امروز : سه شنبه ۱۳۹۵/۰۸/۴ می باشد.
تبلیغ چترومیک پارس درتلگرام

عکس های دیدنی

تبلیغات متنی

رئیس انجمن وکلای دیاربکر ترکیه در تیراندازی کشته شد

در درگیری میان نیروهای پلیس و افراد مسلح در دیاربکر، دو تن کشته و چندین نفر دیگر زخمی شدند. طاهر ایلچی، رئیس انجمن وکلای دیاربکر که مدافع کردها است، یکی از کشته‌شدگان است.
در درگیری‌های مسلحانه در شهر دیاربکر، دست‌کم ۲ تن کشته و چندین نفر دیگر زخمی شدند.
به گزارش خبرگزاری آلمان، یکی از دو نفری که در این درگیری‌ کشته شده، طاهر ایلچی، رئیس انجمن وکلای دیاربکر است.
ایلچی یکی از شناخته‌شده‌ترین وکلای طرفدار کردهای ترکیه بود. ایلچی دقایقی قبل از این‌که در تیراندازی کشته شود، با خبرنگاران رسانه‌های محلی حاضر در یکی از میدان‌های اصلی شهر درحال مصاحبه بود. او و تعدادی دیگر از فعالان سیاسی و اجتماعی و چند وکیل دیگر در آنجا تجمع کرده بودند.
به گفته شاهدان عینی پس از قرائت بیانیه‌ای توسط ایلچی، تبادل آتشی میان پلیس ترکیه و افرادی مسلح آغاز شد و ایلچی نیز هدف گلوله‌ قرار گرفت. هنوز مشخص نیست که او به ضرب گلوله‌ی چه کسی کشته شده است.
بیشتر بخوانید:
مقامات بیمارستانی که کشته‌شدگان و مجروحان به آن‌جا منتقل شدند، با تایید خبر مرگ دو تن از حاضران به خبرگزاری فرانسه گفتند که گلوله‌ به سر طاهر ایلچی شلیک شده است. به گفته‌ی مسئولان بیمارستان دست‌کم ۳ پلیس و چند روزنامه‌نگار نیز در این درگیری مجروح و به بیمارستان انتقال داده شده‌اند.
انجمن وکلای دیاربکر در توییتر اعلام کرده است که تیراندازی به سوی طاهر ایلچی یک “اقدام تروریستی” بوده است. در این خبر توییتری اما درباره ضاربان احتمالی سکوت شده است.
طاهر ایلچی در ماه اکتبر گذشته به اتهام “تبلیغ و ترویج تروریسم” بازداشت شد. دادستان ترکیه ماه گذشته خواستار آن شد که طاهر ایلچی به دست‌کم ۷ سال و نیم حبس محکوم شود. او مدعی شد که طاهر ایلچی در “خدمت تبلیغات تروریست‌ها” است.
بیشتر بخوانید:
طاهر ایلچی در گفت‌وگویی با شبکه خبری “سی‌ان‌ان” ترکی گفته بود که حزب “کارگران کردستان” یک “سازمان تروریستی” نیست و از ممنوعیت فعالیت این سازمان در ترکیه انتقاد کرده بود.

مطالب زیر را حتما بخوانید

  • مطلب مرتبطی پیدا نشد.

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

آخرین مطالب

آمار سایت

  • 2,292
  • 690
  • 3,680
  • 881
  • 144,662
  • 11,595
  • آبان ۴, ۱۳۹۵