امروز : چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۵/۴ می باشد.
تبلیغ چترومیک پارس درتلگرام

دیدنیها

تبلیغات متنی

اپل باید امنیت پیام‌رسان IMESSAGE را بیشتر کند

مجله خبری علمی تفریحی یک پارس

اخبارتکنولوژی,خبرهای تکنولوژی,اپل

این روزها اکثر شرکت‌‌ها سعی می‌کنند که امنیت برنامه‌ی پیام‌رسان خودشان را حفظ کنند و به همین دلیل از سیستم کدگذاری روی آن‌ها استفاده می‌کنند.

به طور مثال برنامه‌ی پیام‌رسان واتس‌آپ از سیستم کدگذاری دو طرفه استفاده می‌کند تا پیام‌ها توسط هکرها خوانده نشوند. این اقدام باعث شده که محققان «دانشگاه جانز هاپکینز» (Johns Hopkins University) استفاده از این نوع سیستم کدگذاری را روی پیام‌رسان iMessage به اپل پیشنهاد کنند.

این محققان در مقاله‌ی خودشان گفته‌اند که اپل باید از سیستم کدگذاری دو طرف به جای استفاده از روش‌های کنونی که برای حفظ امنیت پیام‌ها به کار می‌رود، استفاده کند. این محققان گفته‌اند که با حمله‌های صورت گرفته، پیام‌های iMessage به راحتی توسط افراد مختلف هک می‌شوند. البته برای هک کردن سیستم امنیتی اپل هم نیاز به افراد متخصص است، اما گفته شده که هک کردن آن راحت‌تر از هک کردن سیستم کدگذاری دو طرفه است.

محققان گفته‌اند که اپل باید به فکر بالا بردن امنیت برنامه‌ی پیام‌رسان خودش باشد تا در آینده با مشکلی در این زمینه مواجه نشود. موضوع امنیت اطلاعات در دنیای امروز آن‌قدر مهم است که شرکت‌های مختلف سعی می‌کنند که اطلاعات آن‌ها امن باقی بماند و در اختیار هکر‌ها و حتی دولت‌های مختلف قرار نگیرد.

 

اخبار تکنولوژی – دیجی کالا

 

مطالب زیر را حتما بخوانید

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

*

code

آخرین مطالب

امار سایت

  • 0
  • 17,740
  • مرداد ۳, ۱۳۹۶