قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب تفریحی وردپرس
امروز : جمعه ۱۳۹۶/۰۶/۳۱ می باشد.
تبلیغ چترومیک پارس درتلگرام

دیدنیها

فرمانده جدید ارتش کیست؟

فرمانده معظم کل قوا ، امیر سرلشکر “سیّد عبدالرّحیم موسوی” را را به سمت فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران منصوب کردند.

فرمانده جدید ارتش کیست؟

 سال گذشته پس از انتخاب “سردار سرلشکر باقری” به عنوان رئیس جدید ستاد کل نیروهای مسلح؛”حضرت  آیت الله خامنه ای” فرمانده معظم کل قوا ، امیر سرتیپ ستاد “سید عبدالرحیم موسوی” را به عنوان جانشین ستاد کل نیروهای مسلح انتخاب کردند.

عصر امروز رهبر انقلاب در احکام جداگانه‌ای امیر سرلشکر عطاءالله صالحی را به سمت جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و امیر سرلشکر سیّد عبدالرّحیم موسوی را با ارتقاء به درجه‌ی سرلشکری به سمت فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران منصوب کردند.

**امیر سرتیپ “سید عبدالرحیم موسوی” کیست؟

سال گذشته هنگام انتصاب امیر سرتیپ “سید عبدالرحیم موسوی” به سمت جانشینی ستاد کل نیروهای مسلح عطا الله صالحی فرمانده پیشین ارتش گفت: وقتی سرلشکر باقری می‌خواستند جانشین خود را از ارتش انتخاب کنند، ما بهترین نیرویمان یعنی امیر موسوی را معرفی کردیم و امیر موسوی کسی بود که چهره علمی ارتش را ترسیم کرد.

امير سرتيپ سيد عبدالرحيم موسوی رئيس ستاد مشترك ارتش جمهوری اسلامی ايران در سال ۱۳۵۸ وارد دانشكده افسري نيروی زمينی ارتش شده و در طول سال‌های دفاع مقدس رده‌های فرماندهی را در يگان‌هاي مختلف با موقعيت طی كرده و دوره نظری دكتری مديريت دفاع ملي را در دانشگاه‌های دفاع ملی با موفقيت پشت سرگذاشته است.

امیر موسوی که پیش از این جانشینی فرمانده کل ارتش را بر عهده داشت، پیش‌تر در سمت‌های متعددی همچون فرمانده قرارگاه عملیاتی شمال شرق، فرمانده دانشگاه افسری امام علی(ع)، معاون طرح و برنامه نزاجا، رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش و رئیس ستاد مشترک ارتش به خدمت مشغول بود.وی پيش از اين معاون طرح و برنامه نيروی زمينی ارتش جمهوری اسلامی ايران بوده است.  وی هم‌اکنون دانشیار در دانشگاه دفاع ملی است. و در دوره عالی دافوس نیز، نفر برتر شده است.  

در سوابق امیر موسوی، تصدی معاونت طرح و برنامه نزاجا نیز به چشم می‌خورد. ریاست اداره  عملیات ارتش و موسس و رئیس مرکز مطالعات  راهبردی ارتش نیز جزو سمت‌هایی است که امیر موسوی پیش از این تصدی آنها را برعهده داشته است.

جانشین جدید ستاد کل نیروهای مسلح از همرزمان سپهبد شهید “صیاد شیرازی” است. وی که سابقه‌ی ۹۶ ماه حضور در مناطق عملیاتی دفاع مقدس را در پرونده‌ دارد، در آن دوران به‌عنوان فرمانده گردان و مدتی نیز در سمت فرمانده‌ی آتشبار لشکر ۲۸ کردستان ایفای نقش می‌کرد. گفتنی است، امیر موسوی در سال ۱۳۷۶ رتبه‌ی برتر دافوس آجا را از آن خود کرد.
امیر سرتیپ ستاد “عبدالرحیم موسوی” از فرماندهان با سابقه ارتش در رسته توپخانه است که در سال های دفاع مقدس نیز در همین حوزه به خدمت مشغول بود.
این فرمانده با سابقه و ۵۶ ساله اهل قم، دوره دافوس را در سال ۷۶ گذرانده و مدرک دکترای خود را نیز در رشته علوم دفاعی راهبردی از دانشگاه عالی دفاع ملی اخذ کرده است.

گردآوری: مجله یک پارس

مطالب مرتبط

  • مطلب مرتبطی پیدا نشد.

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

*

code

آخرین مطالب