امروز : سه شنبه ۱۳۹۶/۰۱/۸ می باشد.
تبلیغ چترومیک پارس درتلگرام

عکس های دیدنی

تبلیغات متنی

چرنوبیل ممکن است به یک مزرعه خورشیدی تبدیل شود

مجله خبری علمی تفریحی یک پارس
دولت اوکراین با ارائه طرح پیشنهادی جدید خود، به دنبال سرمایه گذارانی برای تبدیل چرنوبیل به یک مزرعه خورشیدی می گردد. به گزارش گاردین، اوکراین در حال حاضر قصد متقاعد کردن سرمایه گذاران را دارد و می خواهد منطقه خالی از سکنه چرنوبیل را به مزرعه خورشیدی عظیمی به وسعت ۶۰ کیلومتر مربع تبدیل کند.

این ناحیه که شدیدا رادیواکتیو بوده و فوق العاده خطرناک است، ابدا قابل سکونت نیست اما با قرار دادن پنل های خورشیدی می توان ۱۴۰۰ مگاوات برق تولید کرد، یک سوم میزانی که تاسیسات اتمی این شهر پیش از انفجار قادر به تولید آن بود.

چنین طرحی اگر با موافقت سرمایه گذاران روبرو شود، قطعا شاهد ایجاد عظیم ترین مزرعه خورشیدی کره زمین خواهیم بود. برای مثال، مزرعه خورشیدی لانگیانگشیا در چین وسعت ۲۳ کیلومتر مربعی داشته و مزرعه خورشیدی ایوانپا نیز زمینی در حدود ۱۴ کیلومتر مربع را اشغال کرده که هر کدام از این ها به ترتیب ۸۵۰ و ۳۹۲ مگاوات برق تولید می کنند.

زمین های این ناحیه ارزان و غیر قابل سکونت هستند، بنابراین خرید و ساخت در آن هزینه بالایی در آن نخواهد داشت. حتی زیر ساخت منابع برق کارخانه چرنوبیل نیز هنوز دست نخورده و بدون آسیب باقی مانده اند و در صورت امکان، می توان از آن ها هم حتی استفاده کرد.

دیجیاتو

چرنوبیل ممکن است به یک مزرعه خورشیدی تبدیل شود

چرنوبیل ممکن است به یک مزرعه خورشیدی تبدیل شود

مطالب زیر را حتما بخوانید

  • مطلب مرتبطی پیدا نشد.

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

آخرین مطالب

امار سایت

  • 0
  • 15,768
  • فروردین ۹, ۱۳۹۶