امروز : یکشنبه ۱۳۹۵/۰۸/۲ می باشد.
تبلیغ چترومیک پارس درتلگرام

عکس های دیدنی

تبلیغات متنی

شباهت عجیب حملات تروریستی پاریس و بازی «بتل‌فیلد ۳»!

هنوز معلوم نیست، تروریست‌هایی که برای ارتباط با یکدیگر از کنسول بازی بهره می‌بردند تا ردشان زده نشود، حملاتشان را بر مبنای این بازی طراحی کرده‌اند یا بالعکس اما آنچه واضح است، شباهت این دو حمله تروریستی واقعی و مجازی آنقدر زیاد است که نمی‌توان منکرش شد.

به گزارش «یک پارس»، در یکی از مراحل بخش داستانی بازی ویدئویی «بتل‌فیلد ۳» (میدان نبرد ۳) که سال ۲۰۱۱ میلادی به بازار عرضه شده، پاریس هدف حمله تروریستی‌ قرار می‌گیرد که نوع و زمان وقوع آن شباهت بسیاری با حمله اخیر تروریستی پاریس دارد.

بتل‌فیلد ۳، بازی تیراندازی اول شخص از سری بازی‌هایی با این نام است که توسط شرکت دایس (DICE) ساخته‌ و توسط شرکت الکترونیک آرتز برای پلی‌استیشن ۳، ایکس‌باکس ۳۶۰ و ویندوز به بازار عرضه شده است. البته به این دلیل که در بازی به تهران حمله می‌شود، از همان روزهای عرضه، فروش آن در کشورمان ممنوع شد.

بیشتر داستان بازی که طی ۹ ماه در سال ۲۰۱۴ رخ می‌دهد، در ایران و عراق رخ می‌دهد اما جز این کشورها، بخشی از رویدادهای بازی در منطقه جمهوری آذریابجان و دو شهر نیویورک و پاریس روایت می‌شود که در روزهای اخیر، روایت این بازی از حمله تروریستی به پاریس، خبرساز شده است.

به گزارش بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، در این بخش، شهر پاریس مورد حمله تروریست‌ها قرار می‌گیرد و این حمله شامل تیراندازی در مناطق مختلف شهر، بمب‌گذاری، مقابله با پلیس و گروگان‌گیری می‌شود که تمام این موارد در حملات تروریستی اخیر پاریس نیز اتفاق افتاد. از آن عجب تر اینجاست که تاریخ حمله به پاریس در ابتدای این مرحله از بازی، ۱۳ نوامبر ذکر می‌شود؛ دقیقا‌‌ همان تاریخی که حمله تروریستی پاریس در واقعیت رخ داد.

البته هنوز معلوم نیست، آیا حمله تروریستی به پاریس در این بازی پیش بینی شده بود یا تروریست ها این بخش از بازی را مبنای طراحی عملیات تروریستی خود در این شهر قرار داده بودند، هرچند احتمال دوم نزدیک تر به واقعیت به نظر می‌رسد، زیرا گزارش مقامات امنیتی پاریس حکایت از آن دارد که تروریست ها برای ارتباط گیری با یکدیگر، از کنسول بازی پلی استیشن بهره می‌برده‌اند.

شباهت عجیب حملات تروریستی پاریس و بازی «بتل‌فیلد 3»!

به عبارت بهتر، استفاده تروریست ها از کنسول بازی، جدای آنکه قابلیت دور ماندن مکالمات ایشان از دید نهادهای امنیتی و ضد تروریستی را فراهم می‌آورده، می‌تواند نشانگر علاقه ایشان به بازی های رایانه ای باشد؛ علاقه‌ای که اگر ثابت شود در الگوگیری تروریست ها از بازی بتل‌فیلد نقش داشته، بی شک به چالشی جدید در طراحی بازی های رایانه‌ای بدل خواهد شد.

باید منتظر بمانیم تا گذشت زمان نشان دهد، آیا این شباهت انکارناشدنی میان دو حمله تروریستی مجازی و حقیقی به پاریس، مقامات امنیتی فرانسه را به پیگیری این ماجرا و احتمالا تصمیمات جدیدی درباره طراحی بازی های رایانه ای سوق خواهد داد یا خیر؛ رویکردی که جا دارد گسترش بیابد و به کاهش خشونت در بازی های رایانه‌ای هم گره بخورد اما اهمیت آن در حال حاضر، ترس عمیقی است که اروپاییان را از تکرار حوادث پاریس فرا گرفته است.

مطالب زیر را حتما بخوانید

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

آخرین مطالب

آمار سایت

  • 958
  • 332
  • 3,137
  • 834
  • 144,517
  • 11,539
  • آبان ۲, ۱۳۹۵