امروز : دوشنبه ۱۳۹۵/۰۸/۳ می باشد.
تبلیغ چترومیک پارس درتلگرام

عکس های دیدنی

تبلیغات متنی

مراسم تشییع جانباختگان لرستانی حادثه منا باشکوه برگزار شود

image

خرم آباد – نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد بر لزوم برگزاری باشکوه مراسم ورود و تشییع جان باختگان لرستانی حادثه منا تاکید کرد.
به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید احمد میرعمادی ظهر سه شنبه در جلسه کمیته مراسم ورود جان باختگان لرستانی حادثه منا با تسلیت حادثه غمبار منا به مردم ایران اسلامی و استان لرستان گفت: متاسفانه در این فاجعه آمار تلفات استان لرستان بالا بود.

وی با بیان اینکه حادثه منا یک حادثه تلخ خونین و غمبار بود، عنوان کرد: در طول تاریخ اسلام وقوع این حادثه بی سابقه بوده است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به آمار جانباختگان این حادثه و همچنین سهل انگاری و بی تدبیری ماموران و حکام آل سعود در رسیدگی به مجروحین این حادثه، عنوان کرد: بسیاری شاهد هستند که اگر در این زمینه به موقع عمل می شد تلفات کمتری در این حادثه داشتیم.

آیت الله میرعمادی افزود: امروز همه مسلمانان جهان اعتراف دارند که رژیم آل سعود در این حادثه نه تنها به وظیفه انسانی خود بلکه به وطیفه اسلامی خود نیزعمل نکرد.

وی با تاکید بر اینکه برنامه تشیع و مراسم جانباختگان لرستانی این حادثه باید باشکوه برگزار شود، گفت: باید با برنامه ریزی لازم همدردی عموم را در این مراسم شاهد باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد همچنین بر لزوم تکریم خانواده های جان باخته و بازماندگان آنها تاکید کرد و گفت: باید با برنامه ریزی لازم استقبال رسمی در شهرستان بروجرد برای ورود جانباختگان این حادثه داشته باشیم.

آیت الله میرعمادی همچنین بر لزوم پیگیری حقوقی حادثه رخ داده برای جانباختگان آن تاکید کرد و گفت: باید پیگیر حق و حقوق خانواده ها و جانباختگان این حادثه به نحو لازم باشیم زیرا به احتمال قوی شکایتی از سوی ایران در دادگاه های بین المللی در این زمینه صورت گیرد.

وی تصریح کرد: از مسئولان کشوری و همچنین استانی تقاضا داریم که امور حقوقی این جانباختگان و خانواده های آنها در مجامع بین المللی را داشته باشند تا حقوق آنها ضایع نشود.

مطالب زیر را حتما بخوانید

  • مطلب مرتبطی پیدا نشد.

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

آخرین مطالب

آمار سایت

  • 909
  • 315
  • 2,677
  • 821
  • 144,568
  • 11,556
  • آبان ۲, ۱۳۹۵