امروز : جمعه ۱۳۹۶/۰۴/۳۰ می باشد.
تبلیغ چترومیک پارس درتلگرام

دیدنیها

تبلیغات متنی

هکر مرکز آمار ایران را بشناسید +عکس

مجله خبری علمی تفریحی یک پارس

شامگاه شب گذشته سایت مرکز آمار توسط یک گروه هکری از دسترس خارج شد و کاربرانی که به این سایت مراجعه داشتند نمی توانستند از هیچ  بخش  آن استفاده کنند.

هکر مرکز آمار ایران را بشناسید +عکس
حسینی کارشناس امنیت شبکه در گفتگو اختصاصی با سرویس فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: آنچه از شواهد سایت مرکز آمار ایران مشخص است این هکر با سن کم تا امروز توانسته فقط دو سایت را در عرض دو شب هک کند و یا بهتر بگوییم تغییر چهره در  آنها ایجاد کند که یکی دو روز پیش مربوط به یک وبسایت ایتالیایی و دیگری هم مرکز آمار ایران در شب گذشته است.
وی ادامه داد: سن هکرها را افراد متخصص در این زمینه به راحتی می توانند از تغییر چهره سایت متوجه شوند که در این مورد پیام مضحکی بعد از تغییر چهره سایت گذاشته بود و از این کار تنها قصد ایجاد رعب و وحشت در اذهان عمومی در مورد حمله سایبری داعش به ایران را داشته است و باید گفت واقعیت ندارد.

هکر مرکز آمار ایران را بشناسید +عکس
این کارشناس امنیت شبکه تاکید کرد: به این گروه نمی توان نام هکر را داد چرا که “هکرها” مسئول پیدا کردن حفره و خطا در سایت ها هستند. در واقع به کسانی که به این شکل فقط چهره سایت را تغییر می دهند و هنوز دسترسی به اطلاعات ندارند “دی فیسر”(defacer) گفته می شود .
وی با بیان اینکه  وظیفه دی فیسرها گرفتن حفره امنیتی از هکر و تغییر چهره سایت را دارند گفت: دی فیسرها برای هکر به نوعی تبلیغ می کنند.
چرا این سایت تغیر چهره داد؟
حسینی تصریح کرد: یکی از احتمالات برای تغییره چهره “سایت مرکز آمار ایران” استفاده از نرم افزار اینترنتی قدیمی است که قبلا هم در سایت های امنیتی این هشدار داده شده اما متأسفانه مسئولان امنیت مرکز آمار هیچ اقدامی برای رفع این حفره انجام نداده اند. احتمال دیگر این است که قبلا فردی به این سایت دسترسی داشته و دسترسی را به این گروه هکری فروخته است.
آیا هک در هنگام تهیه نسخه پشتیبان بوده است؟
کارشناس امنیت شبکه در مورد برخی ادعاها که گفته می شود سایت در حال تهیه نسخه پشتیبان بوده است گفت: در واقع این ادعا اشتباه است که هک در هنگام تهیه نسخه پشتیبان از سایت مرکز آمار اتفاق افتاده است چرا که سایت ها معمولا در هنگام تهیه نسخه پشتیبان یا به روز رسانی معمولا در صفحه آن ها جمله “سایت در حال به روز رسانی است” دیده می شود نه با این عباراتی که روی سایت مرکز آمار وجو داشت.
هکر مرکز آمار ایران را بشناسید +عکس
گروه هکری داعس یا داعش؟
وی در مورد اسم این گروه هکری بیان کرد:  “داعس” زیر مجموعه گروه هکری “داعش” است که فقط  در نام خود تغییر ایجاد کرده است. معمولا وقتی یک سایت هک یا دی فیس (تغییر چهره) می شود نام گروه برای آن رزرو شده و گروه بعدی هر چند زیر مجموعه همان گروه قبلی است اما ترجیح می دهد تا نام کاربری خود را تغییر داده و خود را به عنوان گروه جدید معرفی کند از این جهت نام “داعس” را برای خود انتخاب نموده است.

مطالب زیر را حتما بخوانید

  • مطلب مرتبطی پیدا نشد.

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

*

code

آخرین مطالب

امار سایت

  • 0
  • 17,661
  • تیر ۳۰, ۱۳۹۶