سفارش خرید بمب برای جنگ احتمالی با ایران!

یک پایگاه آمریکایی در گزارشی از سفارش خرید انواع بمب‌های هوشمند از قبیل بمب‌های سنگرشکن به ارزش ۱.۳ میلیارد دلار توسط عربستان از واشنگتن خبر داده و مدعی شده این سفارش‌ها برای «جنگ احتمالی با ایران» است.

image

چندی پیش در خبرها آمده بود که دولت آمریکا طرح فروش بیش از یک میلیارد دلار سلاح به عربستان را مورد تصویب قرار داد. بر این اساس واشنگتن تایید کرده که مهمات هوا به زمین و تجهیزات مرتبط، پشتیبانی لجستیک و قطعات مورد نیاز به ارزش حدود ۱٫۲۹ میلیارد دلار در اختیار ریاض قرار می‌دهد .
حالا امروز پنجشنبه یک پایگاه آمریکایی در گزارشی از سفارش ۱٫۳ میلیارد دلاری خرید بمب‌های هوشمند توسط عربستان سعودی از واشنگتن خبر داده است.
«استراتژی پیج» در مطالب با عنوان «تدارکات: بمب‌های هوشمند برای ایران» مدعی شده که عربستان سعودی با سفارش خرید انوان بمب‌های هوشمند از قبیل بمب‌های لیزری و سنگرشکن درصدد «جنگ احتمالی با ایران» است.
در این گزارش آمده است: «عربستان سعودی اخیرا سفارش خریدی دیگر به ارزش ۱٫۳ میلیارد دلار برای بمب‌های هوشمند از آمریکا ارائه داده است. این سفارش شامل ۱۲ هزار بمب لیزری و بمبهای مجهز به سیستم موقعیت‌یاب جهانی(GPS) است».
«استراتژی پیج» مدعی شد: «تنها کشوری که در منطقه اهداف زیادی برای هدف قرار گرفتن بمب‌های BLU-109 است، ایران می‌باشد». در نتیجه به نظر می‌رسد به منظور جنگ احتمالی با ایران باشد».
در ادامه این گزارش درباره تجهیز و نوسازی ناوگان هوایی عربستان سعودی تصریح شد: «اغلب هواپیماهای مورد استعمال برای بکارگیری از بمب‌های هوشمند ۱۵۳ جنگنده بمب‌افکن‌ اف ۱۵ مدل اس‌اِی هستند. این البته شامل ۸۴ نوع جدید سفارش داده شده در سال ۲۰۱۲ و ۶۹ اف ۱۵ مدل اس که نوسازی شده می‌شود».
به گفته این پایگاه، اسرائیل در ابتدا مخالف فروش این فناوری پیشرفته بمب‌افکن‌ها به سعودی‌ها بوده اما آمریکا با «مذاکرات محرمانه» مشکل را حل کرده است.
بر اساس این خبر، ‌قرار است که روند تحویل اف ۱۵‌های نوسازی و تجهیز شده به عربستان سعودی در سال ۲۰۱۶ آغاز شود که البته برای ریاض هزینه‌ای بالغ بر حدود ۳۰ میلیارد دلار دربرخواهد داشت.

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *