تفنگداران آمريكايی آزاد شدند

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ۱۰ نظامی آمریکایی را آزاد کرد. بامداد امروز ۱۰ تفنگدار نیروی دریایی آمریکا توسط نیروی دریایی سپاه پاسداران جمهوری اسلامی در آب‌های ایران بازداشت شده بودند که دقایقی پیش و در پی اطلاعیه سپاه پاسداران آزاد شدند.

به گزارش «یک پارس به نقل از تابناک»، سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران با انتشار اطلاعیه‌ای از آزادی ۱۰ نظامی آمریکایی که شب گذشته در آب‌های ایران در خلیج فارس بازداشت شده بودند، خبر داد. در بخشی از این اطلاعیه آمده است: در پی ورود غیر قانونی و غیر مجاز دو فروند شناور رزمی امریکایی به آب‌های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران در خلیج فارس و در حوالی جزیزه فارسی در عصر روز گذشته (سه‌شنبه مورخ ۹۴/۱۰/۲۲ ) این شناورها پس از تمکین اخطار شناورهای رزمی نیروی دریایی سپاه، متوقف و سرنشینان آن ـ که ۹ تفنگدار مرد و یک تفنگدار زن بودند ـ دستگیر شدند.

تفنگداران آمريكايي آزاد شدند

این اطلاعیه افزوده است: همان گونه که در اطلاعیه‌های قبلی تصریح شده بود، در هنگام توقیف این دو شناور رزمی، ناوگروه هواپیمابر “ترومن” امریکا و ناوگروه هواپیمابر “شارل دو گل ” فرانسه در آب‌های بین المللی منطقه حضور داشته‌اند و همزمان ناو گروه هواپیمابر امریکایی، اقدام به تحرکات انفعالی و احساسی هوایی و دریایی نمود که با هوشمندی و مدیریت مقتدرانه نیروی دریایی سپاه کنترل و آرامش در منطقه تأمین شد.

در ادامه این اطلاعیه با بیان اینکه “در شناورهای امریکایی‌ سلاح‌های سبک و نیمه سنگین وجود داشته، تصریح شده است: پس از انتقال و استقرار تفنگداران دستگیر شده در محل پایگاه نیروی دریایی سپاه، بررسی‌های لازم پیرامون چرایی و چگونگی ورود غیر قانونی آنان آغاز شد و همزمان مقامات سیاسی امریکا در تماس‌های مکرر با مقامات سیاسی کشورمان با غیر عمدی خواندن اقدام شناورهای رزمی خود، آزادی تفنگداران امریکایی را درخواست کردند.

این اطلاعیه افزوده است: پس از بررسی‌های فنی و عملیاتی در تعامل با مراجع ذیصلاح سیاسی و امنیت ملی کشور و مشخص شدن سهوی و غیر عمدی بودن ورود شناورهای رزمی امریکا به آب‌های جمهوری اسلامی ایران و عذرخواهی آنها، تصمیم به رهاسازی آنان گرفته شد.

این اطلاعیه با تأکید بر اینکه “امریکایی‌ها متعهد شدند که دچار اشتباهات مجدد نشوند” آورده است:  لحظاتی قبل تفنگداران دریایی دستگیر شده، با نظارت شناورهای رزمی نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آب‌های بین المللی رها شدند.

در پایان این اطلاعیه تأکید شده است، رزمندگان غیور نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مانند گذشته در پهنای خلیج فارس و تنگه هرمز با اقتدار و صلابت از سیادت دریایی و مرزهای آبی جمهوری اسلامی ایران دفاع خواهند کرد.

تفنگداران آمريكايی آزاد شدند
خبر آزادی نیروهای نظامی آمریکایی، به سرعت در رسانه های بین المللی بازتاب پیدا کرد. سایت شبکه خبری «ان بی سی نیوز» ضمن پوشش خبری این موضوع نوشت: بنا بر اعلام سپاه پاسداران، تفنگداران دریایی آمریکایی آزاد و بنا بر بیانیه سپاه، پس از عذرخواهی و ارائه توضیح از سوی آمریکا، در آب های بین المللی به طرف آمریکایی تحویل داده شده اند. دیگر رسانه های غربی همچون «نیویورک دیلی نیوز» و «دیلی میل» نیز به سرعت اقدام به بازتاب دادن این خبر کردند.

شما ممکن است این را هم بپسندید

یک پاسخ

  1. ناشناس گفت:

    این خیلی خوبه که دستگیرشدن که به خودشون اجازه ندن هروقت دوس داشتن ازین اشتباها کنن و اینم خیلی خوب بود که بااحترام بااونا برخورد شده که بدونن آدمای متمدن برای همنوعاشون ارزش قائلن و آدمارو دورنگ نمیبینن ،رنگ آمریکایی و رنگ سایرین

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *