امروز : چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۵/۴ می باشد.
تبلیغ چترومیک پارس درتلگرام

دیدنیها

تبلیغات متنی

چگونه خود را بیشتر در دل دیگران جا کنیم؟

مجله خبری علمی تفریحی یک پارس

مطالعه‌ای به این موضوع اشاره کرده است که از طریق عذرخواهی کردن حتی برای کارهایی که انجام نداده‌اید می‌توان بیشتر از قبل در دل دیگران جا باز کرد و سبب شد که دیگرام بیشتر به شما اطمینان کنند. محققان در دانشگاه هاروارد طی آزمایشی با جامعه آماری نسبتا بالا این رویکرد را به نوعی نشان دادند

چگونه خود را بیشتر در دل دیگران جا کنیم؟

به عنوان مثال، آن‌ها در یک روز بارانی از افراد مختلفی درخواست کردند که برای چند لحظه گوشی همراهشان را قرض دهند تا بتوانند با آن تماس بگیرند. در نصف تحقیق این تقاضا با جمله «ببخشید که باران می‌بارد» و یا «از آمدن باران متاسف هستم و عذر می‌خواهم» شروع شد.

نتایج این تحقیق نشان داد که در مواقعی که افراد درخواست‌کننده از این گونه جملات استفاده کردند بیشتر افراد به آن‌ها اطمینان می‌کردند و گوشی خود را به آن‌ها قرض می‌دادند.

در مواردی که این قبیل جملات گفته نمی‌شود تنها ۹ درصد از افراد اطمینان کردند و گوشی همراه خود را قرض دادند. نتایج این تحقیق و مطالعاتی از این دست نشان می‌دهد که عذرخواهی کردن و متاسف بودن برای انجام کارهایی که شما انجام نداده‌اید و یا از کنترل شما خارج است حس خوبی را به سایر افراد منتقل می‌کند و سبب می‌شود آن‌ها به شما اطمینان کنند و در بیشتر موارد درخواست شما را انجام دهند.
باشگاه خبرنگاران

مطالب زیر را حتما بخوانید

  • مطلب مرتبطی پیدا نشد.

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

*

code

آخرین مطالب

امار سایت

  • 0
  • 17,740
  • مرداد ۳, ۱۳۹۶