ارائه تصاوير جديد زنان ايرانى با آلمانى ها (عكس)

imageimage image image image image image  image image image image

سمانه خسروی به تازگی کتاب عکسی به نام “در میان زنان” را منتشر کرده که در مورد معیارهای زیبایی زنان در ایران است. سمانه خسروی سعی کرده از قشرهای مختلف زنان ایرانی عکاسی کرده و آنها را در این کتاب گردآوری کند.
خسروی با آمدن به آلمان و آشنا شدن با دیدگاه‌های مردم آلمان نسبت به ایران و به خصوص زنان ایرانی، به این فکر افتاده است که باید تصویر جدیدی از زنان ایرانی دست‌کم به آلمانی‌ها نشان دهد.
خسروی، عکاس کتاب “در ميان زنان” معتقد است، بسیاری از مردم دنیا تنها تصاویری کلیشه‌ای از زنان ایرانی دارند که از طریق رسانه‌ها به دست آورده‌اند.
سمانه خسروی می‌گوید: «بسیاری از غیرایرانیان، تصوری که از یک زن ایرانی دارند، زنی با یک چادر مشکی است اما این تنها قسمتی از واقعیت است و همه زنان ایرانی دارای این نوع پوشش نیستند. من تلاش کردم با این عکس‌ها واقعیت‌های دیگری را هم از زندگی زنان در ایران نشان دهم.»
عکاس این کتاب در گفت‌وگو با دویچه‌وله توضیح می‌دهد که چطور در نخستین قدم برای مطرح کردن موضوع این کتاب در دانشگاه با سوالات مختلفی از جانب ‌آلمان‌ی‌ها رو به‌رو شده است. سوالاتی مانند این که “آیا در ایران جراحی زیبایی ممنوع است؟”
خسروی معتقد است پس از اینکه هم دانشگاهی‌ها و استاتیدش در دانشگاه دورتموند آلمان، عکس‌های متفاوت او از زنان ایرانی را دیده‌اند، نظرشان در مورد چگونگی زندگی زنان ایرانی تغییر کرده است.
سمانه خسروی برای عکاسی این مجموعه که به معیارهای زیبایی زنان ایرانی می‌پردازد، به آرایشگاه‌ها و اتاق‌های عمل رفته و از زنان مراجعه‌کننده به این مکان‌ها عکاسی کرده است. او به دویچه‌وله گفت، متقاعد کردن سوژه‌ها برای عکاسی کار چندان ساده‌ای نبود.
سمانه خسروی متولد سال ۱۳۶۲ و فارغ‌التحصیل رشته عکاسی از دانشگاه آزاد تهران است. او پس از آمدن به آلمان همین رشته را در مقطع فوق لیسانس در دانشگاه دورتموند ادامه داد.
در حال حاضر کتاب “در ميان زنان” از طریق سایت Startnext به فروش می‌رسد.

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *