

*

code

آخرین مطالب