امروز : یکشنبه ۱۳۹۵/۰۸/۲ می باشد.
تبلیغ چترومیک پارس درتلگرام

عکس های دیدنی

تبلیغات متنی

الشباب‌ سومالی، اعضای‌داعشی‌شده را سر می‌برد

گروه تروریستی «الشباب المجاهدین» سومالی هشدار داد؛ گردن هر عضوی را که از القاعده روی برگرداند و با داعش بیعت کند، قطع می‌کند.

به گزارش العالم، «ابوعبدالله» یکی از سرکردگان ارشد شباب المجاهدین در پیامی رادیویی خاطرنشان کرد، هر کسی بگوید به جنبش اسلامی دیگری تعلق دارد، به سرعت او را بکشید. ما سر هر کسی که وحدت را تضعیف کند، از تن جدا می کنیم.

پایگاه روزنامه رأی الیوم در این باره نوشت: الشباب المجاهدین، یکی از قدیمی‌ترین گروه‌های القاعده در شرق آفریقاست که درصدد سرنگونی دولت سومالی است که از سوی ۲۲ هزار نیروی اتحادیه آفریقا حمایت می‌شود. این افراط گرایان در سال‌های اخیر بسیاری از مناطق تحت نفوذشان را از دست داده‌اند اما همچنان تهدیدی علیه سومالی و کنیا به شمار می آیند. در این میان برخی اعضای این گروه پس از ظهور داعش در عراق و سوریه به آن پیوستند. تعداد انگشت شماری از فرقه‌های الشباب با داعش بیعت کرده اما این تغییر، سرعت و شتاب چشمگیری نداشته است.

همزمان با اقدامات احمد دیریه، سرکرده گروه “الشباب المجاهدین” و یکی از وفاداران به القاعده برای تحکیم و تقویت قدرتش، گروه‌های حامی داعش سومالی مورد حمله قرار گرفته و رهبرانش ترور شدند.

حسن شیخ محمدو، رییس جمهوری سومالی ماه گذشته میلادی گفت: تفرقه و مناقشات علنی کنونی در داخل گروه الشباب المجاهدین نشان می‌دهد که این گروه راه خود را گم کرده است.

اما ابوعبدالله از سرکردگان شباب المجاهدین خاطرنشان کرد، الشباب همچنان متحد است. جهان می‌خواهد میان ما تفرقه بیفتد. این یک تصمیم جمعی است و هر کسی که می‌خواهد به گروه دیگری ملحق شود باید سومالی را ترک کند. به خدا قسم که هرگز این اقدامات خرابکارانه را تحمل نخواهیم کرد.

مطالب زیر را حتما بخوانید

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

آخرین مطالب

آمار سایت

  • 983
  • 340
  • 3,137
  • 834
  • 144,518
  • 11,539
  • آبان ۲, ۱۳۹۵