امروز : یکشنبه ۱۳۹۵/۰۸/۲ می باشد.
تبلیغ چترومیک پارس درتلگرام

عکس های دیدنی

تبلیغات متنی

در واکنش به اقدام ارتش ترکیه،روسیه اس ۴۰۰ به سوریه می‌برد

مسکو در واکنش به اقدام ارتش ترکیه در ساقط کردن جنگنده در حال عملیات روسیه علیه مواضع تروریست ها در سوریه، اعلام کرد که سامانه اس ۴۰۰ پیشرفته ترین سامانه موشکی ارتش خود را در این کشور مستقر می کند.
به گزارش ایرنا «سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه، این خبر را امروز چهارشنبه به خبرنگاران اعلام کرد.
با سقوط هواپیمای روسی توسط ارتش ترکیه که در خاک سوریه سقوط کرد، روسیه تدابیر شدید پیشگیرانه را برای تکرار چنین واقعه ای و حفاظت از جان نظامیان خود اتخاذ کرده است.
«ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه که ترکیه را همدست تروریست ها خوانده در واکنش به این اقدام گفته است: ساقط کردن جنگنده روسیه توسط ترکیه پیامدهای جدی در روابط با ما با این کشور خواهد داشت و همدستان تروریست ها از پشت به ما خنجر زدند.
پوتین در دیدار با «عبدالله دوم» پادشاه اردن در سوچی روسیه افزود: این واقعه از چارچوب مبارزه عادی با تروریسم فراتر می رود و حادثه کنونی با ضربه ای ارتباط دارد که همدستان تروریست ها از پشت به ما زدند.
وی افزود: نظامیان ما فداکارانه در حال مبارزه با تروریسم هستند و من این حادثه را نمی توانم جز از پشت خنجر زدن توصیف کنم.
ترکیه اعلام کرد که ساقط کردن هواپیمای روسی پس از چند بار تجاوز به حریم هوایی این کشور و بی توجهی به هشدارهای مکرر انجام گرفته است.
روسیه پاسخ داده است نقشه های ماهواره ای و مسیر پرواز ادعای مقام های ترکیه را تایید نمی کند.
مجموعه های پدافند موشکی اس ۴۰۰ یا تریومف پیشرفته ترین تسلیحات پدافند موشکی روسی است که قادر به هدف قرار دادن هواپیماها تا برد ۴۰۰ کیلومتر و موشک های تاکتیکی تا شعاع ۶۰ کیلومتری است.
مسکو تا کنون این تسلیحات پیشرفته را به هیچ کشوری نفروخته است و صنایع نظامی روسیه مجموعه های اس ۴۰۰ را برای نیازهای ارتش خود می سازند.
نیروی هوافضای روسیه در جریان ۵۷ روز عملیات ضد تروریستی با همکاری ارتش سوریه تاکنون نزدیک به شش هزار مقر و پایگاه تروریست ها به ویژه داعش را در این کشور نابود کرده است.
دولت هایی چون آمریکا، انگلیس، فرانسه، آلمان، ترکیه، قطر، کویت و عربستان از پنج سال پیش برنامه جذب و اعزام تروریست های افراطی را از سراسر جهان به سوریه و همچنین سازماندهی و تقویت گروه های تروریستی از جمله جبهه النصره و داعش با هدف سرنگونی حکومت «بشار اسد» ادامه می دهند و بر اساس تازه ترین گزارش سازمان امنیت فدرال روسیه ۳۰ هزار تروریست از ۱۰۰ کشور در صفوف تروریست ها در عراق و سوریه می جنگند.

مطالب زیر را حتما بخوانید

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

آخرین مطالب

آمار سایت

  • 1,376
  • 482
  • 3,137
  • 834
  • 144,523
  • 11,555
  • آبان ۲, ۱۳۹۵