امروز : شنبه ۱۳۹۵/۰۸/۱ می باشد.
تبلیغ چترومیک پارس درتلگرام

عکس های دیدنی

تبلیغات متنی

مشخص شدن هويت زن انتحارى در پاريس!

01

در یورش روز ۱۸ نوامبر پلیس فرانسه به آپارتمانی در منطقه‌ی “سن دنی” در حومه‌ی پاریس، یک زن ۲۶ ساله خود را منفجر کرد: او “حسنا بولحسن” نام دارد و به عنوان مدیر یک شرکت ساختمانی در شمال پاریس کار می‌کرد.
بنا بر گزارش پلیس، “حسنا بولحسن” هنگام یورش پلیس به منطقه‌ی “سن دنی” ابتدا پشت پنجره در طبقه‌ی سوم ظاهر شده و با دست‌های بالا برده به نشانه‌ی تسلیم موقعیت را زیر نظر گرفته است. یک شاهد عینی می‌گوید که پیش از آن صدای فریاد “کمک، کمک” این زن را شنیده ‌است. به‌نظر کارشناسان پلیس، این کار به منظور گمراه کردن نیروهای امنیتی صورت گرفته است.
سرپیچی از فرمان پلیس
به گزارش خبرگزاری‌ها، “حسنا بولحسن” در جریان یورش، دستور ماموران پلیس را که از او خواستند چهره‌ی خود را نشان دهد، اجرا نکرده است. یک شاهد عینی دیگر می‌گوید که نیروهای امنیتی فریاد زدند: «دست‌ها بالا! وگرنه شلیک می‌کنیم.» یک فیلم ویدئویی غیرحرفه‌ای نیز نشان می‌دهد که ماموران از حسنا می‌پرسند: «دوست پسرت کجاست؟» او در پاسخ می‌گوید که «او دوست پسرم نیست.»
بیشتر بخوانید:
ظاهرا این کلمات آخرین جمله‌ی “حسنا بولحسن” بودند. چون بلافاصله صدای انفجار شنیده می‌شود. به گفته‌ی شاهدان عینی، شدت انفجار تا حدی بوده که دیوارهای اصلی خانه ترک برمی‌دارند و تکه‌های بدن زن تا سوی دیگر خیابان پرتاب می‌شود.
گفته‌‌های رییس واحد ضد ترور فرانسه
ژان میشل فاورگو، رییس واحد ضدترور حمله‌ی ۱۸ نوامبر پلیس فرانسه، در این رابطه در مصاحبه‌ای با روزنامه‌ی “فیگارو” می‌گوید: «ما خبر داشتیم که دو مرد و یک زن مسلح در آپارتمانی در منطقه‌ی “سن دنی” مخفی شده‌اند و به مواد منفجره و کالاشنیکف مجهز هستند.» به گفته‌ی فاورگو، حسنا بولحسن خود را با این قصد منفجر کرده که به ماموران امنیتی آسیب وارد کند.
گفته می‌شود که این زن انتحاری پیش از اقدام به عمل، با شخص نامعلومی تلفنی صحبت کرده است. هنوز هویت این شخص و هم‌چنین رابطه‌ی او با “حسنا بولحسن” مشخص نشده است.
بیشتر بخوانید:
درگیری‌ها و محاصره‌ی آپارتمانی در حومه‌ی شمالی پاریس نزدیک به ۷ ساعت به‌طول انجامید. در این عملیات ۲ تن کشته، ۷ نفر دیگر بازداشت و چند مامور پلیس نیز زخمی شدند.
“شیفته‌ی” افراط‌گرایی
“حسنا بولحسن” که در منطقه‌ی کلیشی لاگارین پاریس به دنیا آمده، ‌نخستین زن انتحاری در اروپا است که خود را منفجر کرد و کشته شد. بنا به نوشته‌ی رسانه‌های فرانسوی، حسنا همیشه در آرزوی پیوستن به افراط‌گرایان اسلامی بود. از چگونگی گرایش او به اسلام‌گرایان هنوز اطلاعی در دست نیست. گفته می‌شود که بولحسن در فیس‌بوک خود نوشته که “شیفته‌ی” حیات بومدین، بیوه‌ی امدی کولیبالی بوده که در جریان حمله‌ی برادران کواشی به دفتر مجله‌ی چارلی ابدو، ۴ نفر را در یک فروشگاه مواد غذایی یهودی به قتل رساند.
بیشتر بخوانید:
گمان می‌رود که حیات بومدین، پیش از حادثه‌ی گروگان‌گیری و قتل چهار یهودی در پاریس، فرانسه را به مقصد سوریه ترک کرده است. پلیس هم‌چنان در تعقیب اوست. از حیات بومدین در رسانه‌های فرانسه به عنوان زنی که دچار “جنون جهاد” است، نام برده می‌شود.

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

آخرین مطالب

آمار سایت

  • 1,396
  • 357
  • 2,845
  • 865
  • 144,467
  • 11,521
  • مهر ۳۰, ۱۳۹۵