قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب تفریحی وردپرس
امروز : جمعه ۱۳۹۸/۰۱/۲ می باشد.
تبلیغ چترومیک پارس درتلگرام

---

تبلیغات متنی

اردوغان: روسیه باید از ما عذرخواهی کند

رئیس‌جمهور ترکیه در مصاحبه‌ای درباره سرنگونی جنگنده روسی توسط هواپیماهای ترکیه و عواقب این اقدام توضیحاتی داد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه در مصاحبه‌ای با شبکه سی‌ان‌ان به اظهارات روسیه درباره سقوط یک فروند هواپیمای جنگنده این کشور توسط ترکیه پاسخ داد.
وی در این مصاحبه گفت: این ما نیستیم که باید عذرخواهی کنیم، بلکه افرادی که حریم هوایی ما را نقض کرده‌اند باید این کار را انجام دهند. خلبانان نیروی هوایی ما تنها وظیفه خود را انجام داده‌اند که واکنش به نقض قوانین بوده است. این داستان اصلی حادثه بوده است.
با اینحال اردوغان با تاکید بر روابط مهم میان دو کشور گفت: ما روابط راهبری با روسیه داریم که از اهمیت زیادی برخوردار است ما حجم روابط تجاری خود را تا ۳۵ میلیارد دلار افزایش داده‌ایم. در حوزه نفت و گاز طبیعی ما مشتری اصلی روسیه به شمار می‌آییم.
وی ادامه داد: زمانی که همه روسیه را در حوزه مواد غذایی تحریم کردند ما این کار را انجام ندادیم. ما بخش زیادی از نیاز مواد غذایی آنها را تامین کردیم اما متاسفانه با وجود اختلاف نظرهایی که در مسئله سوریه داریم خواستار وقوع چنین اتفاقی نبودیم.
رئیس‌جمهور ترکیه اظهارات مطرح شده از سوی روسیه مبنی بر تلاش عمدی آنکارا برای وقفه در روابط میان دو طرف را رد کرد و گفت: قبل از هرچیز باید بگویم که هیچ تلاش عمدی از سوی ما برای ایجاد وقفه در روابط صورت نگرفته است. تصور میکنم که نگرشی احساسی نسبت به این موضوع وجود دارد و ما هرگز تمایلی به هدایت موضوع به این سمت نداشته‌ایم.
وی در واکنش به صحبتهای پوتین مبنی بر خنجر خوردن روسیه از پشت نیز گفت: نمی‌دانم وی چنین اظهاراتی را مورد استفاده قرار داده است یا خیر. اگر او می‌گوید که ما با داعش همکاری می‌کنیم و با آنها همدستیم به نظرم اشتباه بزرگی مرتکب می‌شود. ما دقیقا عکس این موضوع عمل می‌کنیم. روسیه به جنگ با داعش در سوریه مشغول نیست، کاملا برعکس آنها مخالفان میانه‌رو را هدف قرار می‌دهند، بنابراین خواندن ترکیه به عنوان شریک تروریسم بدترین کار ممکن است.
اردوغان همچنین تایید کرد که خواستار دیدار با پوتین در اجلاس تغییرات آب و هوایی سازمان ملل در پاریس شده است اما تا کنون پاسخی از سوی مسکو دریافت نکرده است.

مطالب مرتبط

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

آخرین مطالب

تقویم شمسی

اسفند ۱۳۹۷
شنبه یکشنبه دوشنبه سه شنبه چهارشنبه پنج شنبه جمعه
« بهمن   فروردین »
 123
۴۵۶۷۸۹۱۰
۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷
۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴
۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹