امروز : پنج شنبه ۱۳۹۶/۰۵/۵ می باشد.
تبلیغ چترومیک پارس درتلگرام

دیدنیها

تبلیغات متنی

پلیس آمریکا چطور با یک روبات عامل تیراندازی دالاس را کشت؟/اولین استفاده از روبات‌های قاتل توسط پلیس

مجله خبری علمی تفریحی یک پارس
پس از کشته شدن ۵ مامور پلیس توسط یک تیرانداز در شهر دالاس سرانجام این یک روبات بود که عامل تیراندازی را کشت. برای اولین بار است که نیروهای پلیس آمریکا از یک روبات برای قتل متهم استفاده می‌کنند.

استفاده از روبات‌ها در فناوري‌هاي نظامي هر روز بيشتر مي‌شود اما استفاده پليس آمريكا از اين مسئله براي كشتن يك متهم بار ديگر اهميت ماجرا را بيشتر نشان داده است. روبات به كار رفته در اين عمليات  یک دستگاه انفجاری به همراه خود داشت که در محل حضور مظنون آن را منفجر كرد و باعث مرگ او شد. مقام‌ هاي آمريكا اعلام كرده‌اند كه اين اولين استفاده از روباتها در اين نوع عمليات توسط پليس به حساب مي‌آيد. استفاده پليس از روبات‌ها بارها اتفاق افتاده اما هيچ وقت براي قتل يك مظنون نبوده است.در سال ۲۰۱۲، پلیس گرینزبورو در کارولینای شمالی از یک ربات مجهز به اتصالات صوتی و تصویری برای برقراری ارتباط با یک مظنون مسلح استفاده کرد. در نهایت این فرد دستگیر و زندانی شد. همچنین در سال ۲۰۱۴ از یک ربات برای بررسی یک ماموریت مظنون به سرقت استفاده شد. پلیس سپس از آن برای اسپری کردن گاز اشک‌آور به منظور ورود ایمن به ساختمان استفاده کرد. در سال ۲۰۱۵ نیز یک ربات به مردی که قصد خودکشی از روی پل هوایی یک اتوبان را داشت، تلفن همراه و پیتزا رساند.

 

اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

 

اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

 

از جزئيات فني اين روبات اطلاعات چنداني در دست نيست اما شركت صنايع دفاعي نورثروپ گرومن كه سازنده روبات‌هاي پليس آمريكاست اعلام كرده اين روبات براي يگان‌هاي خنثي‌سازي بمب طراحي شده است. در وب‌سايت اين شركت اما آمده است كه اين روبات قابليت استفاده در شرايط مختلف و براي غلبه بر تهديدهايي از جمله بمب‌هاي كنار جاده‌اي را دارند. برخي رسانه‌ها اما گزارش داده‌اند اين روبات علاوه بر عمليات خنثي سازي بمب به صورت مستقيم مي‌تواند براي قتل مورد استفاده قرار گيرد. چيني‌ها هم روباتي به نام AnBot دارند كه به گفته مقام‌هاي اين كشور براي استفاده در عمليات ضدتروريستي و سركوب شورش توسط پليس طراحي شده است.

 

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

*

code

آخرین مطالب

امار سایت

  • 0
  • 17,740
  • مرداد ۳, ۱۳۹۶