امروز : پنج شنبه ۱۳۹۵/۰۸/۶ می باشد.
تبلیغ چترومیک پارس درتلگرام

عکس های دیدنی

تبلیغات متنی

زن همدست تروریست‌ها در پاریس عامل انتحاری نبوده است !

dokhtar1

پلیس فرانسه می‌گوید که دو نفر از مهاجمان انفجارهای پاریس به تازگی به عنوان پناهجو از مرز یونان وارد اروپا شده بودند. طبق آخرین گزارش زنی که در خانه محله سن‌دنی کشته شد، خودکشی نکرده است.
به گزارش پلیس فرانسه، از روی انگشت‌نگاری روشن شده است که دو نفر از مجریان حملات پاریس، از مرز یونان وارد اروپا شده‌اند. این دو تروریست خود را به عنوان فراریان از جنگ سوریه قلمداد کرده بودند.
به گفته فرانسوا مولان، دادستان پاریس، تطابق انگشت‌نگاری‌ها نشان می‌دهد که دو نفر از مهاجمان مسلح پاریس در روز سوم اکتبر وارد یونان شده بودند. این دو نفر از سه مهاجمی هستند که خود را در نزدیکی استادیوم فوتبال پاریس منفجر کردند.
بیشتر بخوانید:
راهنمای مأموران پلیس در این کشف یک گذرنامه سوری بوده که در کنار جسد یکی از عاملان انتحاری یافت شده است.
حسناء خودکشی نکرده است
بنا به آخرین اطلاعات پلیس که روز جمعه منتشر شد، حسناء بولحسن، با خودکشی به زندگی خود پایان نداده، بلکه کشته شده است. گزارش‌های پیشین این زن جوان را عامل انتحاری معرفی کرده بودند.
بیشتر بخوانید:
به گفته پلیس کسی که در داخل خانه خود را منفجر کرد، مرد جوانی بوده که جسد او چنان متلاشی شده بود که مأموران گمان برده بودند زن است. اما زنی که جسد او روز جمعه پیدا شد، واقعا به حسناء، خویشاوند ۲۶ ساله عبدالحمید اباعود تعلق داشت.
در گزارش اولیه پلیس آمده بود که حسناء بولحسن در جریان حمله مأموران به خانه‌ی محله سن‌دنی، کمربند انتحاری خود را منفجر کرده است، اما در نوار ویدیویی که به تازگی مورد بررسی قرار گرفته، چنین چیزی تائید نمی‌شود.
حسناء آیت بولحسن تا همین چند ماه پیش مشتری دایمی پارتی‌های پاریس بود و همیشه کلاه کاوبویی به سر می‌گذاشت. به گفته آشنایان او با ظاهر کاوبویی بیرون می‌رفت، سیگار می‌کشید و مشروب الکلی می‌نوشید.
به گفته مادر و برادر حسناء، این زن ۲۶ ساله در چند ماه گذشته، تحت تأثیر اباعود، به افکار افراطی گرایش یافته است.
به گفته برادر حسناء: «خواهرم از شش ماه پیش ناگهان به مسلمان افراطی بدل شد. پیش از آن اصلا مذهبی نبود و من هرگز ندیدم که لای قرآن را باز کند». مادر حسناء هم معتقد است که اسلامگرایان دختر او را “شستشوی مغزی” کرده بودند.
او روز چهارشنبه (۱۸ نوامبر) در عملیات پلیس در محله سن‌دنی در شمال پاریس در کنار خویشاوند خود عبدالحمید اباعود، کشته شد. به گفته پلیس فرانسه اباعود طراح اصلی و یکی از مهاجمان حملات پاریس بوده است.
حسناء که تبار مراکشی دارد، در اوت ۱۹۸۹ در پاریس به دنیا آمد. کودکی او پرفراز و نشیب بود و او از ۸ تا ۱۵ سالگی دور از خانواده زندگی کرد. بستگان و آشنایان او را دختری سرکش و ناآرام می‌شناختند.

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

آخرین مطالب

آمار سایت

  • 1,457
  • 493
  • 3,068
  • 910
  • 144,774
  • 11,632
  • آبان ۶, ۱۳۹۵