امروز : شنبه ۱۳۹۵/۰۸/۱ می باشد.
تبلیغ چترومیک پارس درتلگرام

عکس های دیدنی

تبلیغات متنی

حمله به عزاداران حسينى در نيجيريه

image

گروه تروریستی بوکوحرام مسئولیت حمله تروریستی به عزاداران حسینی(ع) در این کشور را به‌عهده گرفت.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه، گروه تروریستی بوکوحرام حمله تروریستی روز گذشته به دسته عزاداران امام حسین علیه السلام در روستایی در حومه شهر کانو واقع در شمال نیجریه را به‌عهده گرفت.

این گروه تروریستی در بیانیه‌ای اعلام کرد که «ابوسلیمان الانصاری» عامل انتحاری، کمربند انفجاری خود را میان شیعیان منفجر کرد که در پی آن ۳۰ نفر از آنها کشته شدند.

«علی کاکای» عضو جنبش اسلامی نیجریه به خبرگزاری فرانسه گفت که تاکنون ۲۲ نفر از عزاداران حسینی در حمله تروریستی نیجریه جان خود را از دست داده و ۳۸ نفر هم زخمی شده‌اند.

«محمد توری» یکی از کسانی که در صفوف جلویی دسته عزاداران حسینی نیجریه بود، به خبرنگاران گفت: ما از این حمله غافلگیر نشدیم زیرا سراسر کشور همین اوضاع را دارد.

وی افزود: این انفجار هرگز ما را از انجام مناسک دینی‌مان باز نخواهد داشت، حتی اگر همه ما در انفجار کشته بشویم.

خبرنگار خبرگزاری فرانسه در روستای داکاسویه که این حمله انتحاری در آن صورت گرفته است گفت علی‌رغم اینکه راه بر اثر این انفجار پر از خون قربانیان بود، اما شرکت کنندگان در این دسته عزاداری، به راهپیمایی خود ادامه دادند.

وی افزود: بیشتر عزاداران لباسهایی مشکی بر تن داشتند و تصاویر و پارچه‌نوشته‌هایی مربوط به امام حسین علیه السلام را حمل می کردند.

یکی از سازمان دهندگان این دسته عزاداری که نخواست نامش فاش شود، گفت: یک عامل انتحاری که مانند همه ما لباس مشکی بر تن داشت، به میان مردم هجوم برد و قبل از اینکه بتوانیم او را دستگیر کنیم خود را منفجر کرد.

وی افزود که دستیار این عامل انتحاری دستگیر شده و اعتراف کرده که آنها از سوی بوکوحرام مأمور به انجام این عملیات تروریستی شده‌اند.

بوکوحرام یک گروه تکفیری تروریستی است که مقر اصلی آن نیجریه است.

این گروه از سال ۲۰۰۹ میلادی ده‌ها شهر نیجریه را به تصرف خود در آورده و هزاران نفر را نیز به قتل رسانده است.

بوکو حرام به‌همراه گروه تروریستی داعش مسئول بیش از نیمی از مرگ و میرها در حملات تروریستی در سراسر جهان طی سال ۲۰۱۴ میلادی بوده‌اند.

مطالب زیر را حتما بخوانید

  • مطلب مرتبطی پیدا نشد.

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

آخرین مطالب

آمار سایت

  • 1,870
  • 484
  • 2,845
  • 865
  • 144,469
  • 11,536
  • آبان ۱, ۱۳۹۵