گاف نخست وزیر انگلیس با میکروفن روشن/ واکنش کشورها+عكس

«دیوید کامرون» نخست وزیر انگلستان بدون آنکه متوجه روشن بودن میکروفن باشد در حضور ملکه بریتانیا، کشورهای نیجریه و افغانستان را کشورهایی فوق العاده فاسد خواند.
نخست وزیر انگلستان پیش از برگزاری نشست مبارزه با فساد در کابینه دولت به ملکه انگلستان گفت کشورهای افعانستان و نیجریه که شدیدا فاسد هستند، در این نشست حضور دارند.
کامرون از روشن بودن میکروفن در زمان گفت‌وگو با ملکه در حضور اسقف اعظم آگاه نبود و گفت در این نشست رهبران کشورهای فوق‌العاده فاسد هم در این نشست مبارزه با فساد حضور دارند.
در ادامه وی نام نیجریه و افغانستان را آورد و این دو کشور را فاسدترین کشورهای جهان نامید. در پی این گاف نخست وزیر؛ اسقف اعظم انگلیس سعی در سرپوش گذاشتن بر این اشتباه کرد و گفت که این رئیس جمهور خاص، فاسد نیست.

 

%image_alt%
سفارت افغانستان در پاسخ به اظهارات کامرون گفت «غنی رئیس جمهور افغانستان و دولت وی از زمانی که در قدرت بوده‌اند، اقداماتی اساسی برای مبارزه با فساد انجام دادند.»
مبارزه با فساد درکنار مسایل امنیتی، در اولویت دولت وحدت ملی است بنابراین خطاب دولت به این شیوه، نامنصفانه است.»
یک سخنگوی رئیس جمهور نیجریه هم ضمن اشاره به اقدامات خوب رئیس جمهور گفت که چشم جهان به اتفاقاتی است که در آنجا روی می‌دهد و نخست وزیر انگلستان هم باید به این مسایل توجه داشته باشد.
این اولین بار نیست که نخست وزیر انگلستان بدون توجه به روشن بودن میکروفن اظهارات شرم‌آوری بیان کرده است.

 

ستاره ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.