رطوبت در خوزستان از مرز ۹۰ درصد گذشت/پیش بینی تندباد لحظه ای

image

علیرضا غلامپور شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: میزان رطوبت در شادگان ۸۵ درصد، ماهشهر ۸۳ درصد، هندیجان ۷۷ درصد، اهواز ۷۶ درصد، دزفول ۷۱ درصد و گتوند ۶۶ درصد اعلام شده است.
وی افزود: بررسی نقشه های آینده نگری در تراز میانی جو تا اواسط هفته، امواج پایدار و در سطح زمین نیز نفوذ سامانه کم فشار، تداوم وضعیت شرجی را نشان می دهد.
غلامپور ادامه داد: در مناطق شرق و شمالی استان در بعد از ظهرها، افزایش ابر و احتمال رگبار، رعد و برق و وزش باد قابل ملاحظه و در مناطق جنوب، مرکز و غرب، احتمال تند باد لحظه ای همراه با گرد و غبار محلی پیش بینی می شود.
معاون اداره کل هواشناسی خوزستان تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته آبادان با ۴۴ و دهدز با ۲۲ درجه سانتی گراد به ترتیب گرمترین و خنک ترین نقاط استان گزارش شده است.
وی پیش بینی کرد: حداکثر دمای امروز (شنبه) اهواز به ۴۵ و فردا صبح حداقل به ۳۱ درجه سانتی گراد برسد.
پدیده شرجی از اوایل مرداد ماه و با شدت و تداوم بیشتری نسبت به سال های گذشته، خوزستان را فرا گرفته است و در برخی نقاط خوزستان از مرز ۹۰ درصد نیز گذشت.
گرد و غبار نیز در استان از اواسط هفته گذشته آغاز شد و با فعال شدن تعدادی از کانون های داخلی، گرد و غبار در تعدادی از شهرها به بیش از ۶۶ برابر حد مجاز رسید.
۳۰۰۴/۶۰۶۴

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *